Koledzy Proszę o pomoc Toyota Land Cruiser 120 2004 r

Moderator: luk4s7

Andrzej ;Jędrek
Posty: 7
Rejestracja: 04 lis 2018, 11:59

Koledzy Proszę o pomoc Toyota Land Cruiser 120 2004 r

Post autor: Andrzej ;Jędrek »

Witam wszystkich serdecznie jestem nowy; mam na imię Andrzej z Małopolski okolice Krakowa. Jestem właścicielem Toyoty Land Cruiser 120 silnik 4d4 automat 3,0 z 2004 r ,przejechane ponad 300 tyś, mam ją już od 6 lat i teraz zaczął się problem. Toyota ładnie pali na biegu jałowym ładnie wchodzi na obroty, natomiast w czasie jazdy gdy chcę gwałtowniej przyspieszyć zaczyna przyspieszać i najczęściej tuż po zmianie biegu brak dalszego przyspieszenia na moment i za chwilę znowu przyspieszy albo nie; jeśli spuszczę na moment gaz i dodam ponownie to znowu przyspiesza, jest to nie zawsze ale dosyć często. Najczęściej występuje to zjawisko w granicach 80 km/h. Nie ma znaczenia czy silnik zimny czy ciepły. Wymieniłem filtr paliwa i powietrza na chwilę było lepiej teraz znowu to samo, sprawdziłem olej w skrzyni automatyczna jest ok. Proszę koledzy pomóżcie :)

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Koledzy Proszę o pomoc Toyota Land Cruiser 120 2004 r

Post autor: rolkos »

Przy jakich obrotach się dusi? Mogą to być zaworki SCV. Bardzo prosta wymiana. Podjedź też sprawdzić błędy, chociaz jeśli nie ma błędów to też nie gwarantuje że zaworki sprawne. U mnie błąd pojawił się dopiero jak już było naprawdę źle.

Andrzej ;Jędrek
Posty: 7
Rejestracja: 04 lis 2018, 11:59

Re: Koledzy Proszę o pomoc Toyota Land Cruiser 120 2004 r

Post autor: Andrzej ;Jędrek »

Na biegu jałowym pracuje bez zarzutu w chodzi na obroty pełne osiąga pod 5 tysięcy, natomiast w czasie jazdy różnie czasami problem zaczyna się przy około 3 tysiąca a czasami około 4 tysięcy obrotów a czasami nie ma problemu najczęściej jak przerzuci bieg na wyższy to przestaje przyspieszać potem sama przyspieszy a najczęściej jak spuszczę na chwilę nogę z gazu i ponownie dodaję to idzie dalej dobrze. Proszę wyjaśnij co to są te zaworki SCV i jak to zrobić ja jestem prawie laikiem ale mam kolegę który wie trochę więcej może razem coś zdziałamy

Awatar użytkownika
Mesel
Klubowicz
Posty: 511
Rejestracja: 05 paź 2009, 14:38
Auto: V8/KDJ90
Kontakt:

Re: Koledzy Proszę o pomoc Toyota Land Cruiser 120 2004 r

Post autor: Mesel »

To może warto rozważyć oddanie auta do fachowcy?

Trudno leczyć przez internet, mimo że już pare lat temu leczono przez dotknięcie dłońmi ekranu telewizora :)

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Koledzy Proszę o pomoc Toyota Land Cruiser 120 2004 r

Post autor: rolkos »

Zaworki SCV są na pompie CR odpowiadają za dawki paliwa. Są 2 sztuki, zwykle pada jeden ale warto wymienić oba. Koszt części to około 700 zł za 2 sztuki. Montaż banalny. Wpisz w google SCV Toyota. Niektórzy to czyszczą, ale efekty różne.
Tak czy inaczej jeśli chcesz sam diagnozować to zacznij od wizyty u kogoś kto ma porządny "komputer" i odczyta błędy jeśli są. 100% diagnoza jeśli nie ma błędów jest dość trudna, u mnie 2 warsztaty twierdzili że to raczej nie SCV, a jednak ich wymiana rozwiązała problem.

U mnie wyglądało to tak. Na postoju brak objawów, samochód wkręcał się na obroty bez problemu. Natomiast w czasie jazdy go dusiło. Gaz do dechy i nagle muli obroty nie rosły. Czasem po chwili się odblokował i przyspieszał normalnie.

Andrzej ;Jędrek
Posty: 7
Rejestracja: 04 lis 2018, 11:59

Re: Koledzy Proszę o pomoc Toyota Land Cruiser 120 2004 r

Post autor: Andrzej ;Jędrek »

Dzięki śliczne za radę, wygląda na to że objawy są podobne do Twoich, spróbuję według rady, najpierw diagnoza przez komputer jeśli nic nie znajdziemy spróbujemy wymienić zaworki na pompie, będę informował czy coś pomogło. Proszę czy wiesz jakie powinno być właściwe ciśnienie na pompie chodzi o ciśnienie wysokie w tym modelu Toyoty ?. Dziękuję byłeś mi pomocny, pozdrawiam

Andrzej ;Jędrek
Posty: 7
Rejestracja: 04 lis 2018, 11:59

Re: Koledzy Proszę o pomoc Toyota Land Cruiser 120 2004 r

Post autor: Andrzej ;Jędrek »

