Podświetlenie przycisków

Moderator: luk4s7

sados
Posty: 33
Rejestracja: 09 lis 2011, 08:21
Auto: j120
Kontakt:

Re: Podświetlenie przycisków

Post autor: sados »

Witam. Zapytam czy dobrze rozumiem?/ Mając landa 120 z 2003 i dokupując ster od np:2008 z funkcjami,podłączę pod swoje radio?

sados
Posty: 33
Rejestracja: 09 lis 2011, 08:21
Auto: j120
Kontakt:

Re: Podświetlenie przycisków

Post autor: sados »

Czy na moje pytanko nikt nie odpowie? :roll:

wolf_243
Posty: 57
Rejestracja: 02 gru 2009, 21:33
Auto: LC 120 / D4-D
Kontakt:

Re: Podświetlenie przycisków

Post autor: wolf_243 »

Tak kolego podłączysz.
Oprócz kierownicy ze sterowaniem lub samego sterowania potrzebujesz 3 zwykłe kabelki. Kabelki wpinasz z jednej strony pod kolumnę kierownicy a z drugiej pod radio. Większy problem to prawidłowe wycięcie plastiku poduszki powietrznej która jest w wersji bez sterowania większa.
Na angielsko-języcznym forum jest manual - jakby co pisz na priv.
Całość zajmuje kilka godzinek.

Awatar użytkownika
lucjan
Posty: 605
Rejestracja: 28 cze 2009, 23:48
Auto: HDJ100
Kontakt:

Re: Podświetlenie przycisków

Post autor: lucjan »

Podłączę się z zapytaniem tutaj, co by nowego tematu nie zakładać. Czy ktoś może sprawdzić czy w 100-ce są podświetlone przełożenia automatu przy lewarku skrzyni biegów czy tylko sygnalizacja na desce się świeci? Jakoś ciemno mi się na tunelu zrobiło i nie pamiętam czy tak od zawsze. Dziękuję.

arekg25
Posty: 30
Rejestracja: 29 kwie 2009, 15:51
Auto: hdj100
Kontakt:

Re: Podświetlenie przycisków

Post autor: arekg25 »

lucjan pisze:Podłączę się z zapytaniem tutaj, co by nowego tematu nie zakładać. Czy ktoś może sprawdzić czy w 100-ce są podświetlone przełożenia automatu przy lewarku skrzyni biegów czy tylko sygnalizacja na desce się świeci? Jakoś ciemno mi się na tunelu zrobiło i nie pamiętam czy tak od zawsze. Dziękuję.
Po 2003r jest podświetlana. We wcześniejszych nie wiem.
Jest tam włożona zielona żarówka chyba 2 lub 5 W bez metalowego trzonka. W celu wymiany wystarczy zdjąć plastikową pokrywę tunelu i żarówka jest po lewej stronie mechanizmu lewarka.

GDLC120
Posty: 125
Rejestracja: 09 mar 2011, 18:57
Auto: LC120
Kontakt:

Re: Podświetlenie przycisków

Post autor: GDLC120 »

W 2000 roku jest podświetlenie. Wyciągasz środkowy panel, potem na czterech zatrzaskach podnosisz pokrywę przy lewarku i masz elegancki dostęp do żarówki miniaturowej (nie pamiętam oznaczenia ale wygląda jak mini w5w, którą dostaniesz na każdej stacji benz).

Awatar użytkownika
lucjan
Posty: 605
Rejestracja: 28 cze 2009, 23:48
Auto: HDJ100
Kontakt:

Re: Podświetlenie przycisków

Post autor: lucjan »

OK. Dziękuję za info. Zatem słusznie czegoś mi brakowało. Pozdrawiam serdecznie

mabor
Posty: 37
Rejestracja: 18 sty 2013, 16:54
Auto: LC 4.0 V6 J125
Kontakt:

Re: Podświetlenie przycisków

Post autor: mabor »

wolf_243 pisze:Zastanawiają mnie niektóre przyciski w mym pojeździe - albo się przepaliły żarówki albo tak (ciemno) :D ma być !

Z lewej strony kierownicy nie podświetlone są :
- regulacja natężenia podświetlenia
- regulacja lusterek + składanie
- podgrzewanie lusterek (tu zapala się pomarańczowa lampka dopiero kiedy wcisnę przycisk)

Z prawej strony kierownicy nie świeci
- przycisk "2nd start"

Na tunelu środkowym nie podświetlone :
- blokada centralnego mech.różnicowego
- podgrzewanie foteli (tu też zapala się pomarańczowa lampka dopiero jak działa)

Z góry dzięki za pomoc
Dużo za późno dla Ciebie Wolf ale może ktoś inny skorzysta...
W LC 120/125 po włączeniu świateł, na zielono podświetlane są przyciski:
-światło halogenu
-podgrzewanie lusterek (po jego wciśnięciu, dodatkowo zapala się pomarańczowa lampka), składanie lusterek niestety nie
- 2nd start
- kontrola/wspomaganie zjazdu
- blokada mostu
- oba podgrzewania fotela (po ich przekręceniu dodatkowo zapalają się pomarańczowe lampki)
Na szczęście wymiana żarówek nie jest trudna-wszystko jest na "wczepy", tylko te małe żarówki nie wszędzie są dostępne...
Pozdrawiam

wojfil
Posty: 134
Rejestracja: 20 lip 2011, 16:00
Auto: J121
Kontakt:

Re: Podświetlenie przycisków

Post autor: wojfil »

mabor pisze:- 2nd start
hm... na pewno start z II biegu Ci świeci? Sprawdziłem u siebie wszystkie (tak mi się wydawało) podświetlenia i ta paskuda nie błyska.

