Toyota Land Cruiser Owners Club Poland

Największy, najlepszy, jedyny klub Toyota Land Cruiser w Polsce.
Dzisiaj jest 20 sty 2019, 19:30
www.tlc-camp.pl/sklep/

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość

Drodzy,

Jak było, zabijcie. Jak nie, liczę na Wasze merytoryczne wsparcie.
Otóż dopytywałem w ASO Toyota jak to jest z wymianą oleju w automatycznej skrzyni biegów w modelu z roku 2006.
Niestety nie uzyskałem wyczerpującej odpowiedzi.
ASO twierdzi, że co 90 tys. km. powinno się wymienić sam olej (koszt poniżej 500 zł.).
Natomiast jest jeszcze opcja wymiany oleju wraz z filtrem i uszczelnieniem misy, która kosztuje około 2 tys. zł.
Tyle tylko, że ASO twierdzi, że producent nie podaje zaleceń, kiedy taką operację należy zrobić. Zatem, mówią, to decyzja właściciela.
No i tu mnie trafia. Bo jak to? Ja mam decydować kiedy robić tę droższą opcję? A co, jak nie zrobię? Czy ASO bierze odpowiedzialność za ewentualną usterkę skrzyni?

Powiedzcie proszę, jeśli macie takie doświadczenie, jak to jest?
Auto ma w tej chwili circa 160 tys. km. przebiegu i mam zapewnienie poprzedniego właściciela, że olej był wymieniany przy 150 tys. km. Niestety brak twardych dowodów. Było to robione poza siecią ASO i bez papierów.
Zatem chcę dla świętego spokoju wymienić i zastanawiam się nad opcją. Oczywiście kusi tańsza, ale nie chcę niepotrzebnie oszczędzać. Chcę tym autem trochę pojeździć. Robię je dla siebie.

--
A.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]