Mocowanie ledbar na dachu

Moderator: luk4s7

włodar
Posty: 59
Rejestracja: 26 lip 2010, 21:28
Auto: J120 + J150
Kontakt:

Mocowanie ledbar na dachu

Post autor: włodar »

Witajcie,
Czy orientujecie się czy dostane gdzieś w PL jakieś fajne mocowanie ledbar do J12. Może coś na wzór poniższych zdjęć:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
szymano
Posty: 109
Rejestracja: 16 cze 2011, 00:33
Auto: Land Cruiser 120, Land Cruiser V8
Kontakt:

Re: Mocowanie ledbar na dachu

Post autor: szymano »

Cześć,

Krótką listwą mam na przednim zderzaku a druga między relingami. Sprawdza się.

Pozdrawiam

KALI
Posty: 69
Rejestracja: 02 paź 2015, 10:30
Auto: by?a J95 Jagoda, jest J120
Kontakt:

Re: Mocowanie ledbar na dachu

Post autor: KALI »

@włodar, moim zdaniem akurat takie mocowanie oświetlenia to jeden z gorszych pomysłów. Jest zbyt blisko szyby przedniej i duża część swiatła wpada do środka, przez co bardzo przeszkadza w jeździe nocnej. Światło musi być cofnięte, żeby nie raziło.
@szymano wstawisz zdjęcie swoich mocowań? Czy listwa na relingach nie jest zbyt daleko do tyłu, przez co bardziej oświetla "niebo", a nie drogę? Jakie są Twoje odczucia?

włodar
Posty: 59
Rejestracja: 26 lip 2010, 21:28
Auto: J120 + J150
Kontakt:

Re: Mocowanie ledbar na dachu

Post autor: włodar »

A czy są w ogóle jakieś gotowe zestawy montażowe do J12 dostępne w PL ?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Mocowanie ledbar na dachu

Post autor: kylon »

Ja się nie znam ale potwierdzam że montowanie w taki sposób LED bara jak na zdjęciu to z dupy pomysł. Chyba że profesjonalna wersja SPOT ale nie podejżewam że w tym przypadku pytamy o liswę powyżej 10 tysi. Raczej gotowca nie ma. Trzeba sobie zrobić albo takowy zlecić. Tudzież szukać po świecie. Z mojego punktu widzenia produkcja takowego w formie seryjnej nie ma sensu ze względu na minimalne zainteresowanie a jeśli nawet to nie pod chińskie ledy.

włodar
Posty: 59
Rejestracja: 26 lip 2010, 21:28
Auto: J120 + J150
Kontakt:

Re: Mocowanie ledbar na dachu

Post autor: włodar »

Generalnie chyba bardziej zależy mi na stronie wizualnej auta niż na aspektach użytkowych ledbar'a. Koszt mocowania z powyższych zdjęć to 110 zielonych+wysyłka. Pewnie wiosną się skuszę, na razie mam inne priorytety związane z autem.

gwt
Posty: 216
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:29
Auto: HDJ 100

Re: Mocowanie ledbar na dachu

Post autor: gwt »

W zakresie motywacji i miejsca montażu się nie wypowiadam, ale profesjonalne wykonanie jednostkowej pary na pewno wyjdzie drożej niż 110$ plus wysyłka (nawet doliczając cło i podatek). Chyba, że samodzielnie lub po mocnej znajomości a skoro pytasz a nie chwalisz się wykonanym to zakup będzie najtańszą opcją.
W innym przypadku trzeba ogarnąć projekt 3D, cięcie, gięcie, materiał i to przy założeniu, że wersja prototypowa będzie docelową, jeśli nie to dochodzą kolejne iteracje.

Edit:
A swoją drogą to przy tej masie (czytaj bezwładności) led bara te blaszki zdecydowanie nie zapewnią wymaganej sztywności i będą się bujać na boki.
Chyba, że auto ma stać i wyglądać.

Darek...
Posty: 105
Rejestracja: 15 sie 2013, 10:58
Kontakt:

Re: Mocowanie ledbar na dachu

Post autor: Darek... »

włodar pisze:Generalnie chyba bardziej zależy mi na stronie wizualnej auta niż na aspektach użytkowych ledbar'a.

:shock: że , to niby upiększy to auto :?: :lol: :lol: :lol:

włodar
Posty: 59
Rejestracja: 26 lip 2010, 21:28
Auto: J120 + J150
Kontakt:

Re: Mocowanie ledbar na dachu

Post autor: włodar »

Mnie się podoba, jeśli masz inne zdanie oczywiście uszanuję to. Tyle, że Twoja wypowiedź niestety nie wnosi nic nowego do tematu...

ODPOWIEDZ