Osłona silnika

Moderator: luk4s7

KALI
Posty: 69
Rejestracja: 02 paź 2015, 10:30
Auto: by?a J95 Jagoda, jest J120
Kontakt:

Re: Osłona silnika

Post autor: KALI »

mateus pisze:Ja kupiłem takie : https://www.olx.pl/oferta/oslona-silnik ... b80092783b
i sobie chwalę, kolega kupił do hila i też zadowolony.
To jest dokładnie ten sam człowiek, od którego ja wziąłem.


kylon pisze:To są kopie Asfira. Oczywiście nie materiału bo nie da się tego porównać. Polskie zamienniki gną się jak papier ale są tanie i ładnie wyglądają. Ja nie jestem importerem Asfira ale mam nadzieję że przyjdą kiedyś czasy, że prawo będzie ścigać takie kopiowanie. Ktoś poświęcił czas i pieniądze na projekty a cwany gapa kupił, skopiował i oryginał wystawił na sprzedaż. Jeszcze żeby to było firmowane kimś, jakąś firmą. Jest jak jest. Znajomy ma laser ja mam laptopa to zróbmy biznes.
Przepraszam ale po prostu wkurza mnie takie działanie.
Kylon nie zgodzę się, że gną się jak papier. Oglądałem w dwóch autach te osłony po ok 2 latach użytkowania, bynajmniej nie jazdy bulwarowej, a wyjazdy typu Albania czy Ukraina. Nosiły ślady walki ale widać jak dobrze, wiele razy ochroniły przed unieruchomieniem auta w trasie. I dalej będą chronić. Właśnie dlatego się na nie zdecydowałem.
W ideologie się nie zagłębiam, przyznam ze nawet nie wiedziałem, ze jest to czegoś kopia. Ale to bez znaczenia, dla mnie osłona nie ma ładnie wyglądać tylko działać wtedy kiedy jest potrzebna.
Zdam relacje po świętach z montażu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Osłona silnika

Post autor: kylon »

Nie winię kupujących. Ich prawo wybierać. Jest to jest. Z częściami jest nie do końca tak samo. Też trzeba zainwestować w maszyny, badania, homologacje itp. Często też te same fabryki robią dla innych brendów. Są jakieś umowy itp. Oczywiście poza chińskim rynkiem. Do nowych aut przecież od razu nie dostaniesz zamienników. Trzeba odczekać jakiś czas. Zobacz np polską firmę Heavy Cruiser. Porobili swoje projekty, mają logo. Inwestują w swoją markę. Nie kopiują na pałę.

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Osłona silnika

Post autor: rolkos »

kylon - wszystko racja, i nie pochwalam kopiowania. Natomiast polityka cenowa firm też odstaje od rzeczywistości. Do 15 letniego auta jedna osłona to koszt 2 tyś. zł, myślę że gdyby urealnili stawki i ceny względem wieku samochodu to by więcej sprzedali i zarobek by był. Koszty R&D pewnie zwracają się w pierwszych kilka lat produkcji.
To samo ze snorkelem, chętnie bym kupił Safari gdyby kosztował powiedzmy 900zł, ale 1800zł to już przesada. Co innego jak kupujesz samochód nowy lub prawie nowy, wtedy przy tych 150-200tyś. koszty nie robią takiego wrażenia.

Wracając do tematu jakie osłony, mam osłony od Krzyśka, pod silnik jest super, reduktor i skrzynia wg mnie zbędne (ale mam). Nie polecam osłony zbiornika.

Fajną osłonę reduktora ma Heavy Cruiser, znacznie mniejsza od ASFiR i teraz chyba bym od nich kupił.

Awatar użytkownika
Mirekk
Klubowicz
Posty: 665
Rejestracja: 12 wrz 2017, 21:46
Auto: KZJ95, A6 Allroad
Kontakt:

Re: Osłona silnika

Post autor: Mirekk »

Kopiowania chyba nie da się uniknąć. Robią to wszyscy. Apple na tym zbudował cała swoją potęgę. Zresztą, Microsoft równiez.
Oczywiście, uważam, że kopiowanie 1:1, to zwykła kradzież i powinna być scigana, i jest ścigana. W Polsce zakres używania cudzej własności intelektualnej reguluje "Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych". Gdyby producentowi się chciało, mógłby scignąć kopiującego i najprawdopodobniej by wygrał sprawę.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Osłona silnika

Post autor: kylon »

Mnie np irytuje kopiowanie naszych naklejek Diesel i Petrol. To był zupełnie nowy projekt zrobiony od A do Z za który zapłaciłem. Wymyśliłem sobie pomarańczowy na Diesla bo to moje firmowe kolory. Rozwala mnie jak czytam w sklepikach internetowych z ukradzionym projektem że to specjalne kolory w zależności od paliwa. Specjalne. Bo sobie je sam wymyśliłem. Chyba kiedyś zrobię galerię złodziei bo sobie zbieram w telefonie wariacje mojej naklejki.