Za to dodam, że świeci jeszcze regulacja wysokości i twardości zawieszenia (w wersji z pneumatyką).

GDLC120
Posty: 125
Rejestracja: 09 mar 2011, 18:57
Auto: LC120
Kontakt:

Re: Podświetlenie przycisków

Post autor: GDLC120 »

2nd start świeci.

wojfil
Posty: 134
Rejestracja: 20 lip 2011, 16:00
Auto: J121
Kontakt:

Re: Podświetlenie przycisków

Post autor: wojfil »

Dziękuję.

Awatar użytkownika
MłodyWilk
Posty: 192
Rejestracja: 07 maja 2012, 09:01
Auto: Lanc Cruiser J12 3.0 D4D 163KM
Kontakt:

Re: Podświetlenie przycisków

Post autor: MłodyWilk »

Panowie mi też troszkę tych przycisków nie świeci... np. cały lewy panel tam gdzie się reguluje wysokość świateł, składa lusterka itp. Okazało się, że wszystkie żaróweczki w przyciskach są popalone...
I teraz pytanie gdzie takie żaróweczki dostać... tylko serwis? słyszałem coś o chorej sumie 12zł za sztukę...
Prawda to :?:

Jeśli tak, to zastąpię je zielonymi diodami 12V - 1zł/szt i problem dożywotnio z głowy...

I drugie pytanie
W przypadku lewego panela sprawa dobrania się do żaróweczek była prosta bo wystarczyło wycisnąć cały przycisk i po sprawie, ale jak dobrać się do żarówek w środkowym panelu tam gdzie reguluje się temperaturę wewn. i obroty wentylatora... bo właśnie tam też mam pewnie popalone żaróweczki...

Z góry wielki dzięki za pomoc,

Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
marcusxxx
Posty: 5
Rejestracja: 25 cze 2013, 00:17
Auto: KDJ120 D4D 210.000 km
Kontakt:

Re: Podświetlenie przycisków

Post autor: marcusxxx »

Witam Wszystkich,
odgrzewam stary temat ponieważ mam pytanie związane z nim:
1. Czy pokrętło poziomowania reflektorów jest podświetlane? (wg schematu na stronie Toyoty jest podświetlenie, ale ja nie znalazłem tam żaróweczki jak w innych przyciskach).
2. Czy ktoś przerabiał temat wymiany żarówek od podświetlenia zapalniczki i popielniczki? Jeśli tak, to jak się do tego dobrać?
Będę wdzięczny za odpowiedzi
--------------------------------
@MłodyWilk
Pewnie już się dowiedziałeś ile kosztują żaróweczki w serwisie, ale odpowiem dla potomnych;)
Dzisiaj w ASO bez zniżki:
- do podświetlania m.in. 2nd START i do podwyższania obrotów biegu jałowego po 17,83 PLN sztuka :shock:

Awatar użytkownika
MłodyWilk
Posty: 192
Rejestracja: 07 maja 2012, 09:01
Auto: Lanc Cruiser J12 3.0 D4D 163KM
Kontakt:

Re: Podświetlenie przycisków

Post autor: MłodyWilk »

Ostatnio przerobiłem w swoim landzie kompleksową wymianę żaróweczek, także już żadne podświetlenie nie ma dla mnie tajemnic :)
Co do zapalniczki i popielniczki to jak wsiąde do samochodu to sobie przypomne bo było to jakieś 2 miechy temu i tak w domu to nie kojarzę...

Z żaróweczkami też walczyłem bo z cenami w ASO przeginają na maksa. Także mteoda prób i błedów i udało się dopasować o identycznym natęzeniu. Wyszło w zalezności od żarówki po 5-7zł za szt(do klimatronika są większe). Wytarczy przełożyć ten zielony kondonik i wykorzystać plastikową podstawkę i gotowe :)

Awatar użytkownika
MłodyWilk
Posty: 192
Rejestracja: 07 maja 2012, 09:01
Auto: Lanc Cruiser J12 3.0 D4D 163KM
Kontakt:

Re: Podświetlenie przycisków

Post autor: MłodyWilk »

Ps. jest sporo ludzi na tym forum, którzy mają spora wiedze na temat mechaniki i znają wiele odpowiedzi na zdawane pytania... niestety trzymają to wiedze tylko dla siebie i milczą jak grób...
Pytanie po co w ogóle są na tym forum...

Ja bynajmniej z nich przykładu nie będe brał i co mi się uda rozkinić to będę się tym dzielił... Całą resztę użytkowników również nakłaniam do tego :!:

ODPOWIEDZ