Jakie akumulatory do 120-stki?

Moderator: luk4s7

GregMar
Posty: 61
Rejestracja: 18 wrz 2022, 17:45

Jakie akumulatory do 120-stki?

Post autor: GregMar »

Witam, mam pytanie. Chyba zaczeły mi szwankować akumulatory, które kupiłem ledwo we wrześniu 2022, czyli ledwie rok i trzy miesiące minęły... A patrzę a na następny dzień mam już 10 voltów i auto ledwo zapala... Jakie polecacie najlepsze akumulatory?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3392
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Jakie akumulatory do 120-stki?

Post autor: luk4s7 »

Było takich pytań wiele. Polecam poszukać w działach innych modeli choćby J15.

Natomiast jeśli klęknęły w trochę ponad rok to coś jest nie halo. Ważne jak eksploatujesz auto - krótkie trasy szybko je wykończą więc trzeba doładowywać. Do tego czy coś nie żre prądu kiedy auto stoi. Dopiero wtedy bym wymieniał bo nowe czeka ten sam los.

mutaz
Posty: 111
Rejestracja: 18 lis 2019, 22:03
Auto: KDJ120 2008

Re: Jakie akumulatory do 120-stki?

Post autor: mutaz »

Na aku masz raczej 2 lata gwarancji-reklamuj jesli ładowanie w aucie sprawne

Gniew
Posty: 138
Rejestracja: 28 lut 2017, 19:00
Auto: LC120 D4D

Re: Jakie akumulatory do 120-stki?

Post autor: Gniew »

Ja mam Yuasa 100ah od 2 lat i nie narzekam, ale jak kolega pisal- reklamuj

kapec
Posty: 67
Rejestracja: 21 cze 2012, 15:45
Auto: LC 120 2004
Kontakt:

Re: Jakie akumulatory do 120-stki?

Post autor: kapec »

A ja ostatnio poszedłem do sklepu, powiedziałem poproszę 2 takie i już.
Nie będę się doktoryzował. Dla mnie ważne, że ma gwarancję i że ta gwarancja jest przyzwoicie realizowana. Doświadczenie życiowe pokazuje, że nie ma dzis akumulatorów, które można uznać na100% za niezajebliwe. Niezależnie od ceny 2-3 lata i zgon.
Dziś w modzie jest mówić, że aku noname, albo takiej firmy co trudno ją znaleźć, pochodzi z ukrainy. Bo tam panie te fabryki to działają i robią dla wojska i one mają super parametry, bo to dla wojska. A ukraina nie w unii, to oni tam mogą innych materiałów używać, bo wie pan, dla wojska.... ;)

pinc6x6
Posty: 442
Rejestracja: 29 wrz 2010, 10:47
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Jakie akumulatory do 120-stki?

Post autor: pinc6x6 »

kapec pisze:
10 sty 2024, 18:46
A ja ostatnio poszedłem do sklepu, powiedziałem poproszę 2 takie i już.
Nie będę się doktoryzował. Dla mnie ważne, że ma gwarancję i że ta gwarancja jest przyzwoicie realizowana. Doświadczenie życiowe pokazuje, że nie ma dzis akumulatorów, które można uznać na100% za niezajebliwe. Niezależnie od ceny 2-3 lata i zgon.
Dziś w modzie jest mówić, że aku noname, albo takiej firmy co trudno ją znaleźć, pochodzi z ukrainy. Bo tam panie te fabryki to działają i robią dla wojska i one mają super parametry, bo to dla wojska. A ukraina nie w unii, to oni tam mogą innych materiałów używać, bo wie pan, dla wojska.... ;)
Tak a propos ukraińskiego akumulatora to jedyny który mi trzyma w aucie! A chodzi tu o produkcję na kratkach grawitacyjnych! Nie musisz się doktoryzować a od odrobiny wiedzy mózg Ci nie pęknie!
OEM-owe Molle EFB po roku mają opad masy ! Teraz będę ćwiczył wojskową wersję Odyssey

kapec
Posty: 67
Rejestracja: 21 cze 2012, 15:45
Auto: LC 120 2004
Kontakt:

Re: Jakie akumulatory do 120-stki?

Post autor: kapec »

Ale jakbyś nie zauważył to podpowiem. Rozbierzesz takie aku żeby zobaczyć co ma w środku? Pojedziesz do fabryki i kupisz sobie taki prosto z taśmy? Jesteś pewien, że to za co zapłaciłeś to to co chcesz dostać? Sytuacja sprzed niedawna - pan w sklepie siadał na dupę, że najlepszy ostatnio jest akumulator grom produkowany na potrzeby ukraińskiego wojska w ukrainie. A wystarczy chwila, żeby wyguglać, że to aku robione w korei (podobno, bo przecież może w chinach). Kupiłem kiedyś aku banner running bull, hit panie, czymie 10 lat, to agm a nie jakiś badziew. Wytrzymał dokładnie tyle ile gwarancja, chwilę potem zaczęły się cyrki a po roku padł na amen. To było w roku 2009 jak pamiętam, kosztował ponad 5 stów, zwykłe aku kosztowało wtedy mniej niż połowę tego. Od tego czasu kupuję aku tanie. Kupuję u kumpla, który prowadzi taki sklep, wie, gdzie gwarancja jest respektowana i na jakie aku ma najmniej reklamacji. Po 2-3 latach wymiana. I tyle.

pinc6x6
Posty: 442
Rejestracja: 29 wrz 2010, 10:47
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Jakie akumulatory do 120-stki?

