Podłączenie ipoda/iphona do 120

Moderator: luk4s7

Landek120
Posty: 11
Rejestracja: 09 lis 2010, 21:37
Auto: Toyota Land Cruiser 120
Kontakt:

Podłączenie ipoda/iphona do 120

Post autor: Landek120 »

Witam, chciałbym poruszyć temat podłączenia ipoda oraz iphona ( sprzęt appla ) do landa 120. z nawigacja oryginalną rok produkcji 2006, 2007
Jako, że często jestem w trasie , kaseciak to dla mnie zabytek, zmieniarka która nie obsługuje mp3 powoduje u mnie dreszcze z konieczności nagrywania wielu płyt audio po parę kawałków,- chciałbym zapytać Was, czy ktoś miał z tym styczność.

a więc: W toyocie, wiązka połączeniowa ipoda z firmową nawigacją, do której podpina się ipoda i kładzie np. w schowku kosztuje 928zł bez montażu :((( !!!!!!!! cena po prostu masakra czyż nie? za kawałek kabelka z kostką płacimy 2razy więcej niż za samego ipoda.naprawdę chore. No ale cóż.

Będąc na akcji serwisowej parę dni temu, miałem możliwość pobawienia się takim podłączeniem, ponieważ jeden z pracowników który akurat jeździł landem, miał u siebie zamontowany taki "bajer".
Wcześniej w akcie desperacji używałem adaptera do kasety , który podpinałem kabelkiem do ipoda. Był to jednak półśrodek:) jakość jak dla mnie beznadziejna, na niskiej głośności odsłuchu wkurzały mnie dzwięki dochodzące z kręcących się rolek kasety....ogólnie do bani. Na dodatek po kilku miechach taki zestaw jest do wyrzucenia.. ja osobiście musiałem kupić 3 bo po pewnym czasie rolki się zaczęły ślizgać i było po zabawie.

Postanowiłem , że nie spoczne i podepne w końcu swojego ipoda do landa. Swoją drogą brak takiej opcji w najbogatszej wersji to jakaś paranoja, mimo że auto jest z 2007roku. Lecz za 240tyś toyota spokojnie mogła to dorzucić.

Tak więc popytałem gdzie się dało i w końcu miałem opcje pobawienia się tym trochę, a wieć oto moje wnioski:
1. jakość dźwięku super- jakość cyfrowa a nie jakaś prowizorka typu transmiter fm itp. kabel to kabel....ps. oczywiście rozwiązania a2dp czyli transmisja bluetooth wymiata i jest super...ale w landzie 120 można już totalnie o tym zapomnieć.

2. Jako, że mamy nawi, to ipod jest obsługiwany przez panel dotykowy pod pozycją cd. Po prostu jak raz naciśniemy cd to włącza się zmieniara, a jak drugi raz to włacza się funkcja ipoda. Na czym bardzo mi zależało to możliwość wyświetlania nazw utorów/katalogów. Jest to na szczęscie możliwe. Przyciskami zmianiamy utwory a innymi katalogi.

3. Oczywiście kabelek ładuje nam od razu ipoda więc nie ma potrzeby podłączania go dodatkowo co jakiś czas do ładowarki.

4. Zmiana utorów odbywa się płynnie bez jakiś większych problemów a jakość, jak już wspominałem jest na normalnym poziomie ( jakość cd, bez żadnych szumów itp.)

Fakt, około 1000zł za taki komfort to cena nieziemska.. lecz możemy wtedy zapomnieć o płytach , zmieniarce... ipod 160gb styka :)

Montuje się to podobno w godzinke:) trzeba się tylko dostać za nawi, więc niestety bez rozbebeszania części deski się nie obędzie.

Moje pytanie do Was jest następujące:
- czy ktoś z Was to ma? jeśli tak to jak się sprawuję i czy polecacie:) ?
- czy znacie jakieś alternatywne rozwiązania ( nie wspominajcie proszę o tych już przezemnie poruszanych, bo te są raczej kiepskie)?
- co ogólnie o tym sądzicie?

