Kamera cofania LC120.

Moderator: luk4s7

jackol
Posty: 1
Rejestracja: 22 sie 2010, 09:03
Auto: Land Cruiser 120
Kontakt:

Kamera cofania LC120.

Post autor: jackol »

Witam i pozdrawiam wszystkich klubowiczów. Myślę, że na forum TLC na pewno znajdę osobę, która pomoże mi w rozwiązaniu sytuacji z kamerą cofania. Zakupiłem kamerę cofania firmy Sony do LC 120. Kamera została zamontowana w firmie zajmującej się montażami części elektronicznych- to znaczy podłączona w miejsce punktu oświetleniowego w tylnej tablicy rejestracyjnej oraz wpięta do nawigacji pod fotelem pasażera oraz podłączona przewodami od wyświetlacza nawigacji do nawigacji. Okazało się że aby to wszystko działało potrzebny jest interfejs /przetwornik RGB/. Pan w firmie montującej miał jakiś interfejs ale bał się go podłączyć aby nie uszkodzić wyświetlacza wielofunkcyjnego. Jeżeli ktoś z Państwa wie jaki potrzebny jest model interfejsu, nie koniecznie musi być oryginalny oraz jak można go zakupić- to proszę o pomoc. Z góry dziękuję. jackol.

//edit by fobos - Również witamy, ale najlepiej przywitać się tu: http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f=33&t=24" onclick="window.open(this.href);return false;
warto na początku przeczytać regulamin tu: http://tlc.org.pl/forum/viewforum.php?f=33" onclick="window.open(this.href);return false;
przeniosłem Twój post do działu J12, bo tu szybciej otrzymasz odpowiedź na nurtujące Cię pytanie ( oczywiście po wypełnieniu formalności związanych z korzystaniem z naszego forum :wink: )

Gość

Re: Kamera cofania LC120.

Post autor: Gość »

może kturyś z kolegów praktykował podłączenie kamery cofania do navi, ciekawa sprawa może istnieje możliwość prostego wpięcia się do navi pod jakieś może ukryte AUX ? i jak to wygląda orginalnie w wersji X ?

wolf_243
Posty: 57
Rejestracja: 02 gru 2009, 21:33
Auto: LC 120 / D4-D
Kontakt:

Re: Kamera cofania LC120.

Post autor: wolf_243 »

Witam
Widzę że ciekawy temacik. Sam bym chętnie zamontował sobie kamerkę w swoim traktorku - przydała by się ;) Niestety nie mogę namierzyć żadnego fachowca (w okolicach Wrocławia) który by się na tym znał.
Może ktoś z szanownego grona zna taką złotą rączkę lub ma schematy do podłączenia kamery po ekran navi ??

trynqz
Posty: 46
Rejestracja: 31 mar 2010, 22:12
Auto: KDJ120
Kontakt:

Re: Kamera cofania LC120.

Post autor: trynqz »

my tu pitu pitu o kamerce a tu da rade więcej bajerków pod ekran navi podłączyć...



tylko warsztat kawałek drogi...
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2012, 01:33 przez Remiołek, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawiłem link do YT.

Gregor
Posty: 38
Rejestracja: 07 mar 2013, 19:40

Re: Kamera cofania LC120.

Post autor: Gregor »

Witam.
Panowie fachowcy.Potrzebuje pomocy w dość starym temacie kamery cofania.
Ustrojstwo zakupilem :lol: ale nie mogę znaleźć aux :shock:
Może ktoś to rozkminil :?
Podjaralem sie nie samowicie ale d...a z tego.
Obejrzałem wkleję filmu trynqz i bajka.Zaczolem sie tym interesować ale zaczolem od złej strony :oops: czyli od zakupu kamerki której nie ma gdzie podłączyć.
Zaczepilem kiedyś ruska na parkingu gdzie takiej nawi leciał sobie film.Gosc oczywiście robił to u siebie ale co i jak to nie wie.Landka miał z 2007 z dotykowa nawigacja i sterowaniem na wyswiwpetlaczu.
Ktoś pomoże ogarnąć temat?

mabor
Posty: 37
Rejestracja: 18 sty 2013, 16:54
Auto: LC 4.0 V6 J125
Kontakt:

Re: Kamera cofania LC120.

