Brak napięcia w zaplniczkach 12v

Moderator: luk4s7

golak
Posty: 14
Rejestracja: 02 sty 2018, 18:24

Brak napięcia w zaplniczkach 12v

Post autor: golak »

Szukalem na forum ale znalazlem malo informacji a teraz juz nie moge wyszukac nawet schematu po słowach zaplaniczka i brak napięcia . Moje pytanie brzmi czy ktos wie co robic dalej od czego teraz zacząć: bezpieczniki sprawdzone wygladaja na dobre i maja napiecie i w srodku samochodu i pod maska wszytko w aucie dobrze chodzi z wiazku z elektryka tylko 3 zapalniczki nie maja napiecia moze ktos cos doradzi ????

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Brak napięcia w zaplniczkach 12v

Post autor: luk4s7 »

Może wszystkie trzy mają spalone zabezpieczenie termiczne. Taki drucik na spodzie gniazda. U mnie podłączenie kompresora z marketu dało taki efekt. Wtedy nie byłem świadom tego zabezpieczenia więc jak jedno gniazdo wysiadło to podłączyłem do drugiego. Tak uszkodziłem wszystkie 3.

golak
Posty: 14
Rejestracja: 02 sty 2018, 18:24

Re: Brak napięcia w zaplniczkach 12v

Post autor: golak »

Ok sprawdzę to a ewentualnie jest możliwość naprawy samemu takiego drucika czy kupić gniazdo zamontować i sprawdzić czy to np zepsute gniazdo drucik itp.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Brak napięcia w zaplniczkach 12v

Post autor: luk4s7 »

U mnie drucikiem naprawione chociaż druciarstwa ogólnie nie akceptuje. A tutaj jakoś mi nie przeszkadza Trzeba tylko mieć świadomość że w ten sposób można wyjarać gniazdo a w najgorszej sytuacji spalić budę. Miej to w głowie jak naprawisz w ten sposób. Nie jest to jednak wielki problem bo jak tylko wyjmiesz kluczyk ze stacyjki, kończy sie w tych gniazdach prąd. Czyli jesteś stosunkowo blisko w chili kiedy może się w nich coś złego zadziać.

No ale ktoś po coś wymyślił to zabezpieczenie i powinno ono tam być o odpowiednich parametrach.

KALI
Posty: 69
Rejestracja: 02 paź 2015, 10:30
Auto: by?a J95 Jagoda, jest J120
Kontakt:

Re: Brak napięcia w zaplniczkach 12v

Post autor: KALI »

Wymontuj samo gniazdo zapalniczki i sprawdź czy bezpośrednio na kablach do niego dochodzących jest napięcie, jeśli jest to wiadomo, ze problem jest z samym gniazdem.

golak
Posty: 14
Rejestracja: 02 sty 2018, 18:24

Re: Brak napięcia w zaplniczkach 12v

Post autor: golak »

KALI pisze:Wymontuj samo gniazdo zapalniczki i sprawdź czy bezpośrednio na kablach do niego dochodzących jest napięcie, jeśli jest to wiadomo, ze problem jest z samym gniazdem.
Taki mam plan dzieki za info dam znać co wyszło

ODPOWIEDZ