Pozdrawia

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Podłączenie ipoda/iphona do 120

Post autor: consigliero »

Zbyt wiele nie pomogę , ale ja poradziłem sobie tak
http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f ... 1&start=45" onclick="window.open(this.href);return false;
PozdrawiaM


Awatar użytkownika
jjb
Posty: 258
Rejestracja: 08 sty 2009, 10:29
Auto: LC120
Kontakt:

Re: Podłączenie ipoda/iphona do 120

Post autor: jjb »

Witam,
od poczatku (2008) mam oryginalny kabel do iPoda. Zapłaciłem za to 760 zł. Kabel wchodzi do schowka i tam leży iPod (od roku stary iPhone pierwszej generacji robiący za iPoda). Działa rewelacyjnie, absolutnie bezobsługowo, kabel ładuje iPoda podczas jazdy. Na wyświetlaczu Toyotowskim pojawiło mi się nowe urządzenie - CD1, obsługiwane identycznie jak zmieniarka CD.
Pamiętać trzeba o tym, że w jednym katalogu może być maksymalnie 99 utworów, a maksymalna ilość to 6 katalogów z muzyką (czyli jakby 6 wirtualnych płyt)
Ale jak się zrobi więcej katalogów, to po wciśnięciu Up na 6 na wyświetlaczu pojawi się 1, ale grac będzie muzyka z 7-mego.
Nie sprawdzałem, czy jak będzie więcej utworów to czy z 99 pójdzie na 1 czy na setny.

Pozdrawiam

jjb

p.s. Inna ciekawą opcją jest zestaw głośnomówiący Parrota MKi9200. Telefon działa po BT (bardzo dobrze z iPhone) ale zestaw ma oprócz tego wyprowadzony kabelek iPodowy. Jak się podłączy tam iPoda, to muzyka z wszystkich głośnikow bardzo dobra, tylko, że sterowanie iPodem, a nie przyciskami samochodu

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Podłączenie ipoda/iphona do 120

Post autor: consigliero »

Te symulatory zmieniarki też są opisane w moim wątku, jeżeli sprawdzisz sobie model radia albo mi go podasz to mogę zobaczyć czy to co leży w piwnicy byłoby w stanie obsłużyć twój sprzęt.
PozdrawiaM

Awatar użytkownika
Jureq
Posty: 437
Rejestracja: 16 gru 2008, 15:42
Auto: szukam LC200
Kontakt:

Re: Podłączenie ipoda/iphona do 120

Post autor: Jureq »

Parrot MKi9200 ma dodatkową zaletę w postaci czytnika kart SD, tańszą alternatywą Parrota może być dedykowany dla iPoda zestaw Motorla TK30 http://www.motorola.com/Consumers/GB-EN ... -Kit-GB-EN

moral
Posty: 39
Rejestracja: 24 lis 2010, 13:58
Auto: Landek 120 '03
Kontakt:

Re: Podłączenie ipoda/iphona do 120

Post autor: moral »

Tutaj podobne rozwiązanie
http://allegro.pl/adapter-ipod-toyota-p ... 47449.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
jjb
Posty: 258
Rejestracja: 08 sty 2009, 10:29
Auto: LC120
Kontakt:

Re: Podłączenie ipoda/iphona do 120

Post autor: jjb »

Zmotywowany przd kol. Landka120 postanowiłem sprawdzić dokładnie jak to jest z tym modułem Toyoty do iPoda. Elektryk z ASO który to zakładał twierdził uparcie, że na wyświetlaczu radia wyświetla się tylko nr. katalogu i nr. płyty tak jak na poniższym zdjęciu.Niezależnie od tego ile mamy katalogów na iPodzie nr Disc może się zmieniać od 1 do 6, po 6 wyświetlana jest znowu 1 mimo, że odtwarzamy katalog 7.
1.JPG
Uznałem, że tak jest i dopiero dzisiaj przycisnąłem klawisz TEXT (przy zwykłej płycie wyświetla coś w stylu No data). Naciśniecie klawisza TEXT zmienia wyświetlanie:
2.JPG
Numer płyty zmienia się teraz prawidłowo (od 1 do 99), wyświetlana jest również nazwa katalogu (max. 10 znaków)
Kolejne naciśnięcie przycisku TEXT wyświetla nazwę utworu (poniżej), nie ma nr. płyty, a do dyspozycji jest 13 znaków
3.jpg
Pozdrawiam

jjb

Landek120
Posty: 11
Rejestracja: 09 lis 2010, 21:37
Auto: Toyota Land Cruiser 120
Kontakt:

Re: Podłączenie ipoda/iphona do 120

Post autor: Landek120 »

