Zgrzyty pompy hamulcowej

Moderator: luk4s7

renapsz
Posty: 4
Rejestracja: 05 lis 2018, 18:27

Zgrzyty pompy hamulcowej

Post autor: renapsz »

Witam
Jestem posiadaczem LC 120 2003r. aut. Od pewnego czasu po naciśnięciu czy puszczeniu pedału hamulca z pompy hamulcowej zaczęły się wydobywać dziwne dźwięki w postaci zgrzytów, jęków. Dzieje się to zarówno w czasie jazdy (po puszczeniu hamulca) jak i po całkowitym zatrzymaniu samochodu. Po dokładniejszych obserwacjach i celowym wywołaniu "objawów" o których piszę mogę dodać, że w trakcie wydobywania się tych dziwnych dźwięków przewód hamulcowy w czerwonej otulinie mocno drży (wygląda to tak jakby z jego okolic wydobywały się te dźwięki), jakby ciśnienie się wyrównywało tylko z wielkimi oporami.
Nadmieniam, że hamulce działają prawidłowo, pedał się nie zapada ani nie jest dziwnie twardy.
Czy może ktoś mi pomóc odnośnie tego problemu? Wiem, że mój opis może wydawać się dziwny, jednak inaczej nie potrafię tego opisać.
Proszę o pomoc. Może ktoś miał podobne objawy. Kompletnie nie wiem jak się zabrać do tego problemu.
pozdrawiam i z góry dziękuję

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Zgrzyty pompy hamulcowej

Post autor: kylon »

Zaciera się silnik elektryczny wspomagania w pompie ABS. W tym samochodzie nie ma normalnego serwa jak w starszych konstrukcjach.

renapsz
Posty: 4
Rejestracja: 05 lis 2018, 18:27

Re: Zgrzyty pompy hamulcowej

Post autor: renapsz »

Czy da się naprawić ten silnik czy trzeba wymienić pompę ABS ? Są jakieś zamienniki czy szukać używki, bo podejrzewam, że oryginał będzie dużo kosztował.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Zgrzyty pompy hamulcowej

Post autor: kylon »

Nie ma zamienników. Szukaj używki ale nie masz gwarancji na jak długo strczy bo to częsta przypadłość tych pomp.

renapsz
Posty: 4
Rejestracja: 05 lis 2018, 18:27

Re: Zgrzyty pompy hamulcowej

Post autor: renapsz »

A może masz dostęp do takich części albo masz kogoś godnego polecenia kto się tym zajmuje, bo wiadomo jak jest z zakupami w ciemno?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Zgrzyty pompy hamulcowej

Post autor: kylon »

Nie mam niestety.

renapsz
Posty: 4
Rejestracja: 05 lis 2018, 18:27

Re: Zgrzyty pompy hamulcowej

Post autor: renapsz »

Ok. Wielkie dzięki za wszystkie informacje.

ODPOWIEDZ