Progi do J120

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Progi do J120

Post autor: kylon »

Osobiście nie widziałem ale tak mi się wydaje że jest to możliwe. Blacha toyoty na słupkach jest dość mięka. Ja osobiście bym w swoim aucie tego nie zastosował. Pewnie zależy to jeszcze od wagi użytkownika. Ale rysować na pewno rysuje bo niby o co ma się zapierać aby było nieruchome.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Progi do J120

Post autor: kylon »

Przejrzałem sobie internet. Jest tego sporo ale większość ma gumę osłonową. To ze zdjęcia nie.
Nadal uważam że to bzdurny gadżet.

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Progi do J120

Post autor: sebastian44 »

Jak ktoś nie ma 150 cm wzrostu to do boksa da się sięgnąć stojąc na tylnym/przednim kole. Nie jest to zbyt wygodne ale jednak. Podobnie dostęp jest z progów wewnętrznych.

Mnie osobiście troche wkurzało że na koło nie jest łatwo wejść (szczególnie jak ma 33" i jest zalepione błotem). Podobnie z progami wewnetrznymi, trzeba otworzyć drzwi i ładować brudne buty do środka.

Nadal rozważam koncepcje nie posiadania w ogóle progów, te co sa na rynku albo są absurdalnie drogie, albo wymagaja spawania do ramy albo też są po prosty brzydkie. Auto bez progów wygląda jakoś tak zgrabnie i lekko ( w sumie takie jest :D ).

Temat jeszcze do rozważenia. Gadżety zakładane na zamek bym sobie odpuścił bo szkoda auta.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Progi do J120

Post autor: Rokfor32 »

Bez przesady - no chyba że ktoś traktuje auto jak eksponat muzealny :wink:

Też uważam, że taki UNIWERSALNY gadżet pewnie powgniata blachę pod ryglem (bo rygla raczej nie ruszy - tam są wzmocnienia słupka pod spodem) - ale przecież da się zrobić to tak - żeby było bardzo dokładnie dopasowane do kształtu słupka, podparte na odpowiednio dużej powierzchni (żeby równomiernie rozłożyć nacisk) - i co oczywiste - tam gdzie styka się z lakierem miało miękka powierzchnię, żeby onego lakieru nie uszkodzić :wink:

Jakaś koncepcja to jest w każdym razie. Na pewno mniejsza niż drabinka, i na pewno lżejsza niż dowolne stałe progi zewnętrzne.

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Progi do J120

Post autor: sebastian44 »

Mozna to na pewno zrobić dobrze. Pytanie czy cała koncepcja jest słuszna. W warunkach wyprawowo/campingowych tylko patrzeć jak ktoś zamknie drzwi zapominając o tym że to ustrojstwo wisi na zamku :D

Awatar użytkownika
aadamuss
Posty: 538
Rejestracja: 23 paź 2012, 23:26
Auto: Hdj 100
Kontakt:

Re: Progi do J120

Post autor: aadamuss »

Żeby jeszcze można było zamknąć drzwi z tym gadżetem :-)
Pisane w tym samym czasie :-)
Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

legend
Posty: 71
Rejestracja: 06 mar 2019, 18:19

Re: Progi do J120

Post autor: legend »

Jak wygląda 120 bez progów?

Awatar użytkownika
mijamoto
Posty: 15
Rejestracja: 19 kwie 2017, 14:12
Auto: J12

Re: Progi do J120

Post autor: mijamoto »

Korzystaliście z tego ustrojstwa?

Troxil
Posty: 165
Rejestracja: 08 lut 2014, 13:00
Auto: GRJ 120
Jeep Cherokee
Kontakt:

Re: Progi do J120

Post autor: Troxil »

legend pisze:Jak wygląda 120 bez progów?
Grecja 08-2015 569.JPG
(182,23 KiB) Pobrany 68 razy
Mniej więcej tak wygląda...

legend
Posty: 71
Rejestracja: 06 mar 2019, 18:19

Re: Progi do J120

Post autor: legend »

Dzięki - może też zdejmę...

Awatar użytkownika
hetman
Posty: 366
Rejestracja: 21 lis 2015, 21:05
Auto: LJ78 - ?uczek
Kontakt:

Re: Progi do J120

Post autor: hetman »

legend pisze:Dzięki - może też zdejmę...
Teren zweryfikuje ;) w krótkim aucie może i da radę bez, ale w długim rozstaw jest na tyle duży że autko się na progach prześlizguje i odpycha. Plus zawsze ktoś może wskoczyć i dociążyć na trawersie, łatwiej wyjść nie brudząc się.

Nie poruszam tematu spawania bo co ile osób to tyle opinii, zawsze można dodać łapę i skręcać, co kto lubi.

Awatar użytkownika
mijamoto
Posty: 15
Rejestracja: 19 kwie 2017, 14:12
Auto: J12

Re: Progi do J120

Post autor: mijamoto »

Wracając do stopnia. Zapytałem czy ktoś tego używa lub używał spodziewając się wymiany doświadczeń. Wrzucili mi to do palety jako gif przy większym zamówieniu szpeja do mojej TLC. Podszedłem do niego sceptycznie uwzględniając sposób i miejsce zakładania (np.element zamka drzwi tylnych) oraz moją wagę oscylującą pod wynik 3-cyfrowy. Nie bez znaczenia jest fakt, że posiadam drabinkę na drzwiach tylnych, po której włażę na bagażnik wyprawowy. Stopnie, bo mam ich 2 sztuki psu na budę. Mimo to przeprowadziłem serie doświadczeń Akademika Kuzniecowa. Wynik taki:

1. zamek minimalnie pracuje ale wytrzymuje, nie wygina się. Zalecam ostrożność podczas korzystania, zwłaszcza wieczorem podczas ognisk :wink:
2. stopień pozwala szybko sięgnąć szpej z boku samochodu bez gramolenia się od tyłu (w terenie różnie bywa),
3. nie rysuje lakieru (posiada gumę na części okrągłego elementu).
Zaznaczam, ze to moja subiektywa ocena poparta kilkukrotnym użyciem. Może będzie nam dane wspólnie ten produkt przetestować. Wrzucam do skrzyni na dach TLC. Zdrowia.

AbuAliHussain
Posty: 84
Rejestracja: 04 paź 2016, 00:31
Auto: J120
Kontakt:

Re: Progi do J120

Post autor: AbuAliHussain »

Eee... paragraf 22 :) Stopień do sięgania na dach jest na dachu :)
A drabinka to jak jest zamocowana?
Do drzwi? I tam problemu nie ma?

A wszystkim pragnę przypomnieć, że wedle producenta to na dach można max 80 kg wrzucić...

Awatar użytkownika
mijamoto
Posty: 15
Rejestracja: 19 kwie 2017, 14:12
Auto: J12

Re: Progi do J120

Post autor: mijamoto »

Drabinka zawieszona jest na drzwiach. Przejechała już ze 20 tyś. km i używana jest zgodnie z przeznaczeniem. Drzwi dotychczas nie zmieniły geometrii. Zawiasy są w średnim stanie ale tu powodem jest koło zapasowe.

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Progi do J120

Post autor: rolkos »

Tymczasem koło bez drabinki nie pasuje zawiasów nawet po 370tys. ;)

ODPOWIEDZ