Silnik zgasł i wszystko oszalało !!!

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
duch
Posty: 275
Rejestracja: 22 gru 2009, 20:26
Auto: LAND CRUISER J12 3.0
Kontakt:

Silnik zgasł i wszystko oszalało !!!

Post autor: duch »

Wczoraj jadąc swoim maleństwem nagle po dodaniu gazu silnik stracił moc :shock: Po chwili wszystko wrociło do normy i auto jechało juz dalej normalnie.Jednak po kilkunastu kilometrach znowu stało sie to samo.Zapaliła sie pomarańczowa kontrolka silnika,po chwili kontrolki systemów a silnik pracował tylko na biegu jałowym i nie reagował na gaz aż w końcu sam całkowicie zgasł.Odpaliłem i wszystko ok,auto jedzie normalnie,moc ok :shock: Co sie dzieje :?

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 828
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: Silnik zgasł i wszystko oszalało !!!

Post autor: Cobra »

Dławił się przy tym zgaśnięciu?? Może jakieś świństwo w paliwie?? Trzeba było by podłączyć do kompa i zobaczyć jaki błąd wyskoczył;/

Awatar użytkownika
Zibi
Posty: 659
Rejestracja: 02 lis 2008, 11:16
Auto: By?o BJ73, 2xHDJ80 XTR 3", HDJ80
jest LC100, HDJ80, rajd?wka Escape, zmota Escape
Kontakt:

Re: Silnik zgasł i wszystko oszalało !!!

Post autor: Zibi »

Miałem tak kiedyś w osobówce, serwis głowił się nad tym pół dnia, przyczyną był przerwany przewód masy silnika.

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: Silnik zgasł i wszystko oszalało !!!

Post autor: Rafi »

Nie ma co bawić się we wróżkę, komputer i zczytanie błędów to jedyne rozwiązanie.

Awatar użytkownika
duch
Posty: 275
Rejestracja: 22 gru 2009, 20:26
Auto: LAND CRUISER J12 3.0
Kontakt:

Re: Silnik zgasł i wszystko oszalało !!!

Post autor: duch »

Tak zrobie,zaraz w poniedziałek rano jade na serwis.Zastanawiam sie tylko czy przyczyna może być paliwo,np. woda.Tankuje tylko ultimate na BP,nic innego.
Nie,nic sie nie dlawiło,stracil nagle moc,za pierwszym razem szedł na pół gwizdka a za drugim od razu do obrotów jalowych a potem zgasł :evil:

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Silnik zgasł i wszystko oszalało !!!

Post autor: consigliero »

Dawno,dawno temu posiadając Seata Alhambrę wracałem na oparach do Krakowa i zostałem zmuszony do zatankowania na stacji BP przed Gliwicami , wtedy jechało się po płytach betonowych, kto jeździł ten wie w którym miejscu. Po przyjeździe do Krakowa na drugi dzień webasto w samochodzie dymiło na biało i śmierdziało parafiną. Jeden z moich pracowników pracujący też w centrali sprzedającej paliwo do stacji uświadomił mnie że jak dzwoni ajent z BP to interesuje go tylko najniższa cena . Nie wiem jak jest teraz ale stacje BP omijam szerokim łukiem, w tym czasie radził tankować na Orlenie ,Statoil i jeszcze jakaś trzecia której nie pomnę ale z powyższych korzystam i nigdy nie miałem problemów. O przepraszam raz podjechałem do Orlenu późno wieczorem zauważyłem karteczkę o dodatkowych punktach przy tankowaniu lepszego paliwa i się skusiłem. Szczęściem że jestem z Krakowa i jak było napisane że dodatkowe punkty są za 30 litrów to wymyśliłem że skorzystam też na drugi dzień . 200 metrów od stacji silnik zaczął szarpać , pierwszą myślą było że mój Orlen sprzedał mi syf a drugą było pytanie do małżonki co jest wpisane na fakturze. Potem był telefon do asistance , płukanie zbiornika i odbiór samochodu na drugi dzień. Podjęta próba walki z kretyńskim oznaczeniem pistoletów zarówno 98 jak i ON w kolorze niebieskim i z tą samą karteczką informującą o promocji zakończona niepowodzeniem. Od tej pory tankuje zawsze normalne paliwo gdzie ON jest czarny a Pb zielony .
PozdrawiaM

komarkutno
Posty: 12
Rejestracja: 18 lis 2009, 20:49
Auto: lc120 d4d 2006

Re: Silnik zgasł i wszystko oszalało !!!

Post autor: komarkutno »

duch pisze:Wczoraj jadąc swoim maleństwem nagle po dodaniu gazu silnik stracił moc :shock: Po chwili wszystko wrociło do normy i auto jechało juz dalej normalnie.Jednak po kilkunastu kilometrach znowu stało sie to samo.Zapaliła sie pomarańczowa kontrolka silnika,po chwili kontrolki systemów a silnik pracował tylko na biegu jałowym i nie reagował na gaz aż w końcu sam całkowicie zgasł.Odpaliłem i wszystko ok,auto jedzie normalnie,moc ok :shock: Co sie dzieje :?
Nie chcę tu źle wróżyć ale miałem identyczne objawy, i to był walnięty wtryskiwacz , puszczał paliwo na przelew do zbiornika i spadalo ciśnienie na listwie wtryskowej, niestety 2500 PLN musiałem wybecalować to dość częsta przypadłość D4D.

kmltyr88
Posty: 85
Rejestracja: 12 kwie 2009, 20:54
Auto: lc 120

Re: Silnik zgasł i wszystko oszalało !!!

