Standardowy zderzak + dodatkowe oświetlenie

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
jwasow
Posty: 44
Rejestracja: 12 cze 2016, 18:25
Auto: KDJ120 | 2003 | Aut

Standardowy zderzak + dodatkowe oświetlenie

Post autor: jwasow »

Hej,
Szukam pomocy/wsparcia dla pomysłów na montaż dodatkowego oświetlenia przy standardowym zderzaku. W grę wchodzą raczej mniejsze elementy, np. podwójny ledbar lub wesem CDC3. Cenowo nie biorę pod uwagę rozwiązań klasy MOTO3 z x4led - fajne, super, ale poza budżetem. Jeżeli bar - to raczej dalekosiężny, ewentualnie mieszane.
Wesemy oglądałem tu: http://turystyka4x4.pl/wesem-cdc3-lampy ... land-test/
Moto3 tu (obok oryginalnego położenia tablicy rejestracyjnej):
1479318677-23.jpg
MOTO3 4XLed LC120
(154,01 KiB) Pobrany 43 razy
Macie jakieś przemyślenia w tym zakresie?
J.

Awatar użytkownika
oradek
Posty: 805
Rejestracja: 06 lis 2017, 19:46
Auto: Lj73 po 1990

Re: Standardowy zderzak + dodatkowe oświetlenie

Post autor: oradek »

Ja kupiłem za 30 zł sztuka 2 chińczyki, światła robocze niby, służą jako drogowe...
Starcza do moich potrzeb, poprawia świecenie oryginałów w LJ73,
chociaż nie umywa się do tych rozwiązań 70x droższych.
W dzień potrafią oślepić... pod warunkiem że się stanie odpowiednio blisko i patrzy pod dobrym kątem :) :p
Te "profesjonalne" robią "dzień w nocy" i to dosłownie. W dzień oślepiają bez względu na kąt patrzenia i odległość,
więc różnica jest znaczna. Pytanie do czego to potrzebne.
Moje chińczyki rozwalą się pewnie wkrótce, jak rok wytrzymają będę szczęśliwy :)
Dziwi mnie, że nie rozpadły się jeszcze, bo reszta przodu mojego auta ledwo się trzyma od powalania drzew
i przewalania błota.
Jeszcze nie przeciekają, po 4 miesiącach od założenia i topieniu na wiele sposobów w różnych płynach :0
Czuję, że miałem szczęście co do trafienia egzemplarza - dobre sztuki mi się trafiły.
Mam jeszcze 10 szt podobnych, całą torbę takich światełek i ambitny plan założenia
ich w każdym możliwym miejscu (środek, boki, tył na kole).
Led bar który kupiłem na allegro za 150 zł nie założyłem, czekał 3 miesiące i biedakowi zaczęło już parować
przednie "szkło" od leżenia w garażu :)
Kolega pozbawił mnie kłopotu i odkupił bo ma ambitny plan uszczelnienia tego silikonem,
dam znać co mu wyszło :) ;p

Myślę, że kupowanie za 30 czy za 100 zł lampek różni się tylko marżą pośredników.
Kupowanie takich powyżej 1000 zł to już dopiero inna jakość - ale może ktoś ma inne wrażenia i napisze,
jakiego ma fajnego chińczyka za 100 zł który świeci lepiej niż taki za 1000 zł :) ;) i nie będzie to "artykuł sponsorowany" ;)

Awatar użytkownika
oradek
Posty: 805
Rejestracja: 06 lis 2017, 19:46
Auto: Lj73 po 1990

Re: Standardowy zderzak + dodatkowe oświetlenie

Post autor: oradek »

Mój pierwszy z lewej, komercyjny ostatni z prawej. Na tym zdjęciu słabo to widać, bo foto robione mocno z boku, ale to "drogie" oświetlenie powodowało, że aparat miał problem ze zrobieniem zdjęcia :) tak jasno. Inne lampki - bez problemu można im było cykać foto en face :) Obrazek

Lj73 2,4 LTII 1991 Oradek

Awatar użytkownika
jwasow
Posty: 44
Rejestracja: 12 cze 2016, 18:25
Auto: KDJ120 | 2003 | Aut

Re: Standardowy zderzak + dodatkowe oświetlenie

Post autor: jwasow »

Dzięki za wskazówki :D

ODPOWIEDZ