Moc pojawia się nagle i z przerwami, powoli nabiera prędkośc

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
021CLT
Posty: 205
Rejestracja: 15 cze 2012, 21:34
Auto: Toyota LC120
Kontakt:

Moc pojawia się nagle i z przerwami, powoli nabiera prędkośc

Post autor: 021CLT »

Witam i proszę o jakąś diagnozę ....
Dziś jadąc autostradą poczułem jakby co chwile wiatr mnie hamował... a był dość silny. Dojechałem na miejsce po 450km i po 3 godzinach powrót. Objawy zaczęły narastać stopniowo. Trzymam wciśnięty gaz i nagle jakbym odpuścił po czym znowu wchodzi na obroty. Po godzinie objawy nasiliły się i praktycznie jechałem skokami. Trzymam prędkość 110km 2300/2400 obr i szarpanie, spadek mocy, odcięcie i po chwili jakby powrót życia na 5 sek . Po przejechaniu 300km miałem juz problemy z podjazdami pod wzniesienia, but w podłogę redukcja i jakby bez turbo powolne nabieranie prędkości lub przynajmniej utrzymywanie w zakresie pozwalającym na wjazd bez pasa awaryjnego.
Na bramkach po opłacie, nie mógł w ogóle dłuższą chwilę jechać więcej niż 40km/h. Na parkingu przy dodawaniu gazu widać brak płynności w obrotach jakby się dławił, ale lepiej widać to w czasie jazy pod obciążeniem.
Objawy pojawiły się nagle i przeszły od nieznacznych do praktycznie nie dających się normalnie jechać. Na koniec miałem problem z wjazdem pod wzniesienie o niewielkim nachyleniu.

Czego szukać i co sprawdzić na szybko ?

Dzięki.

PS obyło się bez lawety...

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Moc pojawia się nagle i z przerwami, powoli nabiera pręd

Post autor: rolkos »

Zaworki SCV, sprawdź też drobne rureczki w okolicach EGR (podciśnienie sterujące).

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Moc pojawia się nagle i z przerwami, powoli nabiera pręd

Post autor: Rokfor32 »

A przede wszystkim paliwo - filtr i rurki.

tomac
Posty: 8
Rejestracja: 15 mar 2018, 10:28

Re: Moc pojawia się nagle i z przerwami, powoli nabiera pręd

Post autor: tomac »

Witam,

Calkiem niedawno mialem bardzo podobny przypadek (Volvo XC90 ale to raczej bez znaczenia).
Winowajca okazal sie gumowy waz od intercoolera - pojawilo sie w nim pekniecie.

Awatar użytkownika
021CLT
Posty: 205
Rejestracja: 15 cze 2012, 21:34
Auto: Toyota LC120
Kontakt:

Re: Moc pojawia się nagle i z przerwami, powoli nabiera pręd

Post autor: 021CLT »

Winne zaworki SCV. Już zamówiłem nowe, bo czyszczenie na pewno nie pomaga na dłużej (wada produkcyjna-fabryczna) która podobno została poprawiona przez Denso. Mam zapewnienie od autoryzowanego przedstawiciela Denso na 24 miesiące gwarancji.
Gdzieś wyczytałem, że sama wymiana zaworków to nie do końca rozwiązanie problemu. Na skutek tarcia opiłki z zaworków trafiają do pompy. Czy to słuszna teoria??? Wtedy pompa jest zagrożona.

Awatar użytkownika
jwasow
Posty: 44
Rejestracja: 12 cze 2016, 18:25
Auto: KDJ120 | 2003 | Aut

Re: Moc pojawia się nagle i z przerwami, powoli nabiera pręd

Post autor: jwasow »

Podepnę się pod temat - z pytaniem do tych, którzy wiele zaworów scv widzieli 8) .
Czy takie zawory umierają "smiercią nagłą", czy też jest to proces raczej powolny i rozłożony w czasie? I czy na etapie kończenia się zaworów scv można zaobserwować zwiększone spalanie?

Jacek

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Moc pojawia się nagle i z przerwami, powoli nabiera pręd

Post autor: rolkos »

W moim przypadku umierały z rok. Co więcej problem wystąpił wiosną i pojawiał się sporadycznie. Jak się zrobiło ciepło wszystko wróciło do normy, problem powrócił zimą, ale też nie nagle. Było coraz gorzej aż po jakichś 2 mc było bardzo źle. W błąd wprowadził mnie serwis wtrysków i pomp gdzie twierdzili że scv pada na amen i szybko, u mnie tak nie było.
Spalanie miałem większe ale w tym czasie jeździłem na MT ;) więc to zakłamuje wyniki.

Awatar użytkownika
jwasow
Posty: 44
Rejestracja: 12 cze 2016, 18:25
Auto: KDJ120 | 2003 | Aut

Re: Moc pojawia się nagle i z przerwami, powoli nabiera pręd

Post autor: jwasow »

W moim przypadku właśnie padły "śmiercią nagłą". Wcześniej raczej nic - poza spalaniem - nie zapowiadało problemów. Na chwilę obecną oba zawory wymienione, moc wróciła ;) ... i zobaczymy jak to wpłynie na spalanie.

Grzesiek
Posty: 4
Rejestracja: 27 mar 2018, 16:15
Auto: TLCj12
Kontakt:

Re: Moc pojawia się nagle i z przerwami, powoli nabiera pręd

Post autor: Grzesiek »

I jak spalanie? Zgadza się z tym, które jest raportowane przez komputer?

Awatar użytkownika
jwasow
Posty: 44
Rejestracja: 12 cze 2016, 18:25
Auto: KDJ120 | 2003 | Aut

Re: Moc pojawia się nagle i z przerwami, powoli nabiera pręd

Post autor: jwasow »

Z ostatnich statystyk: KRK - Czarnogóra - KRK (w sumie 4200 km), spalanie w granicach 10,4; wskazanie komputera 9,8. 4 osoby, bagaż. Autostrady + lokalne bałkańskie drogi (wąsko, wolno, korki, góry). Klima full time. Bez offroad. Więc jak na wiek samochodu, warunki drogowe itp, raczej bez zaskoczenia - tak chyba powinno mniej więcej być.

ODPOWIEDZ