Post autor: pinc6x6 »

kapec pisze:
10 sty 2024, 20:30
Ale jakbyś nie zauważył to podpowiem. Rozbierzesz takie aku żeby zobaczyć co ma w środku? Pojedziesz do fabryki i kupisz sobie taki prosto z taśmy? Jesteś pewien, że to za co zapłaciłeś to to co chcesz dostać? Sytuacja sprzed niedawna - pan w sklepie siadał na dupę, że najlepszy ostatnio jest akumulator grom produkowany na potrzeby ukraińskiego wojska w ukrainie. A wystarczy chwila, żeby wyguglać, że to aku robione w korei (podobno, bo przecież może w chinach). Kupiłem kiedyś aku banner running bull, hit panie, czymie 10 lat, to agm a nie jakiś badziew. Wytrzymał dokładnie tyle ile gwarancja, chwilę potem zaczęły się cyrki a po roku padł na amen. To było w roku 2009 jak pamiętam, kosztował ponad 5 stów, zwykłe aku kosztowało wtedy mniej niż połowę tego. Od tego czasu kupuję aku tanie. Kupuję u kumpla, który prowadzi taki sklep, wie, gdzie gwarancja jest respektowana i na jakie aku ma najmniej reklamacji. Po 2-3 latach wymiana. I tyle.
To że pan w sklepie pociskał Ci kit nie znaczy że każdy sprzedawca to oszust i złodziej! Zastanów się trochę to samo dotyczy każdej dziedziny życia i handlu ! Idąc Twoim tokiem rozumowania po co Ci Toyota jak możesz sobie kupić jakąś chińską terenówkę bo przecież każda się popsuje po okresie gwarancji! No i nie przepłacasz bezsensownie!

kapec
Posty: 67
Rejestracja: 21 cze 2012, 15:45
Auto: LC 120 2004
Kontakt:

Re: Jakie akumulatory do 120-stki?

Post autor: kapec »

Nie za bardzo rozumiem o co się przypierdoliłeś do mnie. Napisałem tylko że dziś w modzie jest pociskać pierdoły przez sprzedawców ubierając jeleni w bajki o aku wojennym. Nie każdy jest tak dociekliwy jak ty badając strukturę molekularną przekładki. Mi to lata koło dupy. Kupuję jak padnie i tyle.

mutaz
Posty: 111
Rejestracja: 18 lis 2019, 22:03
Auto: KDJ120 2008

Re: Jakie akumulatory do 120-stki?

Post autor: mutaz »

Dobrze ze to nie forum aut elektrycznych tam dopiero mają przejebane z bateriami :), a co do aku to kazdy robi jak chce - mowią ze co tanie to drogie ale drogie też sie lubi wysypać przed czasem, chinole juz ładują do akumulatorów paski szkła byle sie wagowo zgadzało a ołowiu przez pół i wynikowo pojemnosć połowe mniejsza... takie czasy lepiej nie bedzie

rency
Posty: 5
Rejestracja: 03 cze 2021, 10:32

Re: Jakie akumulatory do 120-stki?

Post autor: rency »

Witam, co akumulatorów ja wymieniałem ostatnio u siebie, wcześniej miałem Włoskie FIAAM 92 Ah 670 A rozruchu. Były one jak kupiłem auto. Na forum wypatrzlem że powinny być 800 A rozruchu i takie szukałem. Kupiłem 2 szt Centry EFB 95 Ah 800A . Muszę powiedzieć że rozrusznik odżył różnica przeogromną, mróz-20 i tylko cyka.

rency
Posty: 5
Rejestracja: 03 cze 2021, 10:32

Re: Jakie akumulatory do 120-stki?

Post autor: rency »

Witam, co akumulatorów ja wymieniałem ostatnio u siebie, wcześniej miałem Włoskie FIAAM 92 Ah 670 A rozruchu. Były one jak kupiłem auto. Na forum wypatrzlem że powinny być 800 A rozruchu i takie szukałem. Kupiłem 2 szt Centry EFB 95 Ah 800A . Muszę powiedzieć że rozrusznik odżył różnica przeogromną, mróz-20 i tylko cyka.

grzechu 031
Posty: 28
Rejestracja: 11 gru 2022, 21:37

Re: Jakie akumulatory do 120-stki?

Post autor: grzechu 031 »

Ja mam u siebie dwa akumulatory Optima Yellow Top 75Ah, 1125A.
Maja juz 4 lata i działają jakbym je wczoraj kupił- zajebiste

ODPOWIEDZ