Toyota Land Cruiser Owners Club Poland

Największy, najlepszy, jedyny klub Toyota Land Cruiser w Polsce.
Dzisiaj jest 16 paź 2018, 11:42
www.wyprawa4x4.pl

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Auto: była J95 Jagoda, jest J120
mateus pisze:
Ja kupiłem takie : https://www.olx.pl/oferta/oslona-silnik ... b80092783b
i sobie chwalę, kolega kupił do hila i też zadowolony.

To jest dokładnie ten sam człowiek, od którego ja wziąłem.

kylon pisze:
To są kopie Asfira. Oczywiście nie materiału bo nie da się tego porównać. Polskie zamienniki gną się jak papier ale są tanie i ładnie wyglądają. Ja nie jestem importerem Asfira ale mam nadzieję że przyjdą kiedyś czasy, że prawo będzie ścigać takie kopiowanie. Ktoś poświęcił czas i pieniądze na projekty a cwany gapa kupił, skopiował i oryginał wystawił na sprzedaż. Jeszcze żeby to było firmowane kimś, jakąś firmą. Jest jak jest. Znajomy ma laser ja mam laptopa to zróbmy biznes.
Przepraszam ale po prostu wkurza mnie takie działanie.

Kylon nie zgodzę się, że gną się jak papier. Oglądałem w dwóch autach te osłony po ok 2 latach użytkowania, bynajmniej nie jazdy bulwarowej, a wyjazdy typu Albania czy Ukraina. Nosiły ślady walki ale widać jak dobrze, wiele razy ochroniły przed unieruchomieniem auta w trasie. I dalej będą chronić. Właśnie dlatego się na nie zdecydowałem.
W ideologie się nie zagłębiam, przyznam ze nawet nie wiedziałem, ze jest to czegoś kopia. Ale to bez znaczenia, dla mnie osłona nie ma ładnie wyglądać tylko działać wtedy kiedy jest potrzebna.
Zdam relacje po świętach z montażu.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Klubowicz
Awatar użytkownika

Auto: BJ42
Nie winię kupujących. Ich prawo wybierać. Jest to jest. Z częściami jest nie do końca tak samo. Też trzeba zainwestować w maszyny, badania, homologacje itp. Często też te same fabryki robią dla innych brendów. Są jakieś umowy itp. Oczywiście poza chińskim rynkiem. Do nowych aut przecież od razu nie dostaniesz zamienników. Trzeba odczekać jakiś czas. Zobacz np polską firmę Heavy Cruiser. Porobili swoje projekty, mają logo. Inwestują w swoją markę. Nie kopiują na pałę.

Awatar użytkownika

Auto: KDJ120, 120KW
kylon - wszystko racja, i nie pochwalam kopiowania. Natomiast polityka cenowa firm też odstaje od rzeczywistości. Do 15 letniego auta jedna osłona to koszt 2 tyś. zł, myślę że gdyby urealnili stawki i ceny względem wieku samochodu to by więcej sprzedali i zarobek by był. Koszty R&D pewnie zwracają się w pierwszych kilka lat produkcji.
To samo ze snorkelem, chętnie bym kupił Safari gdyby kosztował powiedzmy 900zł, ale 1800zł to już przesada. Co innego jak kupujesz samochód nowy lub prawie nowy, wtedy przy tych 150-200tyś. koszty nie robią takiego wrażenia.

Wracając do tematu jakie osłony, mam osłony od Krzyśka, pod silnik jest super, reduktor i skrzynia wg mnie zbędne (ale mam). Nie polecam osłony zbiornika.

Fajną osłonę reduktora ma Heavy Cruiser, znacznie mniejsza od ASFiR i teraz chyba bym od nich kupił.

Klubowicz
Awatar użytkownika

Auto: KZJ95
Kopiowania chyba nie da się uniknąć. Robią to wszyscy. Apple na tym zbudował cała swoją potęgę. Zresztą, Microsoft równiez.
Oczywiście, uważam, że kopiowanie 1:1, to zwykła kradzież i powinna być scigana, i jest ścigana. W Polsce zakres używania cudzej własności intelektualnej reguluje "Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych". Gdyby producentowi się chciało, mógłby scignąć kopiującego i najprawdopodobniej by wygrał sprawę.

Klubowicz
Awatar użytkownika

Mnie np irytuje kopiowanie naszych naklejek Diesel i Petrol. To był zupełnie nowy projekt zrobiony od A do Z za który zapłaciłem. Wymyśliłem sobie pomarańczowy na Diesla bo to moje firmowe kolory. Rozwala mnie jak czytam w sklepikach internetowych z ukradzionym projektem że to specjalne kolory w zależności od paliwa. Specjalne. Bo sobie je sam wymyśliłem. Chyba kiedyś zrobię galerię złodziei bo sobie zbieram w telefonie wariacje mojej naklejki.

Klubowicz
Awatar użytkownika

Auto: KZJ95
Wiesz. To może być jak z koszulkami z napisem Metallica, noszonymi przez niektórych celebrytów. Im się wydaje, że to nazwa producenta odzieży :)

Awatar użytkownika

Auto: Hdj 100
Kylon ciesz się bo kopiują najlepszych :-) nic nie poradzisz - szkoda zdrowia.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Klubowicz
Awatar użytkownika

Dawno już przestałem się denerwować. Teraz mnie to tylko wkurwia.

Moderator
Awatar użytkownika

kylon pisze:
Dawno już przestałem się denerwować. Teraz mnie to tylko wkurwia.

Pięknie powiedziane!

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]