Kiedy wymienić wtryski

Moderator: luk4s7

bernilas
Posty: 71
Rejestracja: 14 sie 2011, 14:31
Auto: LC 120
Kontakt:

Re: Kiedy wymienić wtryski

Post autor: bernilas »

U mnie korekcja na 4tym była ok - 3,1 wysłałem do sprawdzenia z nadzieją że je zregeneruje wszystkie i włożę (prawie jak nowe).
Zakład zajmujący się tylko wtryskami, polecony, sprawdzony .... wróciły po 2dniach z wydrukiem że wszystkie są dobre, pracują jak trzeba i nie wykraczają poza normy.
Nie chciałem ryzykować wymieniłem 4szt na nowe.
Przy okazji czyszczone były klapy kolektora, egr itd
Załączniki
4E62578C-7BDF-4E79-8E3A-AABB73A6416B.jpeg
4E62578C-7BDF-4E79-8E3A-AABB73A6416B.jpeg (46,07 KiB) Przejrzano 7066 razy
A5C4FD0F-B61F-4B53-A72F-CCBE7E390716.jpeg
A5C4FD0F-B61F-4B53-A72F-CCBE7E390716.jpeg (48,58 KiB) Przejrzano 7066 razy
97B7737E-8D82-47FE-8B97-D23AE2E2328D.jpeg
97B7737E-8D82-47FE-8B97-D23AE2E2328D.jpeg (43,26 KiB) Przejrzano 7066 razy

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Kiedy wymienić wtryski

Post autor: Rokfor32 »

Tak na przyszłość. info z serwisu "nietoyoytowego". Acz profi.

"wtryskiwacze denso ogarnia JEDYNIE jeden sewis w PL. Jako JEDYNY ma "namaszczenie" - a co za tym idzie - sprzęt diagnostyczny - od DENSO. Cały serwis ASO PL idzie przez tą firmę - i nie ma inaczej". Cały "refubrished" idzie przesz ten serwis.

Jest bez znaczenia jego logo - bo nie przyjmuje zleceń indywidualnych;. Tylko robota serwisowa dla ASO. Denso NIE udostępnia czegokolwiek do serwisu wtryskiwaczy/pomp gdziekolwiek indziej. Jakakolwiek regeneracja (na tajlach denso) idzie wyłącznie przez tą firmę.

Co oznacza - że cokolwiek innego oferowanego na rynku PL opiera się na nieautoryzowanych tajlach. Może zadziała długo - może nie. Ryzyko cedowane jest na usera. Bo "chińskie" tajle są oczywiście dostępne.

Cudzysłów celowo - bo tajle, jak końcowki wtrzysków sa dostępne nie tylko chińskie. Można zanabyć i ori denso, i bosch . Niemniej - sprzet do kalibracji to cokolwik inna pólka ... :wink:

wuj
Posty: 24
Rejestracja: 29 sty 2018, 13:17

Re: Kiedy wymienić wtryski

Post autor: wuj »

bernilas sam robiłeś? Jak wymontować te klapy kolektora i jak "zaprogramowałeś" wtryski?

EGR czyściłem
Przed
Obrazek

Po
Obrazek

CooL
Posty: 119
Rejestracja: 20 gru 2016, 12:40

Re: Kiedy wymienić wtryski

Post autor: CooL »

Rokfor32 pisze:Tak na przyszłość. info z serwisu "nietoyoytowego". Acz profi.

"wtryskiwacze denso ogarnia JEDYNIE jeden sewis w PL. Jako JEDYNY ma "namaszczenie" - a co za tym idzie - sprzęt diagnostyczny - od DENSO. Cały serwis ASO PL idzie przez tą firmę - i nie ma inaczej". Cały "refubrished" idzie przesz ten serwis.

Jest bez znaczenia jego logo - bo nie przyjmuje zleceń indywidualnych;. Tylko robota serwisowa dla ASO. Denso NIE udostępnia czegokolwiek do serwisu wtryskiwaczy/pomp gdziekolwiek indziej.
Rokforze, a co z http://denso-diesel.pl ?

