Przełącznik szyb

Moderator: luk4s7

Pablos
Posty: 10
Rejestracja: 11 lip 2019, 10:39
Auto: LC 120
Kontakt:

Przełącznik szyb

Post autor: Pablos »

Mam problem ze sterowaniem szyb J12 2008r. Działa mi tylko przycisk sterowanie szybą kierowcy. Gdy wypnę panel sterowania z kostki i podłączę to zaczyna mrugać podświetlanie sterowania szyby kierowcy (dwa mrugnięcia, pauza, dwa mrugnięcia pauza ...). Przez jakieś parę minut działa opuszczanie i podnoszenie wszystkich szyb i przycisk zamykania zamków. Po parunastu minutach działa tylko szyba kierowcy. Dodam, że wszystkie szyby opuszczają się ze swojego sterowania. Tylko problem w panelu kierowcy. Ma ktoś pojęcie gdzie może tkwić problem?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18027
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Przełącznik szyb

Post autor: kylon »

Nic tak nie wkurza jak ignorancja nowego użytkownika. Najpierw poczytaj forum. To nie problem tylko normalna procedura opisana tu na forum ileś razy. Przepraszam ale lenistwo mnie wkurza na maksa.

Pablos
Posty: 10
Rejestracja: 11 lip 2019, 10:39
Auto: LC 120
Kontakt:

Re: Przełącznik szyb

Post autor: Pablos »

kylon pisze:Nic tak nie wkurza jak ignorancja nowego użytkownika. Najpierw poczytaj forum. To nie problem tylko normalna procedura opisana tu na forum ileś razy. Przepraszam ale lenistwo mnie wkurza na maksa.
Czy ja napisałem, że nie radzę sobie z programowaniem szyb po odłączeniu zasilania? Bo chyba o to Ci chodzi?
Chyba nie. Tę procedurę znam a opisałem chyba bardzo dokładnie problem. Nie napisałem że mrugają mi przełączniki szyb pojedyncze tylko jeden w panelu kierowcy. Wszystkie szyby działają na swoich przełącznikach bez zarzutu. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18027
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Przełącznik szyb

Post autor: kylon »

Skoro znasz procedurę to sobie poradzisz. Bo migająca dioda świadczy o tym aby ją zastosować.
I to normalne że z osobna w każdych drzwiach włączniki działają. Inaczej byś ich nie mógł zaprogramować.

Pablos
Posty: 10
Rejestracja: 11 lip 2019, 10:39
Auto: LC 120
Kontakt:

Re: Przełącznik szyb

Post autor: Pablos »

To dlaczego nie działa zamykanie zamków?

Pablos
Posty: 10
Rejestracja: 11 lip 2019, 10:39
Auto: LC 120
Kontakt:

Re: Przełącznik szyb

Post autor: Pablos »

Odłączyłem akumulator, wszystkie szyby ustawione i po parunastu minutach przestają działać. Tylko szyba od kierowcy działa jak trzymam przycisk, natomiast auto zamykanie szyby już nie.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18027
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Przełącznik szyb

Post autor: kylon »

To jest przerwa w układzie. Problem elektryczny.

Pablos
Posty: 10
Rejestracja: 11 lip 2019, 10:39
Auto: LC 120
Kontakt:

Re: Przełącznik szyb

Post autor: Pablos »

kylon pisze:To jest przerwa w układzie. Problem elektryczny.
Podczas deszczu nie raz wszystko działa. Orientujesz się gdzie i jak tego szukać?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18027
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Przełącznik szyb

Post autor: kylon »

Po kablach.

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2143
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Przełącznik szyb

Post autor: sebastian44 »

Najczesciej kabelki psuja sie tam gdzie sa zaginane przy otwieraniu drzwi. Tam bym zaczal

Pablos
Posty: 10
Rejestracja: 11 lip 2019, 10:39
Auto: LC 120
Kontakt:

Re: Przełącznik szyb

Post autor: Pablos »

Wymieniłem panel sterowania kierowcy i wszystko śmiga. Nie mogłem znaleźć tego po numerach, więc kupiłem do Lexusa RX300 2006, wyglądał identycznie. Po podłączeniu wszystko działa.

ODPOWIEDZ