Awatar użytkownika
Mirekk
Klubowicz
Posty: 665
Rejestracja: 12 wrz 2017, 21:46
Auto: KZJ95, A6 Allroad
Kontakt:

Re: Osłona silnika

Post autor: Mirekk »

Wiesz. To może być jak z koszulkami z napisem Metallica, noszonymi przez niektórych celebrytów. Im się wydaje, że to nazwa producenta odzieży :)

Awatar użytkownika
aadamuss
Posty: 538
Rejestracja: 23 paź 2012, 23:26
Auto: Hdj 100
Kontakt:

Re: Osłona silnika

Post autor: aadamuss »

Kylon ciesz się bo kopiują najlepszych :-) nic nie poradzisz - szkoda zdrowia.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Osłona silnika

Post autor: kylon »

Dawno już przestałem się denerwować. Teraz mnie to tylko wkurwia.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Osłona silnika

Post autor: luk4s7 »

kylon pisze:Dawno już przestałem się denerwować. Teraz mnie to tylko wkurwia.
Pięknie powiedziane! Obrazek

Awatar użytkownika
greentop
Posty: 32
Rejestracja: 08 wrz 2019, 21:26
Auto: KDJ120

Re: Osłona silnika

Post autor: greentop »

KALI pisze:...nie zgodzę się, że gną się jak papier....
...widać jak dobrze, wiele razy ochroniły przed unieruchomieniem auta w trasie...
...dla mnie osłona nie ma ładnie wyglądać tylko działać wtedy kiedy jest potrzebna. Zdam relacje po świętach z montażu.
Kali - napisz jak oceniasz te płyty które kupiłeś.
Mocowania trwałe?
Przy montażu musiałeś coś sztukować czy wszystko pasowało?
Z jakiej grubości alu są te osłony? Wspominane przez kylona oryginalne ASFIR mają 6mm, zrobione z też z alu, ale jaki gatunek to już chyba w obu przypadkach pozostaje tajemnicą :)

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Osłona silnika

Post autor: rolkos »

Kali sprzedał samochód dawno temu ;) Polecam osłony od kolegi z forum, miałem w 120 lekko nie miały, dawały radę. Nie polecam osłony na zbiornik paliwa oryginalny jest bardzo dobry.

Awatar użytkownika
greentop
Posty: 32
Rejestracja: 08 wrz 2019, 21:26
Auto: KDJ120

Re: Osłona silnika

Post autor: greentop »

rolkos pisze:...Polecam osłony od kolegi z forum...
Czyli od Kylona?

I pytanie ogólne - lepiej aluminium 6mm czy stal 4mm?
Wagowo przypuszczam że stalowa ważyć będzie 20kg, a aluminiowa 10kg
Tylko co w przypadku, kiedy uderzymy aluminiową osłoną o skałę czy inną solidną przeszkodę - alu pęknie czy zdeformuje się jak stal?

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Osłona silnika

Post autor: rolkos »

Poszukaj użytkownika KrzysztofJ i napisz do niego. U mnie się sprawdziły przynajmniej ta od silnika i skrzyni.

Wysłane z mojego YAL-L41 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Osłona silnika

Post autor: sebastian44 »

Oslony aluminiowe gna sie i mozna je prostowac duzym mlotkiem ;) tak samo jak stalowe ale sa duzo lzejsze i nie rdzewieja- na pewno nie pekaja. Mam taka sama jak Rolkos i sprawdza sie. Trzeba bylo delikatnie ja poprawic po kilku cięższych wyjazdach ale nadal spełnia swoją funkcje

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Osłona silnika

Post autor: kylon »

Bo jest użyty gówniany materiał ale cena czyni cuda. O stalowych zapomnij. Rdzewieją, są ciężkie i wcale nie wytrzymałe. Jak znajdę to wrzucę fotki takich pogiętych i prostowanych co przegląd aż wylądowały na śmietniku.

ODPOWIEDZ