Witam
Wymieniłem zaworki SCV według sugestii kolegi Rolkos i bomba ;Toyota chodzi jak nowa albo jeszcze lepiej, chciałem serdecznie koledze podziękować za podpowiedź czyli można leczyć przez internet wbrew obawom co niektórych którzy odsyłali mnie do serwisu. W serwisie już byłem wcześniej i to Toyoty i zdiagnozowali zużycie wtryskiwaczy i powiedzieli że ewentualna wymiana to 6 tyś. Kosztowały mnie zaworki w oryginale nie całe 700 zł i flaszka dla kolegi za wymianę to chyba jest różnica. W serwisie wymieniłbym wtryski i auto dalej nie sprawne. Serdecznie dzięki kolego i życzę zdrowia

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Koledzy Proszę o pomoc Toyota Land Cruiser 120 2004 r

Post autor: rolkos »

Z ciekawości. Na jakiej podstawie zdiagnozowali wtryski w ASO? Tylko objawy czy może korekty za duże?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Koledzy Proszę o pomoc Toyota Land Cruiser 120 2004 r

Post autor: kylon »

Wcale nie jest powiedziane że nie masz wtysków do wymiany. Co nie ma jedno z drugim nic wspólnego. Tak jak zawory SCV tak i wtryski w tym modelu to pewniaki do zrobienia na prwnym etapie eksploatacji.

Andrzej ;Jędrek
Posty: 7
Rejestracja: 04 lis 2018, 11:59

Re: Koledzy Proszę o pomoc Toyota Land Cruiser 120 2004 r

Post autor: Andrzej ;Jędrek »

Stwierdzili że wszystkie poza stanem, z tego co pamiętam to chyba za duże korekty ale nie jestem pewien. Według mojego kolegi wtryski i zaworki SCV mają dużo wspólnego źle pracujące zaworki czyli zużyte powoduje że jest za małe ciśnienie na listwie co powoduje nie odpowiednią dawkę na wtryskiwacz paliwa i przesunięcie momentu wtrysku w takim zakresie że układ nie może tego skorygować i wszystko się pieprzy. W ramach wdzięczności do pielęgnacji wtryskiwaczy i całego układu polecam koledzy preparat firmy Liquli moly super sprawa można co jakiś czas dodawać do ON , a w skrajnych przypadkach dać mu bezpośrednio wypić ze dwie butelki skuteczność gwarantowana.allegro.pl/liqui-moly-diesel-spulung-czysci-wtryski-2666-i7555859057.html?utm_source=google&utm_medium=cpc&ds_rl=1262556&ev_campaign=_mtrzcj_pla_chemia_samochodowa&ev_adgr=Main_adgroup&

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Koledzy Proszę o pomoc Toyota Land Cruiser 120 2004 r

Post autor: kylon »

To zatem sprawdź ponownie korekcję wtrysków.

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Koledzy Proszę o pomoc Toyota Land Cruiser 120 2004 r

Post autor: rolkos »

Posłuchaj Kylona.

Co do LiquiMolly i podobnych to działa raczej na dobre samopoczucie. Gdyby nawet przyjąć że czyści to nie usuwa głównego problemu czyli zużycia mechanicznego.
Nie bez przyczyny zużyte wtryski się wymienia, a nie czyści.

Andrzej ;Jędrek
Posty: 7
Rejestracja: 04 lis 2018, 11:59

Re: Koledzy Proszę o pomoc Toyota Land Cruiser 120 2004 r

Post autor: Andrzej ;Jędrek »

Koledzy na pewno macie duże doświadczenie,większe niż ja, dziękuję za pomoc na razie odpukać pomogło jak powiedziałem Toyota chodzi jak żyleta, silniczek dobrze przyspiesza i wydaje mi się że chodzi ciszej i na wolnych obrotach bardziej równo może mi się wydaje ale jestem zadowolony z efektu po wymianie zaworków SCV. Skoro mówicie że problem może powrócić w przyszłości z powodu wtrysków ( gdzie słyszałem że 250 tyś comoraid na polskie warunki to granica ) trzeba pewnie myśleć o sprzedaży, trochę mi jej szkoda bo dbałem o nią i chodziła dobrze, co trzeba dostała w porę, zakonserwowana po wymianie zawieszenia z przodu i wymianie tłoczków hamulcowych i tarcz, doposażona. Nic nie jest wieczne, pozdrawiam .

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Koledzy Proszę o pomoc Toyota Land Cruiser 120 2004 r

Post autor: luk4s7 »

Andrzej ;Jędrek pisze:trzeba pewnie myśleć o sprzedaży
Każdy wyciąga własne wnioski ale według mnie czas myśleć o regeneracji wtrysków i... jeździć dalej!

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Koledzy Proszę o pomoc Toyota Land Cruiser 120 2004 r

Post autor: kylon »

Pamiętaj tylko że wtryskiwacz zanim wypali dziurę w tłoku nie daje zewnętrznych objawów. Dlatego pierwszym krokiem jest sprawdzenie korekt. Jeśli uważasz że jest super i nie masz potrzeby sprawdzania mimo że przed wymianą zaworów było źle to należy tylko liczyć że masz farta i cieszyć się każdym dniem aż do momentu gdy wartość auta spadnie o wartość drugiego silnika plus jego wymianę.

ODPOWIEDZ