Problem ze skrzynią automatyczną

Moderator: luk4s7

kokos
Posty: 90
Rejestracja: 08 kwie 2018, 09:04

Problem ze skrzynią automatyczną

Post autor: kokos »

Siemka, dzisiaj szukałem prądu po kostkach w Toyocie i teraz jest problem ze skrzynią. Nie mogę przerzucić biegu na skrzyni a na desce świeci się choinka. Skrzynia automat 4 biegi. Dodam, że odblokowując skrzynie ręcznie przyciskiem shift lock samochód rusza, cofa. Bezpiecznik, gdzie go szukać?Obrazek

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

stachu_l
Posty: 416
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:54
Auto: KDJ120 AT
Kontakt:

Re: Problem ze skrzynią automatyczną

Post autor: stachu_l »

Czy działa światło STOP?
Generalnie automat wyprodukowano dla nierozgarniętego mieszkańca USA i nie pozwala on na przełączenie z pozycji P bez naciśniętego hamulca. Oraz nie pozwala wyciągnąć kluczyka bez pozycji P (tu chyba także N jest dopuszczalne ale dawno nie sprawdzałem).
Jak udało się spalić bezpiecznik STOP 10A (jest gdzieś w komorze silnika - ta duża skrzynka bezpieczników, na klapie powinien być opis) to możliwe są takie efekty bo wtedy także ABS nie dostaje sygnalizacji STOP.
Ewentualnie któryś bezpiecznik od ABS albo udało się wyciągnąć któreś złącze lub naruszyć jego styki.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Problem ze skrzynią automatyczną

Post autor: kylon »

Tak samo jest w przypadku uszkodzenia włącznika stopu przy pedale hamulca. Ale najpierw posprawdzałbym bezpieczniki i kostki które ruszałeś.

kokos
Posty: 90
Rejestracja: 08 kwie 2018, 09:04

Re: Problem ze skrzynią automatyczną

Post autor: kokos »

Poszukałem, posprawdzałem i dwa bezpieczniki były spalone. Po wymianie wszystko gra. Dzięki Panowie ;)

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