ostrzeżenie o przekroczeniu 120km/h- wersja na rynek arabski

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

ostrzeżenie o przekroczeniu 120km/h- wersja na rynek arabski

Post autor: sebastian44 »

Czesc.
Mam autko w wersji na rynek arabski i tak jak wszystkie kierowane na ten rynek ma ono ostrzeżenie o przekroczeniu prędkości 120km/h. W momencie osiągniecia tej predkości zapala sie migająca lampka i przez chwile słychać pikanie. O ile ta lampka jest jeszcze do przeżycia to pikanie mnie wnerwia zwłaszcza kiedy jadę na trasie i czesto przekraczam te 120 km/h.

Ktos ma taki problem? J70 z arabii podejrzewam że ma cos podobnego. Można to zlikwidować powiedzmy przez zmiane oprogramowania przez OBD czy najłatwiej dobrać się do brzęczyka i go zdezaktywować? Jeżeli to drugie to gdzie szukać tego żródła dźwięku?

Dodam że nasłuchiwanie deski rozdzielczej w poszukiwaniu brzęczyka podczas jazdy ponad 120 km/h może być karkołomne ;)

Awatar użytkownika
tadeo
Klubowicz
Posty: 1424
Rejestracja: 18 kwie 2008, 22:48
Auto: VDJ 76 i 150
Kontakt:

Re: ostrzeżenie o przekroczeniu 120km/h- wersja na rynek ara

Post autor: tadeo »

Ja mam tak w mojej 76, ale ten dźwięk o przekroczeniu 120, akurat u mnie wywołuje radość :)

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: ostrzeżenie o przekroczeniu 120km/h- wersja na rynek ara

Post autor: sebastian44 »

hehe, można i tak :) widzę że forum milczy na ten temat podobnie jak google. Cóż spróbuje jeszcze z tym powalczyc ale chyba bede musiał sie przyzwyczaić..

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: ostrzeżenie o przekroczeniu 120km/h- wersja na rynek ara

Post autor: Rokfor32 »

Starsze toytoye miały to rozwiązane bardzo prosto - czyli brzęczyk (wraz z wbudowaną elektroniką) podpięty z tyłu licznika do folii drukowanej (w obwód prędkościomierza). Wystarczyło to wykręcić, i po sprawie.

Czy zachowano ten patent w modelach młodszych - pojęcia nie mam.

ODPOWIEDZ