Snorkel do 120 D4D

Moderator: luk4s7

sailor
Posty: 36
Rejestracja: 19 lis 2018, 09:58
Auto: LC 120 2008
Kontakt:

Re: Snorkel do 120 D4D

Post autor: sailor »

Czołem
Przyszedł czas montażu snorkla w naszej j12 i pytanie, a może dwa
1. W obudowie filtra w narożniku są otworki do odprowadzania wody, te pewnie zaklejamy :D
2. Od spodu jest jakiś taki dziwny kominek niby bez połączenia na wylot z wnętrzem puchy filtra a w rurze wlotowej jest jakaś druga ścianka (mniejsza średnica rura) i to ma jakiś związek z kominkiem, coś z tym robić ?
W załączeniu zdjęcie
Czy na coś jeszcze zwrócić uwagę na co uważać przy montażu, oprócz palców

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Snorkel do 120 D4D

Post autor: sebastian44 »

Wydaje mi się że tam brakuje u Ciebie czegoś. Na ten kominek powinien iść taki zbiorniczek na śmieci który co jakiś czas się opróźnia.

sailor
Posty: 36
Rejestracja: 19 lis 2018, 09:58
Auto: LC 120 2008
Kontakt:

Re: Snorkel do 120 D4D

Post autor: sailor »

sebastian44 pisze:Wydaje mi się że tam brakuje u Ciebie czegoś. Na ten kominek powinien iść taki zbiorniczek na śmieci który co jakiś czas się opróźnia.
Tylko to jest już na nadkolu i już nie ma miejsca na nic. Może do innych silników niż d4d jak filtr jest w innym miejscu...dodatkowo mam wrażenie że nie ma żadnego połączenia z wnętrzem obudowy filtra...szukam miejsc wymagających uszczelniania...

Awatar użytkownika
greentop
Posty: 32
Rejestracja: 08 wrz 2019, 21:26
Auto: KDJ120

Re: Snorkel do 120 D4D

Post autor: greentop »

krystusg pisze:
15 mar 2018, 20:07
Chciał bym taki snorkel kupić i zamomtować:

http://lenzdesign.blogspot.com/2017/03/ ... orkel.html
No i jak krystusg - kupiłeś izraelski wynalazek Lenzdesign, chiński zamiennik czy oryginał Safari?

Awatar użytkownika
space
Posty: 32
Rejestracja: 05 wrz 2018, 22:43
Auto: KDJ120L

Re: Snorkel do 120 D4D

Post autor: space »

Prawdę mówiąc też mi się podoba ten wynalazek Lenzdesign
https://lenzdesign.blogspot.com/2017/03 ... orkel.html
Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z takim snorkelem ?
Jakość wykonania, spasowanie OK, czy raczej lipa ?
Czy opcja odkręcenia wlotu do tyłu jest niezbędna tylko w przypadku wielodniowej jazdy w tumanach kurzu, czy przydaje się jeszcze w jakiś innych sytuacjach ?
Ideałem dla mnie byłoby oczywiście znaleźć taki model jaki proponuje Lenzdesign, ale w jakości Safari. Ktoś może się spotkał ?
W moim przypadku wybór takiego rozwiązania to nie tylko kwestia design'u. Ze względu na wjazd do garażu nie mogę wyjść ponad relingi nawet od centymetr :cry:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18009
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Snorkel do 120 D4D

Post autor: kylon »

A co ma wspólnego odwracanie kominka z kurzem. Że niby odwrócony kominek wybiera czyste cząstki spośród brudnych? Chyba nie tędy droga ;-). Jedyny powód jaki znam odwracania kominka to jazda w krzunach aby nie połamać kratki ;-). Jazda z odwróconym kominkiem w normalnych warunkach przejazdowych to tylko utrudnianie przepływu powietrza do silnika. Również jazda w deszczu nic nie szkodzi. Te lepsze snorkele mają zrobiony na kominku odpływ wody. Zalecam mniej czytania bzdur na wielu kolejnych grupach gdzie kilkuletni użytkownicy ze starzem najdalej 50 km od domu wyrastają na gwiazdy a dwutygodniowi off-roaderzy przyklaskują im wpatrzeni jak w święty obrazek ;-)

Awatar użytkownika
space
Posty: 32
Rejestracja: 05 wrz 2018, 22:43
Auto: KDJ120L

Re: Snorkel do 120 D4D

Post autor: space »

A co ma wspólnego odwracanie kominka z kurzem. Że niby odwrócony kominek wybiera czyste cząstki spośród brudnych? ...
:lol: :lol: :lol: to chyba najwyższy level ciętej riposty :) :D
@kylon: biorąc pod uwagę jakość wykonania to ten izraelski wynalazek Lenzdesign Twoim zdaniem da radę ? Ktoś u Ciebie zakładał i zadowolony ? Czy może tylko wygląda, a mocowanie do dupy i lepiej Safari, albo wcale ?
A może coś podobnego, ale jakiś inny producent ?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18009
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Snorkel do 120 D4D

Post autor: kylon »

Nie montowałem ale podobuje mnie się z obrazka. Całkiem ładny. Oczywiście brałbym w wersji nielakierowanej.

Awatar użytkownika
space
Posty: 32
Rejestracja: 05 wrz 2018, 22:43
Auto: KDJ120L

Re: Snorkel do 120 D4D

Post autor: space »

@kylon:
Dzięki za ułatwienie podjęcia decyzji.
Dodaję do listy todo w "Wyprawa 4x4" ;)

ODPOWIEDZ