Odpowietrzenie układu wtryskowego - 1KD-FTV

Moderator: luk4s7

Lypak
Posty: 8
Rejestracja: 30 mar 2010, 18:01
Auto: KDJ120
Kontakt:

Odpowietrzenie układu wtryskowego - 1KD-FTV

Post autor: Lypak »

Cześć,

Dzisiaj zabralem się za wyczyszczenie zaworu EGR w mojej 120’ce (rocznik 2007, 255k km przebiegu). Po zdemontowaniu i wyczyszczeniu zaworu widzę, że dobrze by było wyczyścić resztę, czyli cały dolot, bo syfu jest co niemiara. W związku z tym mam do Was pytanie, czy po zdemontowaniu i ponownym montażu przewodów paliwowych wtryskiwaczy (inaczej nie zdejmę chlodnicy EGR’u i dolotu) muszę układ wtryskowy później jakoś specjalnie odpowietrzać? Czy poprostu użyć pompki ręcznej na obudowie filtra paliwa?
Będę bardzo wdzięczny za podpowiedź - pozdrawiam!

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Odpowietrzenie układu wtryskowego - 1KD-FTV

Post autor: kylon »

Przede wszystki musisz wszystko poskładać na nowe uszczelki. Przelewy wtryskiwaczy są pod pokrywą zaworów zatem składanie na używki to tylko proszenie się o kłopoty.

Lypak
Posty: 8
Rejestracja: 30 mar 2010, 18:01
Auto: KDJ120
Kontakt:

Re: Odpowietrzenie układu wtryskowego - 1KD-FTV

Post autor: Lypak »

Zgoda Kylon, wszystkie uszczelki wymieniam na nowe. Kwestia rozpięcia rurek do wtryskiwaczy. Pytam, bo jeszcze nie rozpinalem, a wolę spytać przed faktem, co później muszę zrobić. Nie wiem, czy mam się za to zabierać samemu mając później kłopot z odpowietrzeniem (rok temu wymieniono mi wtryskiwacze i za jednym razem rurkę przelewową - przybywalo mi oleju w misce, natomiast wtryskiwacze zostały wymienione profilaktycznie). Jeżeli odpowietrzenie układu wtryskiwaczy jest to do ogarnięcia w warunkach amatorsko-garażowych, to wolałbym wyczyścić również dolot.
Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 03 lut 2019, 20:16 przez Lypak, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Odpowietrzenie układu wtryskowego - 1KD-FTV

Post autor: kylon »

Bez problemu odpowietrzysz jak większość klasycznych układów czyli przez poluzowanie nakrętki przewodu.

Lypak
Posty: 8
Rejestracja: 30 mar 2010, 18:01
Auto: KDJ120
Kontakt:

Re: Odpowietrzenie układu wtryskowego - 1KD-FTV

Post autor: Lypak »

Dziekuję za odpowiedź. Zastanawiam się, czy tych przewodów z listwy też nie wymienić, już raz były demontowane przy wymianie wtrysków. Jeszcze raz dzięki - pozdrawiam!

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Odpowietrzenie układu wtryskowego - 1KD-FTV

Post autor: kylon »

Zależy czy ktoś przykręcał z głową czy na pałę. ASO zaleca wymianę.

bilans
Posty: 56
Rejestracja: 06 paź 2015, 08:45

Re: Odpowietrzenie układu wtryskowego - 1KD-FTV

Post autor: bilans »

cena w ASO jednego przewodu to 414,02 zł po rabacie ...
razy 4 szt. zaczyna boleć

ODPOWIEDZ