Brodzenie w wodzie !!!

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
duch
Posty: 275
Rejestracja: 22 gru 2009, 20:26
Auto: LAND CRUISER J12 3.0
Kontakt:

Re: Brodzenie w wodzie !!!

Post autor: duch »

seburaj pisze:za szybko natarłeś
głeboką wodę powoli i równym tempem
Nie było tak agreywnie,raczej wolniutko a jak mi zaczęło pod nogami chlupać to wtedy po garach dałem ale to już było po fakcie :roll:

Generalnie nie jest źle,spalił sie tylko wzmacniacz audio ( zakup na allegro 250 zł ) :wink:
Troche problemu miałem z wysuszeniem wykładziny ale sytuacja już jest opanowana :roll:
Prawdopodobna przyczyna przecieku jest oś kierownicy w miejscu gdzie wchodzi do komory silnika.Tam jest uszczelnienie gumą w takiej metalowej obudowie i chyba ta guma jest rozleciana i puszcza wode.Zamówiłem już,cena około 170 zł :roll:

Awatar użytkownika
duch
Posty: 275
Rejestracja: 22 gru 2009, 20:26
Auto: LAND CRUISER J12 3.0
Kontakt:

Re: Brodzenie w wodzie !!!

Post autor: duch »

Długo mi nie dawało spokoju przeciekanie mojego autka.W instrukcji jest napisane że można brodzić do 70 cm czyli nic sie nie powinno dziać a tu niespodzianki.Po kolejnym przytopieniu wkurzyłem sie i Toyotka zostala pozbawiona środka.W takim stanie wjechaliśmy do wody i wszystko stało sie jasne.Pomijam że jeden korek w podłodze pod fotelem kierowcy był wogóle źle wsadzony to wszystkie pozostałe delikatnie ale przepuszczały wode.Do tego przez próg dość mocno nabierała sie woda i wlewała sie przy drzwiach przy przednim słupku.
Mam nadzieje że teraz juz wszystko bedzie ok,dziwie sie że tak jest bo auto mam absolutnie bezwypadkowe,nie bylo nigdy katowane w terenie :roll:

Husky
Posty: 909
Rejestracja: 31 sty 2010, 22:19
Auto: plastic fantastic

Re: Brodzenie w wodzie !!!

Post autor: Husky »

traumatyczne wspomnienia powoli zanikają, na poligon drawski zjechali ladn roverowcy, dołaczyłem się do nich w sobotę do klasy turystycznej
Obrazek

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Brodzenie w wodzie !!!

Post autor: Kames »

duch pisze:Długo mi nie dawało spokoju przeciekanie mojego autka.W instrukcji jest napisane że można brodzić do 70 cm czyli nic sie nie powinno dziać a tu niespodzianki.Po kolejnym przytopieniu wkurzyłem sie i Toyotka zostala pozbawiona środka.W takim stanie wjechaliśmy do wody i wszystko stało sie jasne.Pomijam że jeden korek w podłodze pod fotelem kierowcy był wogóle źle wsadzony to wszystkie pozostałe delikatnie ale przepuszczały wode.Do tego przez próg dość mocno nabierała sie woda i wlewała sie przy drzwiach przy przednim słupku.
Mam nadzieje że teraz juz wszystko bedzie ok,dziwie sie że tak jest bo auto mam absolutnie bezwypadkowe,nie bylo nigdy katowane w terenie :roll:
Pewnie nie katowane :!: ty nawet pod płotem potrafisz sie zakopac poprostu psuja jestes i nie oszczędzasz :mrgreen:

Awatar użytkownika
duch
Posty: 275
Rejestracja: 22 gru 2009, 20:26
Auto: LAND CRUISER J12 3.0
Kontakt:

Re: Brodzenie w wodzie !!!

Post autor: duch »

kames76 pisze: Pewnie nie katowane :!: ty nawet pod płotem potrafisz sie zakopac poprostu psuja jestes i nie oszczędzasz :mrgreen:

Hłe,hłe,hłe :roll: Już sie poprawiłem :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Brodzenie w wodzie !!!

Post autor: Kames »

duch pisze:
kames76 pisze: Pewnie nie katowane :!: ty nawet pod płotem potrafisz sie zakopac poprostu psuja jestes i nie oszczędzasz :mrgreen:

Hłe,hłe,hłe :roll: Już sie poprawiłem :mrgreen:
Na Orawie sobie naprawde pojezdzisz jest woda ,duzo wody ,ale na szczescie górskie cieki są do połowy twego koła :wink:

Awatar użytkownika
Transporter
Posty: 141
Rejestracja: 09 sty 2011, 19:20
Auto: KDJ 120
Kontakt:

Re: Brodzenie w wodzie !!!

Post autor: Transporter »

A jak jest w 120stce z alternatorem i rozrusznikiem? Czy te 70 cm wody nie zaszkodzi tym podzespołom? Sa umieszczone wyżej?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Brodzenie w wodzie !!!

Post autor: kylon »

Nie są wyżej ale mają odpływy. Alternator w ogóle dziurawy cały jest :wink:

Awatar użytkownika
szymano
Posty: 109
Rejestracja: 16 cze 2011, 00:33
Auto: Land Cruiser 120, Land Cruiser V8
Kontakt:

Re: Brodzenie w wodzie !!!

Post autor: szymano »

Odkopię temat:

A co z komputerem sterującym "wszystkim"? Podobno jest gdzieś na wysokości lewarka zmiany biegów pod przednią szybą.
Czy ktoś zabezpieczał przed wodą?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Brodzenie w wodzie !!!

Post autor: kylon »

Współczesne samochody nie są przystosowane do pływania pod wodą. Brodzenie ok ale postój czyli zakopanie się w wodzie to już kaplica i lepiej wyłączyć kluczyk. Na tej wysokości masz komputery od wszystkiego czyli ABS, Airbagów oraz AHC. Możesz bawić się w przenoszenie ale to walka dość czasochłonna i kosztowna (przeróbki wiązek).

ODPOWIEDZ