Przekładka manualna na automat

Moderator: luk4s7

Hubert
Posty: 23
Rejestracja: 02 lis 2017, 13:12
Auto: Toyota Land Cruiser 04 '
3.0 D4D
Kontakt:

Przekładka manualna na automat

Post autor: Hubert »

Witam. Czy ktoś z Kolegow/Koleżanek spotkał się z sytuacją gdy LC z 2002 roku miała zmieniona skrzynie z manualna na automat i to na dodatek 5stopniowy?
Dzisiaj z taką Toyota pojechałem na przegląd przed zakupem do serwisu Toyoty i okazały się takie kwiatki. Poza tym Panowie po numerze VIN (auto z Francji) powiedzieli ze ten konkretny samochód wyszedł w ubogiej wersji z pokrętłami temp i klima manualna a ktoś potem do niego wrzucił seryjna klime 2strefowa z wyświetlaczem i nawigacją. Powiem szczerze aż mnie wcisnelo w fotel że takie rzeczy są w ogóle mozliwef bo oglądając auto nie było oznak że coś było kombinowane z przednim panelem.
Czy mogę prosić o opinię co na ten temat sądzicie?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Przekładka manualna na automat

Post autor: kylon »

Zakładałem kilka automatów w starszych Land Cruiserach i jest to mega kupa roboty i pieniędzy. Moim zdaniem handlarze mieli ramę z jednym nimerem VIN a resztę z innego auta. W efekcie powstała taka hybryda. Chyba że sam numer VIN pojawił się inny na ramie. Choć nie wykluczam że ktoś miał fantazję kosztownych zmian. Serwisujemy HDJ80 z silnikoem 1HDT-FT w którym podczas zakupu w Niemieckim ASO była zamontowana automatyczna skrzynia biegów na życzenie niepełnosprawnego właściciela. Niestety elktryka to była rzeźba i teraz będziemy robić nową wiązkę na oryginał.

ODPOWIEDZ