Podświetlenie przycisków

Moderator: luk4s7

wolf_243
Posty: 57
Rejestracja: 02 gru 2009, 21:33
Auto: LC 120 / D4-D
Kontakt:

Podświetlenie przycisków

Post autor: wolf_243 »

Zastanawiają mnie niektóre przyciski w mym pojeździe - albo się przepaliły żarówki albo tak (ciemno) :D ma być !

Z lewej strony kierownicy nie podświetlone są :
- regulacja natężenia podświetlenia
- regulacja lusterek + składanie
- podgrzewanie lusterek (tu zapala się pomarańczowa lampka dopiero kiedy wcisnę przycisk)

Z prawej strony kierownicy nie świeci
- przycisk "2nd start"

Na tunelu środkowym nie podświetlone :
- blokada centralnego mech.różnicowego
- podgrzewanie foteli (tu też zapala się pomarańczowa lampka dopiero jak działa)

Z góry dzięki za pomoc

twardy
Posty: 88
Rejestracja: 04 lis 2009, 22:19
Auto: LJ70, KZJ95L, Chimi
Kontakt:

Re: Podświetlenie przycisków

Post autor: twardy »

O ile mnie pamięć nie myli, a nie mam akurat pod ręką stodwudziestki to:

- regulacja natężenia podświetlenia - nie ma
- regulacja lusterek + składanie - nie ma
- podgrzewanie lusterek (tu zapala się pomarańczowa lampka dopiero kiedy wcisnę przycisk) -powinno być

Z prawej strony kierownicy nie świeci
- przycisk "2nd start" - powinno być

Na tunelu środkowym nie podświetlone :
- blokada centralnego mech.różnicowego - raczej nie ma
- podgrzewanie foteli (tu też zapala się pomarańczowa lampka dopiero jak działa) -powinno być

jak się przyjrzysz przyciskom to powinieneś zobaczyć które napisy są nadrukowane (te nie świecą) a które są "na wylot".
da się wymienić żaróweczki, po wyjęciu przełącznika zobaczysz bardzo małą zaślepkę (średnica ok 6mm) często innego koloru (np.biały) z nacięciem. Przekręcić w lewo, wyjąć, nie zgubić. Na tą plastikową podstawkę zapleciona jest żarówka, do dostania w sklepach z częściami elektronicznymi (12V). Aby dostać się do niektórych żarówek trzeba częściowo rozebrać przełącznik.

wolf_243
Posty: 57
Rejestracja: 02 gru 2009, 21:33
Auto: LC 120 / D4-D
Kontakt:

Re: Podświetlenie przycisków

Post autor: wolf_243 »

Dziękuje kolego twardy za szybką i konkretną odpowiedź.

Po dogłębnym oglądnięciu i opukaniu przycisków ;) okazuje się że - blokada centralnego mech.różnicowego - ma oświetlenie jednakże raz się pali (popukałem to się zapaliło) a raz nie :(

Wie ktoś może jak dobrać się do tych przycisków w tunelu ? Trzeba rozbierać cały tunel ? Jeśli tak, to jak ?

pozdrawiam

twardy
Posty: 88
Rejestracja: 04 lis 2009, 22:19
Auto: LJ70, KZJ95L, Chimi
Kontakt:

Re: Podświetlenie przycisków

Post autor: twardy »

tunel jest na zatrzaskach, możesz również podważyć konkretny wyłącznik i wyskoczy w górę. użyj tępego płaskiego narzędzia i rozumu żeby nie porysować i połamać elementów, kostka elektryczna jest z zapadką - wciśnij przed rozłączeniem

Awatar użytkownika
duch
Posty: 275
Rejestracja: 22 gru 2009, 20:26
Auto: LAND CRUISER J12 3.0
Kontakt:

Re: Podświetlenie przycisków

Post autor: duch »

twardy pisze:przycisk "2nd start"

O ile można to zapytam - co to za przycisk :?

twardy
Posty: 88
Rejestracja: 04 lis 2009, 22:19
Auto: LJ70, KZJ95L, Chimi
Kontakt:

Re: Podświetlenie przycisków

Post autor: twardy »

w automacie, start z 2 biegu, przydaje się gdy jest bardzo ślisko

Awatar użytkownika
duch
Posty: 275
Rejestracja: 22 gru 2009, 20:26
Auto: LAND CRUISER J12 3.0
Kontakt:

Re: Podświetlenie przycisków

Post autor: duch »

twardy pisze:w automacie, start z 2 biegu, przydaje się gdy jest bardzo ślisko

Wielkie dzięki za info :wink:

wolf_243
Posty: 57
Rejestracja: 02 gru 2009, 21:33
Auto: LC 120 / D4-D
Kontakt:

Re: Podświetlenie przycisków

Post autor: wolf_243 »

Sorki za odgrzewanie starych kotletów, ale nie widzę sensu zakładania nowego tematu.