Witajcie,
A więc w końcu stało się. Po wybadaniu sprawy tu na forum oraz Waszym podpowiedziom pojechałem do Toyoty i założyłem zestawik do ipoda. Czy jestem zadowolony?_ Jestem bardzo zadowolony. Serio, dla mnie, jako maniaka muzyki w aucie, mój Land dostał drugie życie :) koniec udręki ze zmieniarką, nagrywaniem co chwila nowych płyt z plikami audio, podczas gdy większość mam na kompie w postaci mp3. Nie wspomnę już nawet o kasecie bo jej nigdy nie używałem, sorry.. przez chwile ..jak podłączałem mojego ipoda przez adapter kasetowy---ale wówczas jakość dźwięku była beznadziejna, więc już dawno już ten adapterek( z wyższej półki(belkina) ) schowałem w koszu.
Teraz mogę powiedzieć, że Land pod względem systemu audio "troszeczkę" dorównał do konkurencji, albo inaczej do aut teraz produkowanych :)

Muszę w tym miejscu podziękować i bardzo ale to bardzo pochwalić elektryka z Toyoty -Katowice. To co zrobił to było mistrzostwo świata. Koleś na prawdę na odpowiednim miejscu. zamontował ten kabelek ( urządzenie, ponieważ jest to połączone z jakimś przekaźnikiem, modułem...) dosłownie w 25 minut razem oczywiście z demontażem radia(navi) oraz z poskładaniem. Z tego co widziałem to nie zmęczył się chyba przy tym zbytnio , a wręcz robił to jeszcze powoli. Po prostu dokładnie wiedział gdzie co odkręcić, żeby się dostać tam gdzie chciał i jak to zamontować. Naprawdę duży szacunek.

Niektórzy pewnie powiedzą...gość robi w Toyocie, więc wie co robi... Uwierzcie mi, że odwiedzałem już w przeszłości różne serwisy Toyoty i bardziej się tam tylko wkur.... brakiem profesjonalizmu, nieznajomością auta, niż to było warte.

Co do samego działania ipoda z wyświetlaczem to jest tak jak powinno. Chociaż miałem duże obawy, że nazwy katalogów oraz piosenek będą wyświetlane tylko w postaci liczb, to bardzo się ucieszyłem gdy zobaczyłem, że jest inaczej :)
nazwa katalogu(listy odtwarzania) oraz nazwa piosenki jak najbardziej się pojawiają.
Mimo, że moje navi/radio nie miało przycisku text na wyświetlaczu, czyli nie obsługiwał tagów płyt cd ze zmieniarki miałem co do tego wielkie obawy.
Okazuje się, że to jednak ten moduł powoduje, że funkcja ta jest dostępna po podłączeniu ipoda...I O TO CHODZIŁO :)

Jakość super. Żadnych trzasków czy innych pierdół, krótko- jakość cd.
Z tego co się zdążyłem pobawić, system widzi wszystkie nagrane katalogi na ipoda ( a mam ich z 50 ), i pięknie nadaje im takie nazwy jakie faktycznie mają.
Nie wiem jeszcze co do ilości piosenek w poszczególnych katalogach. Gdzieś czytałem, że może być tylko 99, ale jak to zbadam to mogę się z zainteresowanymi podzielić tą informacją.

Cena? Tego nie chce nawet poruszać bo dostaje gorączki. prawie 1000 za coś co powinno być nawet w 2007 roku standardem w aucie za 240 tyś to przesada :(
Czy było warto? Of kors Naturliś ja wol :) Tak jak pisałem jest pięknie, i teraz żałuje, że nie zrobiłem sobie tego wcześniej.
Jest to dla mnie tzw. MUST HAVE urządzenie więc jest ok.

Kończąc już moją wypowiedź, naprawdę polecam wszystkim, którzy lubią słuchać swojej muzy w Landku 120 :)
ps. Dziękuję Wszystkim za wypowiedzi z tym wątku i za cenne wskazówki.
Pozdrawiam
Dominik

bilans
Posty: 56
Rejestracja: 06 paź 2015, 08:45

Re: Podłączenie ipoda/iphona do 120

Post autor: bilans »

cześć podbijam temat
interesuje mnie ten Kabel do podłączenia ipoda/iphona czy ktoś z was
jest w tym temacie ? jakieś doświadczenia ? mój Land Cruiser 120 ma niestety fabryczną
nawigację, zmieniarkę w schowku i kaseciaka.. czy ten kabel obsługuje tylko zestawy bez nawi i kaseciaka ? czy wszystko ?
a może ma ktoś z was to u siebie ? rozmawiałem w serwisie na ten temat ale niestety nie wiedzą ..

ODPOWIEDZ