Koło zapasowe na klapie bagażnika

Moderator: luk4s7

Wilczysko
Posty: 25
Rejestracja: 09 paź 2016, 10:21
Auto: LC120
Kontakt:

Koło zapasowe na klapie bagażnika

Post autor: Wilczysko »

witam,
mam pytanie - czy ktoś wie jaka maksymalnie duża opona (rozmiar) mieści się na klapie bagażnika LC120 w tej wersji z takim właśnie uchwytem? Wiem że tam jest takie przetłoczenie, ale nie wiem czy ono w czymkolwiek przeszkadza..
I drugie pytanie - czy klapa z wersji z kołem na klapie jest zamienna z klapą do wersji z kołem zapasowym pod samochodem? Czy mocowanie jest takie samo (np. ilość zawiasów?).
z góry dziękuję za jakieś podpowiedzi, pozdrawiam.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Koło zapasowe na klapie bagażnika

Post autor: kylon »

Klapa jest zamienna. Przed świętami to robiłem w rocznej J150. Zamontowaliśmy klapę z kołem do auta bez koła bo pod spód idzie dodatkowy zbiornik paliwa. Wszystko pasuje. Pamiętaj tylko o akcesoriach typu kamera cofania.

stilo
Posty: 49
Rejestracja: 30 lis 2008, 22:02

Re: Koło zapasowe na klapie bagażnika

Post autor: stilo »

kylon pisze:Klapa jest zamienna. Przed świętami to robiłem w rocznej J150. Zamontowaliśmy klapę z kołem do auta bez koła bo pod spód idzie dodatkowy zbiornik paliwa. Wszystko pasuje. Pamiętaj tylko o akcesoriach typu kamera cofania.
Części które zostały nie są na sprzedaż? Chciałbym zrobić odwrotnie.
Pozdrawiam

Fazi
Posty: 474
Rejestracja: 31 maja 2009, 20:46
Auto: HJ61
Kontakt:

Re: Koło zapasowe na klapie bagażnika

Post autor: Fazi »

zastanów się ... miałem 200-tkę z kołem na klapie.
Dopóki jeździła u mnie - koło było zdjęte ... :mrgreen:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Koło zapasowe na klapie bagażnika

Post autor: kylon »

stilo pisze:
kylon pisze:Klapa jest zamienna. Przed świętami to robiłem w rocznej J150. Zamontowaliśmy klapę z kołem do auta bez koła bo pod spód idzie dodatkowy zbiornik paliwa. Wszystko pasuje. Pamiętaj tylko o akcesoriach typu kamera cofania.
Części które zostały nie są na sprzedaż? Chciałbym zrobić odwrotnie.
Pozdrawiam
A po co Ci klapa od J150? Napisałem że teraz robiliśmy J150 ;-)
Z J120 jest analogicznie.

stilo
Posty: 49
Rejestracja: 30 lis 2008, 22:02

Re: Koło zapasowe na klapie bagażnika

Post autor: stilo »

kylon pisze:
stilo pisze:
kylon pisze:Klapa jest zamienna. Przed świętami to robiłem w rocznej J150. Zamontowaliśmy klapę z kołem do auta bez koła bo pod spód idzie dodatkowy zbiornik paliwa. Wszystko pasuje. Pamiętaj tylko o akcesoriach typu kamera cofania.
Części które zostały nie są na sprzedaż? Chciałbym zrobić odwrotnie.
Pozdrawiam
A po co Ci klapa od J150? Napisałem że teraz robiliśmy J150 ;-)
Z J120 jest analogicznie.
Klapy nie zmieniam. Chcę przenieść koło pod spód.
Pozdrawiam

Wilczysko
Posty: 25
Rejestracja: 09 paź 2016, 10:21
Auto: LC120
Kontakt:

Re: Koło zapasowe na klapie bagażnika

Post autor: Wilczysko »

@Stilo - chcesz zmienić w 150 czy 120-stce?

a jak z wielkością koła które można na klapie zamontować? wchodzi większe o parę centymetrów (np. 165/70 R17) od standardowego 165/65 R17?