Pytanko do osób z kierownicami multifunkcyjnymi - czy te przyciski na kierze są podświetlane ??
Właśnie zamontowałem sobie takie cudo i pięknie działa (regulacja głośności, itp.) ale jest ciemne jak... :twisted:

górol
Klubowicz
Posty: 1094
Rejestracja: 06 maja 2011, 10:05
Kontakt:

Re: Podświetlenie przycisków

Post autor: górol »

wolf_243 pisze:Sorki za odgrzewanie starych kotletów, ale nie widzę sensu zakładania nowego tematu.

Pytanko do osób z kierownicami multifunkcyjnymi - czy te przyciski na kierze są podświetlane ??
Właśnie zamontowałem sobie takie cudo i pięknie działa (regulacja głośności, itp.) ale jest ciemne jak... :twisted:

No i ciemne będzie jak .........(ocenzurowano) trzeba włoski przykleić łatwiej trafić :wink: A poważnie w orginale światełka też brak, ale można się przyzwyczaić na wyczucie

wolf_243
Posty: 57
Rejestracja: 02 gru 2009, 21:33
Auto: LC 120 / D4-D
Kontakt:

Re: Podświetlenie przycisków

Post autor: wolf_243 »

Dzięki góral za szybką odpowiedź.
Już myślałem, że źle kierownice zmontowałem albo dostałem z przepalonymi lampkami :?
No cuż, widzę że TOYOTA promuje energooszczędne pojazdy :lol: i doszły mi kolejne które trzeba znać :w ciemno" :mrgreen:

Łukasz
Posty: 54
Rejestracja: 11 sty 2010, 10:48
Auto: LC120, D4D, 173 KM

Re: Podświetlenie przycisków

Post autor: Łukasz »

wolf_243 pisze:Sorki za odgrzewanie starych kotletów, ale nie widzę sensu zakładania nowego tematu.

Pytanko do osób z kierownicami multifunkcyjnymi - czy te przyciski na kierze są podświetlane ??
Właśnie zamontowałem sobie takie cudo i pięknie działa (regulacja głośności, itp.) ale jest ciemne jak... :twisted:
Tak, przyciski na kierownicy multifunkcyjnej są podświetlane na zielono, tak jak reszta przycisków na desce rozdzielczej

wolf_243
Posty: 57
Rejestracja: 02 gru 2009, 21:33
Auto: LC 120 / D4-D
Kontakt:

Re: Podświetlenie przycisków

Post autor: wolf_243 »

No to już zgłupiałem :roll:

Wiązka od sterowania radiem ma trzy kabelki które trzeba było podpiąć do radia - wielkiej filozofii nie ma - wszystkie opcje działają oprócz podświetlenia !
Już oswoiłem się co prawda z brakiem oświetlenia, ale jak coś dłubie przy aucie to lubię to zrobić "do końca".

Czyżby więc były dwa warianty przycisków ?? Z podświetleniem i bez :? ?

górol
Klubowicz
Posty: 1094
Rejestracja: 06 maja 2011, 10:05
Kontakt:

Re: Podświetlenie przycisków

Post autor: górol »

wolf_243 pisze:No to już zgłupiałem :roll:

Wiązka od sterowania radiem ma trzy kabelki które trzeba było podpiąć do radia - wielkiej filozofii nie ma - wszystkie opcje działają oprócz podświetlenia !
Już oswoiłem się co prawda z brakiem oświetlenia, ale jak coś dłubie przy aucie to lubię to zrobić "do końca".

Czyżby więc były dwa warianty przycisków ?? Z podświetleniem i bez :? ?
Sorry za wprowadzenie w błąd kolega Łukasz ma rację przyciski są podświetlane, ale podświetlenie widocznie w moim przypadku mało istotne skoro przez 7 miechów i 45tysi km. jazdy tego nie zauważyłem :oops:

Łukasz
Posty: 54
Rejestracja: 11 sty 2010, 10:48
Auto: LC120, D4D, 173 KM

Re: Podświetlenie przycisków

Post autor: Łukasz »

górol pisze:Sorry za wprowadzenie w błąd kolega Łukasz ma rację przyciski są podświetlane, ale podświetlenie widocznie w moim przypadku mało istotne skoro przez 7 miechów i 45tysi km. jazdy tego nie zauważyłem :oops:
Też nie zwróciłem na to uwagi, dopiero wczoraj jakoś tak przez przypadek zauważyłem, że przyciski jednak się świecą a do tej pory także myślałem, że nie :D

górol
Klubowicz
Posty: 1094
Rejestracja: 06 maja 2011, 10:05
Kontakt:

Re: Podświetlenie przycisków

Post autor: górol »

Wniosek olać oświetlenie im ciemniej tym przyjemniej :mrgreen:

ODPOWIEDZ