Opony bieżnikowane do J120?

Moderator: luk4s7

ar2r
Posty: 63
Rejestracja: 16 paź 2014, 05:18

Re: Opony bieżnikowane do J120?

Post autor: ar2r »

Nie zmniejszać cisnienia bo zwiększa się powierzchnia styku.masa ta sama większą powierzchnia styku mniejszy nacisk na cm2 gorsza przyczepnosc. Fizyki nie oszukasz. W gorach czy na nizinach zima wieksze cisnienie mniejsza szerokosc opony to jest recepta na przyczepnosc a nie jakies pierdy o zmniejszaniu cisnienia. Poogladaj zimowe wyscigi wrc czy cos tdgo typu nikt tam nie ma szerokich opon z niskim cisnieniem. Następny mit obalony.
sebastian44 pisze:Bieżnikowane kupuje sie tylko i wyłącznie z oszczędności, markowe nowe gumy sa pod każdym względem lepsze. Tyle w temacie. Z tą szerokością i trzymaniem na śniegu nie generalizowałbym, znaczenie ma wiele czynników, w tym masa pojazdu, tutaj niemała. W górach żeby zwiekszyc przyczepnośc dobrze zmniejszyc ciśnienie.

Tak czy inaczej ja mam 245 i jestem zadowolony. Ale profil wysoki, wiec średnica jest wieksza niż fabryczna.
Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Opony bieżnikowane do J120?

Post autor: luk4s7 »

kiejter pisze::evil: :evil: Myślałem ze to jest poważne forum w którym ludzie wiedza co piszą
A co ma powaga forum do tego co piszą jego uczestnicy? Jak zauważyłeś każdy może się zarejestrować i pisać co uważa (tak długo jak w granicach kultury i tematu). Nie autoryzujemy postów pod katem technicznym ani logicznym. Ktoś Ci doradził, może najlepiej jak potrafił i zgodnie ze swoim doświadczeniem, a u Ciebie to nie pasuje cóż... życie. Może ma inne felgi? Albo zawieszenie? Albo jeździ tylko prosto? Obrazek

Powiem z paroletniego doświadczenia moderatora tego forum że takie już tutaj bzdury były wypisywane że nic mnie już nie zaskoczy. Polecam więc mocno zasadę ograniczonego zaufania. Ta zasada dotyczy właściwie wszystkiego w internecie.

Awatar użytkownika
hetman
Posty: 366
Rejestracja: 21 lis 2015, 21:05
Auto: LJ78 - ?uczek
Kontakt:

Re: Opony bieżnikowane do J120?

Post autor: hetman »

ar2r pisze:Nie zmniejszać cisnienia bo zwiększa się powierzchnia styku.masa ta sama większą powierzchnia styku mniejszy nacisk na cm2 gorsza przyczepnosc. Fizyki nie oszukasz. W gorach czy na nizinach zima wieksze cisnienie mniejsza szerokosc opony to jest recepta na przyczepnosc a nie jakies pierdy o zmniejszaniu cisnienia. Poogladaj zimowe wyscigi wrc czy cos tdgo typu nikt tam nie ma szerokich opon z niskim cisnieniem. Następny mit obalony.
sebastian44 pisze:Bieżnikowane kupuje sie tylko i wyłącznie z oszczędności, markowe nowe gumy sa pod każdym względem lepsze. Tyle w temacie. Z tą szerokością i trzymaniem na śniegu nie generalizowałbym, znaczenie ma wiele czynników, w tym masa pojazdu, tutaj niemała. W górach żeby zwiekszyc przyczepnośc dobrze zmniejszyc ciśnienie.

Tak czy inaczej ja mam 245 i jestem zadowolony. Ale profil wysoki, wiec średnica jest wieksza niż fabryczna.
Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
Ubity snieg niezbyt głęboki i wgryzanie się opony zapewnia przyczepnosc. Przy głębokim śniegu zaorasz się do jądra ziemi i nigdzie nie pojedziesz. Zobacz co to jest Arctic trucks tak rzucając sloganami i dlaczego mają duże i szerokie gumy.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Opony bieżnikowane do J120?

Post autor: luk4s7 »

ar2r pisze:Poogladaj zimowe wyscigi wrc czy cos tdgo typu nikt tam nie ma szerokich opon z niskim cisnieniem. Następny mit obalony
To dodam jeszcze - przyjrzałeś się dokładnie tym rajdówkom? Kolce zauważyłeś? No jasne że ciężko bo szybko jadą Obrazek Ale one tam są. Dlatego opona jest wąska. Szerszej nie potrzeba. No i mkną po ubitym. W puszystym jeździliby na balonach.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Opony bieżnikowane do J120?

Post autor: kylon »

To jeszcze napisz z jakim ET felgi Ci to nie pasuje aby faktycznie było poważne forum.

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Opony bieżnikowane do J120?

Post autor: sebastian44 »

kiejter pisze::evil: :evil: Myślałem ze to jest poważne forum w którym ludzie wiedza co piszą, ze opony 265/70 R17 Cooper Discovery STT PRO pasują do Toyoty ale niestety wprowadzono mnie w błąd. Opony są za duże i przy skręcie w lewo albo w prawo haczą o drążek stabilizatora. Jednak opony zostawiam sobie do wypadów za miasto z uwzględnieniem ze nie mogę skręcać na maksa. I nie piszcie tu bzdur ze coś pasuje jak nie wiecie bo można narazić kogoś na duże straty finansowe (W moim przypadku 600€) ale ogólnie Toyota wygląda na nich fajnie. Maksymalnie pasują tylko 265/65 R17
To zależy od felg i ich odsadzenia, jeżeli masz oryginalne aluminiowe na których stoi wiekszośc J120 to powinny pasować. Ja u siebie nie mam liftu a opony MT 265/70R17 zdrowo trzymające rozmiar wchodzą bez problemu.

Poza tym to forum internetowe a nie wyrocznia, to czy cos jest bzdurą czy nie to już musisz sam ocenić.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Opony bieżnikowane do J120?

Post autor: kylon »

Coś czuję że kolega na stalówki oryginalne to założył ;-)

ODPOWIEDZ