Wilczysko
Posty: 25
Rejestracja: 09 paź 2016, 10:21
Auto: LC120
Kontakt:

Re: Koło zapasowe na klapie bagażnika

Post autor: Wilczysko »

Wilczysko pisze:@Stilo - chcesz zmienić w 150 czy 120-stce?

a jak z wielkością koła które można na klapie zamontować? wchodzi większe o parę centymetrów (np. 165/70 R17) od standardowego 165/65 R17?
...oczywiście 265/...

stilo
Posty: 49
Rejestracja: 30 lis 2008, 22:02

Re: Koło zapasowe na klapie bagażnika

Post autor: stilo »

Wilczysko pisze:@Stilo - chcesz zmienić w 150 czy 120-stce?

a jak z wielkością koła które można na klapie zamontować? wchodzi większe o parę centymetrów (np. 165/70 R17) od standardowego 165/65 R17?
Chcę zdjąć koło z klapy pod spód. W 120-ce. Klapy nie ruszam. Miejsce po kole przeznaczam na inne rzeczy.
Wiem że mowa jest o 150-ce, ale mam nadzieję że graty do montażu koła są takie same. Jeżeli się mylę to poprawcie.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Koło zapasowe na klapie bagażnika

Post autor: kylon »

Moim zdaniem będą takie same. Będę je zdejmował jak przyjdzie zbiornik. Na razie samochód jest na oklejaniu.

Wilczysko
Posty: 25
Rejestracja: 09 paź 2016, 10:21
Auto: LC120
Kontakt:

Re: Koło zapasowe na klapie bagażnika

Post autor: Wilczysko »

stilo pisze:
Wilczysko pisze:@Stilo - chcesz zmienić w 150 czy 120-stce?

a jak z wielkością koła które można na klapie zamontować? wchodzi większe o parę centymetrów (np. 165/70 R17) od standardowego 165/65 R17?
Chcę zdjąć koło z klapy pod spód. W 120-ce. Klapy nie ruszam. Miejsce po kole przeznaczam na inne rzeczy.
Wiem że mowa jest o 150-ce, ale mam nadzieję że graty do montażu koła są takie same. Jeżeli się mylę to poprawcie.
Pozdrawiam
szkoda że klapy nie zmieniasz, już myślałem że "pomieniamy" :-)

Awatar użytkownika
greentop
Posty: 32
Rejestracja: 08 wrz 2019, 21:26
Auto: KDJ120

Re: Koło zapasowe na klapie bagażnika

Post autor: greentop »

Koło raz na klapie raz pod samochodem - zależy od zamówienia przez pierwszego kupującego czy któreś wersja miały tak a inne inaczej.
Jak koło jest na drzwiach to pod bagażnikiem od spodu jest po prostu pusta przestrzeń czy tam wchodzi jakiś duży bak paliwa?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Koło zapasowe na klapie bagażnika

Post autor: kylon »

Nie od zamówienia tylko rocznika. Przed 2007 rokiem na drzwiach. Po pod spodem. Chyba że jest to wersja np z Emiratów to będzie i tak na drzwiach. W miejsce koła wchodzi zbiornik paliwa. Dotyczy to długiej wersji nadwozia czyli J120. J125 ma zawsze koło na klapie.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Koło zapasowe na klapie bagażnika

Post autor: luk4s7 »

W przypadku J12 zależy to od wersji i/lub rynku na który auto trafiało. Zwykle jednak koło było na klapie. W Polsce (jeśli dobrze pamiętam) tylko najbogatsza wersja miała koło pod spodem.
Sam fakt koła na klapie nie musi oznaczać że pod spodem jest dodatkowy zbiornik. W Europie po prostu jest pusto pod autem.
W J15 natomiast wszystkie auta na Europę mają koło pod podłogą. W Australii koło jest na klapie a pod podłogą dodatkowy zbiornik paliwa 63l co daje w sumie 150l.

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Koło zapasowe na klapie bagażnika

Post autor: sebastian44 »

Warto dodać że wersje z kołem pod spodem maja specjalną poprzeczkę ramy i do tego wyciągarkę łańcuchowa która pomaga podnieść i trzyma koło.

Wiec owszem możemy przenieść koło jeżeli było pod spodem na klape jeżeli taka kupimy. Ale w druga strone już jest kombinacja bo pod spodem brakuje szpeju. Myślę że na tej aukcji widac co jest potrzebne :

https://www.mudah.my/Toyota+prado+spare ... 219216.htm

Najbardziej podoba mi sie element "dummy tire" :mrgreen:

Ja klape z mocowaniem na koło wykorzystałem do wożenia kanistrów. Koło zostało pod podwoziem bo to w sumie najlepsze miejsce na nie.

ODPOWIEDZ