Na stronie twierdzą, że fabrycznie regenerują wtryski Denso.

bernilas
Posty: 71
Rejestracja: 14 sie 2011, 14:31
Auto: LC 120
Kontakt:

Re: Kiedy wymienić wtryski

Post autor: bernilas »

wuj pisze:bernilas sam robiłeś? Jak wymontować te klapy kolektora i jak "zaprogramowałeś" wtryski?

EGR czyściłem
Przed
Obrazek

Po
Obrazek

Nie robiłem tego sam, kumpel mi robił, starał się bardzo jak dla siebie.
Wszelakich info mogę ci udzielić tel (napisz tel na priv)

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Kiedy wymienić wtryski

Post autor: Rokfor32 »

CooL pisze:
Rokfor32 pisze:Tak na przyszłość. info z serwisu "nietoyoytowego". Acz profi.

"wtryskiwacze denso ogarnia JEDYNIE jeden sewis w PL. Jako JEDYNY ma "namaszczenie" - a co za tym idzie - sprzęt diagnostyczny - od DENSO. Cały serwis ASO PL idzie przez tą firmę - i nie ma inaczej". Cały "refubrished" idzie przesz ten serwis.

Jest bez znaczenia jego logo - bo nie przyjmuje zleceń indywidualnych;. Tylko robota serwisowa dla ASO. Denso NIE udostępnia czegokolwiek do serwisu wtryskiwaczy/pomp gdziekolwiek indziej.
Rokforze, a co z http://denso-diesel.pl ?

Na stronie twierdzą, że fabrycznie regenerują wtryski Denso.

Nie wiem - być może to o nich mowa. Albo i nie - zauważ, że w kontaktach na stronie nie ma siedziby firmy - ino dwa adresy biur handlowych.

nufka
Posty: 1
Rejestracja: 23 sie 2018, 12:10

Re: Kiedy wymienić wtryski

Post autor: nufka »

Jak to jest z tą "dziurą w tłoku"?
Myślałem, że chodzi o silniki 166KM (lata 2005-2007), a tu w wątku widzę info o 173KM.
Prośba o oświecenie laika.

Przymierzam się do zakupy lc120 i zastanawiam się czy przed dziurą w tłoku może uchronić wymiana/regeneracja wtrysków/denso?
Czy jeżeli silnik ma wadę to wypalenie jest nieuchronne?

Gniew
Posty: 138
Rejestracja: 28 lut 2017, 19:00
Auto: LC120 D4D

Re: Kiedy wymienić wtryski

Post autor: Gniew »

Przycupne

Gniew
Posty: 138
Rejestracja: 28 lut 2017, 19:00
Auto: LC120 D4D

Re: Kiedy wymienić wtryski

Post autor: Gniew »

ups, ale odgrzalem kotleta...
No, Ale sam jestem ciekawy, co z ta dziura w tloku? Czy wymiana wtryskow moze uchronic przed tym?
Jakie roczniki sa wolne od wad? Ewentualnie najmniejsze ryzyko.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Kiedy wymienić wtryski

Post autor: luk4s7 »

Gniew pisze:ups, ale odgrzalem kotleta...
No, Ale sam jestem ciekawy, co z ta dziura w tloku? Czy wymiana wtryskow moze uchronic przed tym?
Jakie roczniki sa wolne od wad? Ewentualnie najmniejsze ryzyko.
Zrobiłem takie krótkie i szybkie myślowe podsumowanie stanu wiedzy na ten temat i mi wyszło że nikt naprawdę nie wie. Każda próba ustalenia reguły jest szybko niweczona mnóstwem wyjątków. Chyba że się mylę i zaraz ktoś odpisze że te 166KM albo 171 jest problematyczne, potem parę osób stwierdzi że ma takie właśnie silniki i nic się nie dzieje. I tak w kółko...

