Kiedy wymienić wtryski

Moderator: luk4s7

Tundurella
Posty: 35
Rejestracja: 04 maja 2012, 21:18
Auto: J120
Kontakt:

Kiedy wymienić wtryski

Post autor: Tundurella »

Pytanie do forumowiczów. Po jakim przebiegu, ewentualnie przy jakiej korekcji należy wymienić wtryski aby uniknąć komplikacji w stylu 'dziura w tłoku? Czy wtrysk wypalajacy dziurę w tłoku daje jakieś objawy? Przetrzasnalem forum ale nie znalazłem. Na jednym wtrysku mam korekcje 2.1. Pozostałe poniżej 1. Przebieg 192tkm (przebieg 100% prawdziwy).

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Kiedy wymienić wtryski

Post autor: rolkos »

Jakiś czas temu miałem ten sam dylemat. Przy przebiegu grubo ponad 300 tyś. oddałem samochód do warsztatu od wtrysków ( brałem pod uwagę wymianę ). Wyjęli sprawdzili wszystko co trzeba na stole, stwierdzili że wszystko jest w normie. Też na jednym wtrysku komputer pokazywał korektę około 2 i ten wtrysk wypadł gorzej na maszynie, ale nadal w normie.
Jak chcesz mieć pewność polecam oddać sprawdzenia na maszynie.

Awatar użytkownika
staf
Posty: 69
Rejestracja: 18 mar 2015, 16:59
Auto: KDJ120-MY07
Kontakt:

Re: Kiedy wymienić wtryski

Post autor: staf »

Jak czytam, usterek tego typu nie poprzedzały objawy zapowiadające awarię, zagrożone były przeważnie silniki o mocy 173 KM.
Swoje wtryskiwacze wymieniłem profilaktycznie przy przebiegu ~ 170.000km.

CooL
Posty: 119
Rejestracja: 20 gru 2016, 12:40

Re: Kiedy wymienić wtryski

Post autor: CooL »

@rolkos

Czy podczas badania wtrysków zaglądałeś albo panowie mechanicy zaglądali do cylindrów jakąś kamerką ?
Długo trwa taka operacja ?

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Kiedy wymienić wtryski

Post autor: rolkos »

Sprawdza się prawidłowe działanie wtrysków nie stan tłoków. Wygląda to mniej więcej jak na filmiku.
https://youtu.be/03kKRrO_mIM

Jak masz wyjęte wtryski robią w dzień jak nie to 2 dni.

CooL
Posty: 119
Rejestracja: 20 gru 2016, 12:40

Re: Kiedy wymienić wtryski

Post autor: CooL »

Wiem, że sprawdza się stan wtrysków, ale myślałem sobie, żeby przy okazji zajrzeć, czy nie ma uszkodzeń na tłokach.

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Kiedy wymienić wtryski

Post autor: rolkos »

Myślę że da radę endoskopem, nawet takim za 50 zł z allegro.

Tundurella
Posty: 35
Rejestracja: 04 maja 2012, 21:18
Auto: J120
Kontakt:

Re: Kiedy wymienić wtryski

Post autor: Tundurella »

Kylon a może Ty bylbys w stanie rozjaśnić? Póki co u siebie żadnych objawów nie identyfikuje ale 2.1 na 4 cylindrze jest. W Toyocie mówią że norma to -3 +3. Z tego co wiem korekcja zmienia się jednak dynamicznie więc nie wiadomo jak to naprawdę jest :roll:

Tundurella
Posty: 35
Rejestracja: 04 maja 2012, 21:18
Auto: J120
Kontakt:

Re: Kiedy wymienić wtryski

Post autor: Tundurella »

Dzięki Rolkos. Masz silnik 173 KM?

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Kiedy wymienić wtryski

Post autor: rolkos »

U mnie silnik 163KM, jeśli dobrze pamiętam to podczas jazdy z podłączonym komputerem korekta z 2 czasem wskakiwała na 3. Zakład w którym sprawdzałem wtryski podobno coś tam jeszcze z nimi zrobił, tak przynajmniej twierdzą. Generalnie jeszcze nie zalecali wymiany na nowe. Sami sprzedają też używane wtryski które ściągają z zachodu, ale gość ich nie proponował bo jak twierdził wcale nie są lepsze, a nawet gorsze. Zaproponował żeby podjechać jak przekroczę 400 tyś. km.

Awatar użytkownika
wzb1929
Posty: 40
Rejestracja: 08 mar 2017, 12:22
Auto: KDJ 120
Kontakt:

Re: Kiedy wymienić wtryski

Post autor: wzb1929 »

Stare wtryski, w szczególności przy przyspieszaniu na nierozgrzanym silniku ( im zimniej tym odgłos bardziej donośny) wydawały mocno metaliczny odgłos bicia. Uważałem to za normalne zaraz po rozruchu( po rozgrzaniu dzwięki ustępowały) ale po wymianie wtrysków na nowe ten objaw w ogóle nie występuje. Silnik po rozruchu, nawet przy obecnych mrozach, pracuje wzorowo i nie słychać w ogóle tego metalicznego bicia.
Wymieniałem wtryski przy 235 tys. ( silnik 173 KM) bo jeden wtrysk umarł a silnikiem telepało jakby wszystkie poduszki wypadły.

pawel1989
Posty: 1
Rejestracja: 05 mar 2018, 17:57

Re: Kiedy wymienić wtryski

Post autor: pawel1989 »

Witam !

Wydaje mi sie, ze u mnie tez juz pora na wtryski LC 120 2003rok 163km przebieg 280000.
Mam zamiar wymontowac i wyslac do sprawdzenia.
Jezeli okaze sie, ze musze wymienic to czy nowe wtryski trzeba "programowac" ???

Jak duzo pracy jest przy demontazu?

wuj
Posty: 24
Rejestracja: 29 sty 2018, 13:17

Re: Kiedy wymienić wtryski

Post autor: wuj »

Ktoś z osób dotykających problemu byłby skłonny do podania orientacyjnych cen takiej przyjemności.
Koszt sprawdzenia, regeneracji, nowy wtryskiwacz.

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Kiedy wymienić wtryski

Post autor: rolkos »

Pod Warszawą sprawdzenie wyjęte wtryski 300 - 600. Wyjęcie w serwisie, wymiana uszczelniaczy, sprawdzenie, przeczyszczenie około 1000 - 1200zł.
Nowe wtryski około 1000 - 1200 sztuka (występuje kilka wersji silnika i wtryskiwaczy). Regenerację mi odradzili, podobno nie ma oryginalnych końcówek tylko jakieś chińskie.

Tu masz link do sklepu. Wtryski trzeba dobrać pod samochód (VIN).
http://motostacja.com/p/5760/48650/dens ... obowy.html
http://motostacja.com/p/5756/48710/dens ... obowy.html

wuj
Posty: 24
Rejestracja: 29 sty 2018, 13:17

Re: Kiedy wymienić wtryski

Post autor: wuj »

Wrócę jeszcze do tematu.
Czy ktoś z kolegów przy wymianie wtrysków czyścił, wymieniał ..... jakieś elementy układu paliwowego typu przewody, sprawdzał pompę, zbiornik paliwa?
Coś takiego zostało mi zasugerowane jako powód zurzycia owych wtryskiwaczy.

ODPOWIEDZ