Zawias - wymiana

Moderator: luk4s7

kormac1
Posty: 33
Rejestracja: 02 cze 2015, 10:34

Zawias - wymiana

Post autor: kormac1 »

cześć,
przymierzam się do wymiany zawieszenie na +2', dodatkowo chciałbym ponaprawiać bieżące bolączki. Prośba do drogich forumowiczów jakich producentów polecacie. Chodzi mi głownie o cześci : wahacze, półośki, drążki. Podejrzewam że w ASO będzie za drogo :), który z producentów produkujących zamienniki jest godny polecenia.

Pozdrawiam
Maciej

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Zawias - wymiana

Post autor: rolkos »

Jak chcesz pozostać przy serii tuleje przód kup oryginał. Amortyzatory przód możesz kupić w dobrej cenie uzywane z małym przebiegiem od sebastian44.

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2143
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Zawias - wymiana

Post autor: sebastian44 »

Moje zawieszenie już poszło ;)

Jeżeli chcesz zmieniac zawiesznie na liftowane to musisz kupić komplet zawieszenia oraz przygotować się na wymianę tulei w dolnych wahaczach plus śruby regulacyjne bo po lifcie należałoby ustawić geometrie co prawdobodnie na starych tulejach i śrubach nie bedzie możliwe. Ja bym kupował oryginały, niekoniecznie w ASO, są tańsze źródła.

Co do samego liftu, ja mam Dobinsonsa, moge cos doradzić.

Awatar użytkownika
Zibi
Posty: 659
Rejestracja: 02 lis 2008, 11:16
Auto: By?o BJ73, 2xHDJ80 XTR 3", HDJ80
jest LC100, HDJ80, rajd?wka Escape, zmota Escape
Kontakt:

Re: Zawias - wymiana

Post autor: Zibi »

zawias polecam lovells springs z 5 letnia gwarancją na spręzyny i z regulowanymi przednimi amorami. Cały komplet poniżej 3 tyś, można tez zastosować regulowane profendery i będzie kilka stówek taniej.

ODPOWIEDZ