Gniew
Posty: 138
Rejestracja: 28 lut 2017, 19:00
Auto: LC120 D4D

Re: Kiedy wymienić wtryski

Post autor: Gniew »

luk4s7 pisze:
27 sty 2021, 19:31
Zrobiłem takie krótkie i szybkie myślowe podsumowanie stanu wiedzy na ten temat i mi wyszło że nikt naprawdę nie wie. Każda próba ustalenia reguły jest szybko niweczona mnóstwem wyjątków. Chyba że się mylę i zaraz ktoś odpisze że te 166KM albo 171 jest problematyczne, potem parę osób stwierdzi że ma takie właśnie silniki i nic się nie dzieje. I tak w kółko...
Cholera, to szkoda. Wiedzialbym, jakich silnikow unikac.
Z tego, co kiedys tutaj, w jakims temacie wyczytalem, to jedynie pierwsze 2 lata produkcji 2003-2004 z silnikiem 163 sa ok.
Tylko czy przez ten czas nie wydarzylo sie tez w silnikach z ta moca? Moze ktos potwierdzi?

Szkoda, bo to juz prawie 20-to letnie auta. Myslalem kupic jak najmlodsze :|

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Kiedy wymienić wtryski

Post autor: sebastian44 »

Ja gdybym kupił diesla to po prostu pojechałbym do pompiarza i poprosił o wyjęcie i sprawdzenie wtrysków na stole. Zrobić co trzeba i spokój na kolejne 100 tysiecy.

mutaz
Posty: 111
Rejestracja: 18 lis 2019, 22:03
Auto: KDJ120 2008

Re: Kiedy wymienić wtryski

Post autor: mutaz »

To nie jest tak że to jest jakaś lawina uszkodzeń tłoków - po prostu zdażają się. Wtryski mają w tym temacie drugorzędne znaczenie- złą kondycję wtrysków widać po korektach i po pracy silnika, po odpalaniu na zimnym itp wtedy jest czas na działanie. Są osoby którym padły tłoki niedaleko po wymianie wtrysków. Zobacz na te samochody z lat 2006 i w góre przy przebiegach ponad 400tys i dalej jeżdzą- szkoda sie martwić na zapas.

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Kiedy wymienić wtryski

Post autor: sebastian44 »

mutaz pisze:
28 sty 2021, 10:18
To nie jest tak że to jest jakaś lawina uszkodzeń tłoków - po prostu zdażają się. Wtryski mają w tym temacie drugorzędne znaczenie- złą kondycję wtrysków widać po korektach i po pracy silnika, po odpalaniu na zimnym itp wtedy jest czas na działanie. Są osoby którym padły tłoki niedaleko po wymianie wtrysków. Zobacz na te samochody z lat 2006 i w góre przy przebiegach ponad 400tys i dalej jeżdzą- szkoda sie martwić na zapas.
Osobiście słyszałem o tym żeby dobrze sprawdzić wtryski trzeba je wyjąć na stół. Dziwne dźwięki silnika czy też korekta to mogą być przesłanki że jest źle ale kiedy ich nie ma wcale nie znaczy że na pewno jest dobrze. Slyszalem O przypadkach kiedy silnik do końca chodził jak trzeba-a potem się rozlecial. Jak mówię ja bym po zakupie dał do sprawdzenia dla świętego spokoju.


Na szczęście ja nie mam diesla więc nie muszę się tym martwić :mrgreen:

Awatar użytkownika
szumuss
Posty: 14
Rejestracja: 12 sty 2018, 11:36
Auto: J12
Kontakt:

Re: Kiedy wymienić wtryski

Post autor: szumuss »

sebastian44 pisze:
28 sty 2021, 14:42
Osobiście słyszałem o tym żeby dobrze sprawdzić wtryski trzeba je wyjąć na stół. Dziwne dźwięki silnika czy też korekta to mogą być przesłanki że jest źle ale kiedy ich nie ma wcale nie znaczy że na pewno jest dobrze. Slyszalem O przypadkach kiedy silnik do końca chodził jak trzeba-a potem się rozlecial. Jak mówię ja bym po zakupie dał do sprawdzenia dla świętego spokoju.


Na szczęście ja nie mam diesla więc nie muszę się tym martwić :mrgreen:
Kiedy kupiłem swoją LC120 z 2006, to dla świętego spokoju zacząłem od wymiany płynów oraz wyjęcia wtrysków i ich regeneracji, aby nie musieć czekać i zastanawiać się czy są dobre czy nie
Następnie staram się regularnie serwisować auto w wyprawa4x4 i mam spokój

ODPOWIEDZ