Przeciąganie biegu w automacie

Moderator: luk4s7

Hubert
Posty: 23
Rejestracja: 02 lis 2017, 13:12
Auto: Toyota Land Cruiser 04 '
3.0 D4D
Kontakt:

Przeciąganie biegu w automacie

Post autor: Hubert »

Witam.
W toyocie land cruiser 120 z 2004 roku w automacie zacząłem jakiś miesiąc temu odczuwać ze podczas jazdy ,,zimnym” autem automat przeciąga mi jazdę na 3 biegu. Dopiero gdy podskoczy temp silnika, przejadę dłuższy odcinek ( około 4-5 km) to wrzuca mi 4 bieg Potem gdy już złapie temp wszystko jest ok. Dopowiem ze samo przerzucanie biegów jest płynne, bez szarpnięć i zgrzytów. Proszę o porady bo nie wiem jak bardzo się martwić.
Dzięki z góry za odpowiedzi

PS. Dostałem info ze te auta maja skrzynie 4 biegową ale ja mam wrażenie ze mam 5 biegów wiec pisze tak jak mówią fachowcy

włodar
Posty: 59
Rejestracja: 26 lip 2010, 21:28
Auto: J120 + J150
Kontakt:

Re: Przeciąganie biegu w automacie

Post autor: włodar »

Kiedy robiłeś serwis ASB ??

Hubert
Posty: 23
Rejestracja: 02 lis 2017, 13:12
Auto: Toyota Land Cruiser 04 '
3.0 D4D
Kontakt:

Re: Przeciąganie biegu w automacie

Post autor: Hubert »

Olej w skrzyni i filtr wymieniałem jakieś 40.000 km temu (jakieś 2 lata)

Hubert
Posty: 23
Rejestracja: 02 lis 2017, 13:12
Auto: Toyota Land Cruiser 04 '
3.0 D4D
Kontakt:

Re: Przeciąganie biegu w automacie

Post autor: Hubert »

Olej i filtr w skrzyni biegów wymieniałem 2 lata temu, około 40.000 km

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Przeciąganie biegu w automacie

Post autor: sebastian44 »

Hubert pisze: Dostałem info ze te auta maja skrzynie 4 biegową ale ja mam wrażenie ze mam 5 biegów wiec pisze tak jak mówią fachowcy
Przecież masz napisane ile masz biegów przy lewarku. Jak masz napisane L, 2, 3, D to masz 4 biegi, a jak 2L, 3, 4, D to 5.

Ja bym zaczął od wymiany oleju, najlepiej na oryginalny. Do 4 biegowej olej Type IV, do 5 biegowej WS.

Awatar użytkownika
021CLT
Posty: 205
Rejestracja: 15 cze 2012, 21:34
Auto: Toyota LC120
Kontakt:

Re: Przeciąganie biegu w automacie

Post autor: 021CLT »

a ja bym niczego nie robil.
Silnik musi osiagnac temp pracy, w której nastapi zapiecie ostatniego biegu. Sprawa znana i tlumaczona tysiace razy... Ale kazdy okres zimowy i spadki temp powoduja takie same pytania i problemy...

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Przeciąganie biegu w automacie

Post autor: sebastian44 »

021CLT pisze:a ja bym niczego nie robil.
Silnik musi osiagnac temp pracy, w której nastapi zapiecie ostatniego biegu. Sprawa znana i tlumaczona tysiace razy... Ale kazdy okres zimowy i spadki temp powoduja takie same pytania i problemy...
Troche to naciągane, u mnie auto normalnie jezdzi nawet nierozgrzane. Wszystkie biegi wchodzą jak trzeba. Podejrzewam że u kolegi ktory założył wątek też tak było i teraz cos sie popsuło.

Jedyny objaw który pojawia sie przy automacie w zimowym okresie to drgania na postoju i włączonym D które są do zaakceptowania.

Jak wspominałem, zacząć od wymiany oleju bo to najprostsze i najtansze. Jak nie pomoże to można sie interesować dalej.

ODPOWIEDZ