Post autor: kmltyr88 »

komarkutno pisze:
duch pisze:Wczoraj jadąc swoim maleństwem nagle po dodaniu gazu silnik stracił moc :shock: Po chwili wszystko wrociło do normy i auto jechało juz dalej normalnie.Jednak po kilkunastu kilometrach znowu stało sie to samo.Zapaliła sie pomarańczowa kontrolka silnika,po chwili kontrolki systemów a silnik pracował tylko na biegu jałowym i nie reagował na gaz aż w końcu sam całkowicie zgasł.Odpaliłem i wszystko ok,auto jedzie normalnie,moc ok :shock: Co sie dzieje :?
Nie chcę tu źle wróżyć ale miałem identyczne objawy, i to był walnięty wtryskiwacz , puszczał paliwo na przelew do zbiornika i spadalo ciśnienie na listwie wtryskowej, niestety 2500 PLN musiałem wybecalować to dość częsta przypadłość D4D.
Ja też obstawiam taką możliwość. Miałem podobnie po założeniu chipa i jego złej konfiguracji... Po wymianie wtryskiwaczy i przeregulowaniu chipa jest oki. Jak wtryskiwacz źle podaje paliwo, wtedy szyna common rail nie wyrabia i są takie efekty. Wszystko wyjdzie w serwisie, przy badaniu wtryskiwaczy...

Artur_1
Posty: 83
Rejestracja: 16 lut 2010, 21:00
Auto: LC 125
Kontakt:

Re: Silnik zgasł i wszystko oszalało !!!

Post autor: Artur_1 »

miałem dokładnie tak samo kiedyś w RAV 4 - chipowana Toyotowskim chipem ze 112 na 150 kM; jechałem wszystko było OK i nagle samochód stracił moc, żółta kontrolka silnika - zostały tylko wolne obroty i ewentualnie jedynka na płaskim do 10 km/h
zgasiłem i po odpaleniu samochód zaczął normalnie pracować
w serwisie stwierdzili że za wysokie ciśnienie na turbinie, stało sie tak jeden jedyny raz i nic z tym potem już nie robiłem

Artur

Awatar użytkownika
duch
Posty: 275
Rejestracja: 22 gru 2009, 20:26
Auto: LAND CRUISER J12 3.0
Kontakt:

Re: Silnik zgasł i wszystko oszalało !!!

Post autor: duch »

No i jest źle a nawet gorzej niz źle :evil: Dziś ledwo przejechalem 300 km.Po gwałtownym dodaniu gazu silnik natychmiast reagowal spadkiem mocy.Czasem na chwile a czasem do całkowitego zgasniecia.Mam wrażenie jakby był przyduszony,jakby go cos zatykało ale po zgaszeniu i ponownym odpaleniu wsztstko wraca do normy.
Rano jade do ASO,zobaczymy na co maleństwo choruje :?

Awatar użytkownika
Michalkrk
Posty: 375
Rejestracja: 18 lut 2009, 19:55
Auto: byla kdj90
Kontakt:

Re: Silnik zgasł i wszystko oszalało !!!

Post autor: Michalkrk »

mialem troche podobny objaw w swoim d4d ,sprawdz czujnik predkosci pojazdu a dokladnie kostke w niego wpieta ,potraktuj elektrosolem ,znajdziesz go przy skrzyni

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: Silnik zgasł i wszystko oszalało !!!

Post autor: Rafi »

A ktoś wie czy w D4-D jest zmienna geometria łopatek turbiny? To, że po zgaszeniu i ponownym zapaleniu wszystko wraca do normy to raczej pocieszające, bo to znaczy że silnik może normalnie pracować, coś mu nie daje, ale może :wink:

Awatar użytkownika
duch
Posty: 275
Rejestracja: 22 gru 2009, 20:26
Auto: LAND CRUISER J12 3.0
Kontakt:

Re: Silnik zgasł i wszystko oszalało !!!

Post autor: duch »

No i nie jest dobrze :evil: Diagnoza jest taka że jest błąd w układzie zasilania i uszkodzone są napewno dwa wtryski.Rano jeszcze ASO będzie na zimno diagnozować które to wtryski !!!

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Silnik zgasł i wszystko oszalało !!!

Post autor: consigliero »

Nie przejmuj się. Nowy slogan toyoty znaleziony na innym forum

Obrazek

PozdrawiaM

Awatar użytkownika
duch
Posty: 275
Rejestracja: 22 gru 2009, 20:26
Auto: LAND CRUISER J12 3.0
Kontakt:

Re: Silnik zgasł i wszystko oszalało !!!

Post autor: duch »

Hehe,dobre Consi :D

ODPOWIEDZ