Post autor: mabor »

Ja mam J120 z dołożonym naviboxem, który obsługuje TV cyfrową czyli te ok 20 programów darmowych, możliwość oglądania filmów z pendriva, słuchania muzyki i korzystania z nawigacji - ja ma akurat automapę z której jestem zadowolony (aktualne trasy, głos Hołowczyca do zniesienia, trójwymiarowa i wyświetla nawet nr-y przydrożnych, mijanych budynków...). Minus jest taki, że ekran z naviboxem przestaje być dotykowy a obsługiwany jest pilotem z touchpad'em - dla mnie nie ma większej trudności, nie trzeba nawet reki z podłokietnika zdejmować... Cały zestaw był zakładany przez Greków bo stamtąd chyba auto pochodzi, interfejs był też w takim języku... Nie wiem czy jest jeszcze tam miejsce na podpiecie kamery - jak znajde czas (a z tym mega ciężko) to sie tym zainteresuje. Zmianę oprogramowania w naviboxie robili mi chłopacy z AnMarktu z Poznania (koło jeziora Malta) - wiem, że zakładają nie tylko zestawy Tv podsufitowe, w zagłówkach, właśnie w Naviboxach ale robią wiele więcej rzeczy np odblokowują fabrycznie poblokowane kanały optyczne itd (np w Cadilacach Escalade dokładaja za jakies nieduże kwoty, kamery zewn i wpinają jakąś kostkę dekodująca i nawet w najprostszej wersji uruchamiaja monitoring 360st wokół auta łącznie z wizualizacją tylnych siedzeń np z dziećmi w fotelikach... Akurat to u nich widziałem). Nie wiem czym jeszcze sie trudnią ale napewno profesjonalnie tuningują audio i wyciszaja wnętrze... Zadzwoń i popytaj ale rozmawiaj z szefami czyli Andrzejem lub Markiem, pozostali rozmowcy moga być nie w temacie (np obsługujący nie serwis a mały sklepik, starszy pan)... Pzdr, powodzenia

mabor
Posty: 37
Rejestracja: 18 sty 2013, 16:54
Auto: LC 4.0 V6 J125
Kontakt:

Re: Kamera cofania LC120.

Post autor: mabor »

Przepraszam, mam oczywiscie J125 a nie 120... ale to akurat w sprawie wyswietlacza, navi itd nic nie zmienia!

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Kamera cofania LC120.

Post autor: MaxLux »

bez fotkek sie nie liczy ;)

A jak sterujesz klima i nawiewami i temparatura ?

Samuel9007
Posty: 1
Rejestracja: 06 sie 2015, 08:08

Re: Kamera cofania LC120.

Post autor: Samuel9007 »

Ja polecam Wam kamery cofania, które pasują do wszystkich aut. I ich montaż jest wręcz banalny. Dodatkowo można do nich podłączyć pewne monitory.

Twardy120
Posty: 31
Rejestracja: 13 lip 2015, 00:51
Auto: Land Cruiser j120 2005
3,0 D4D ATM

Re: Kamera cofania LC120.

Post autor: Twardy120 »

A ja nie polecam tych kamer , przede wszystkim za cene w stosunku do jakosci . Kupilrm do 120tki za mniej niz polowe jak jest w linku (kamera tej samej firmy) i pierwsze co musialem robic to poprawiac przewody i przede wszystkim uszczelniac - porazka (pomysl fajny bo malo jest firm ktore produkuja kamerki dedykowane ale zeby one byly dobrze wykonane i z pozadnymi przetwornikami CCD to bylbtm w stanie i wiecej zaplacic, noo ale ze mamy czasy wszystkiego made by china to tak jest)

sailor
Posty: 36
Rejestracja: 19 lis 2018, 09:58
Auto: LC 120 2008
Kontakt:

Re: Kamera cofania LC120.

Post autor: sailor »

Odgrzewam kotleta ;)
Mam oryginalną kamerkę w j12 2008 dopiętą do fabrycznego navi... obraz tragedia, pół roku temu instalowałem zestaw z allibaby za jakieś grosze i obraz o niebo lepszy.
Tu rybie oko ale wyrazistość obrazu taka że nie sposób się domyślić co jest za samochodem.... szlaczek mnie trafia też tak macie?????

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Kamera cofania LC120.

Post autor: luk4s7 »

To w końcu z którego jesteś zadowolony, a które jest be bo się gubię...

sailor
Posty: 36
Rejestracja: 19 lis 2018, 09:58
Auto: LC 120 2008
Kontakt:

Re: Kamera cofania LC120.

Post autor: sailor »

W LC120 mam oryginał i jest słabo a w innym samochodzie mam dołożonego chińczyka i jakość jest o niebo lepsza...

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Kamera cofania LC120.

Post autor: luk4s7 »

No bo świat poszedł do przodu przez ostatnich kilka lat i skoro chinole potrafią złożyć ajfona to i z kamerami sobie poradzą jak widać.
Podziel się co dokładnie masz. Jakiś model, link, zdjęcia. Zapewne taka rada się innym przyda.

sailor
Posty: 36
Rejestracja: 19 lis 2018, 09:58
Auto: LC 120 2008
Kontakt:

Re: Kamera cofania LC120.

Post autor: sailor »

Poszukam linku do aukcji....post pisałem z nadzieją może Ktoś wymieniał oryginalną na taką z allix np. Z doświetleniem w stylu plug&play

ODPOWIEDZ