Pióra wycieraczek

Moderator: luk4s7

ches00
Posty: 8
Rejestracja: 30 cze 2009, 08:09
Auto: j120

Pióra wycieraczek

Post autor: ches00 »

Właśnie stanąłem przed faktem wymiany piór wycieraczek na nowe. Komplet na przód oryginałów Opti z Tojki - 110 pl (masakra), a mam też propozycję polskich Motgumów - 1/3 tej ceny. Czy ktoś ma ew. propozycje innych ?

Awatar użytkownika
wolf
Klubowicz
Posty: 828
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:47
Auto: Hilux, 69AM
Kontakt:

Re: Pióra wycieraczek

Post autor: wolf »

Valeo lub Bosch to takze wydatek w granicach 100-120zl.

Na allegro znajdziesz zamienniki po 10 zeta. Pamietaj tylko, ze poczynia jeden wielki rozmaz na szybie :mrgreen:

Pzdrv

Awatar użytkownika
jjb
Posty: 258
Rejestracja: 08 sty 2009, 10:29
Auto: LC120
Kontakt:

Re: Pióra wycieraczek

Post autor: jjb »

Motgumy w 120 na przód rewelacja (zwłaszcza w zimie - nie zamarzają) , na tył nieporozumienie

pozdrawiam

jjb

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Pióra wycieraczek

Post autor: MaxLux »

Sa dobre opinie o MotGum - ale jeszcze sam nie zdazylem zweryfikowac

trynqz
Posty: 46
Rejestracja: 31 mar 2010, 22:12
Auto: KDJ120
Kontakt:

Re: Pióra wycieraczek

Post autor: trynqz »

Kolega 'ches00' już pewnie kupił, ale dla tych co w przyszłości będą ten wątek czytali - informuję, VALEO na przód, cena sztuki 65pln - kasa w błoto, jedyne co to rozmazuje szybę. Sądziłem że np. musi się dotrzeć, walczyłem z nią 2miesiące po czym wróciłem do starej wycieraczki której nie wyrzuciłem i jestem mega zadowolony ;) i nie pamietam dlaczego właściwie chciałem ją zmienić...

ps.kupiłem w feu vert, wiec raczej nie jest podrabiana, niestety wywaliłem paragon, aczkolwiek Pani w punkcie obsługi klienta potwierdziła iż mieli już kilka tego typu reklamacji.

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: Pióra wycieraczek

Post autor: LEX »

Ale macie problemy... Ja kupuję jakieś najtańsze (chyba motgum) za niecałe 20zł/szt i jestem zadowolony. Spokój na 4 lata :-)

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Pióra wycieraczek

Post autor: Kames »

"Valeo "w miare tanie, a jakosc odczuwalna

lech
Posty: 222
Rejestracja: 15 maja 2009, 00:46

Re: Pióra wycieraczek

Post autor: lech »

W J12 można zastosować na prawą stronę pióro o równej długości z lewą. Co prawda w dolnej części wychodzi nieco na ramę szyby, ale oczyszczana powierzchnia po prawej stronie jest wreszcie porządnej wielkości.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Pióra wycieraczek

Post autor: kylon »

Generalnie mam zasadę omijania produktów Valeo. Ze sprzęgłami też jest słabo - do naszych zastosowań porażka. Wycieraczek używam Bosha i jestem zadowolony. Czasem nie warto kupować tanio bo tanio wychodzi drogo tyle że jest odroczone w czasie. Nie we wszystkim sprawdza się oczywiście ta zasada ale jakoś w większości przypadków się sprawdza.

Oryginały jak widzę nie są mega drogie, a na kilka lat starczyły. Ciekaw jestem na ile lat starczają wycieraczki za 10 PLN albo made in China. Nie mniej jednak co raz więcej jest polskich firm, które reprezentują sobą europejską jakość.

Artur_1
Posty: 83
Rejestracja: 16 lut 2010, 21:00
Auto: LC 125
Kontakt:

Re: Pióra wycieraczek

Post autor: Artur_1 »

do 120 ktora jezdzi po drogach uzywam oryginalnych Toyoty- faktycznie 2-3 lat starcza; do tej co chodzi obok drogi uzywam tych za 10 zl- kupilem mam 7 miesiecy temu i 10 tys zrobione i ku mojemu zdziwieniu sa OK; no ale tu jak zwykle jest problem ze pewnie dobrze trafiłem

Awatar użytkownika
Magnus
Klubowicz
Posty: 985
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:34
Auto: aktualnie bez auta, kiedyś HZJ73, HDJ80
Kontakt:

Re: Pióra wycieraczek

Post autor: Magnus »

Mnie Valeo starczyło na 3 miesiące, a tanie nie są. od poczżtku dobrze nie robiły. totalna porażka. :twisted:

Tuco
Komisja Rewizyjna
Posty: 2165
Rejestracja: 18 gru 2008, 22:22
Auto: kdj95
Kontakt:

Re: Pióra wycieraczek

Post autor: Tuco »

Ja zamówiłem Denso

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Pióra wycieraczek

Post autor: kylon »

Denso to oryginał. Ja przed chwilą odesłałem dostawcy Valeo. Zamówiłem Boscha dla klienta a przysłali Valeo.

Patry
Posty: 465
Rejestracja: 01 lis 2008, 21:47
Auto: J73 V8, HDJ100, HJ61, FZJ80
Kontakt:

Re: Pióra wycieraczek

Post autor: Patry »

tylko i wyłącznie Denso kupowane w małej budce z olejami w Łodzi 8)

miałem Boscha i Valeo, wszystko takie sobie

oryginalne Denso w J100 zmieniłem po 4 latach i 150 000 przebiegu

jedyna wada- dość drogie, ale idzie przeżyć

trynqz
Posty: 46
Rejestracja: 31 mar 2010, 22:12
Auto: KDJ120
Kontakt:

Re: Pióra wycieraczek

Post autor: trynqz »

Ja wymieniłem valeo starego typu na płaskiego Bosha - działa idealnie
Po stronie pasażera mam Valeo nowego typu (też płaska) od ok pół roku - narazie działa super.
Za jakiś czas dam znać która szybciej padła, choć płaskie valeo i bosh miały ceny porównywalne.

ODPOWIEDZ