Warszawa okolice wawra potrzebny mechanik

Moderator: luk4s7

mwasowski
Posty: 27
Rejestracja: 19 sie 2016, 13:14

Warszawa okolice wawra potrzebny mechanik

Post autor: mwasowski »

Cześć,

Potrzebuje pomocy. Mam wyciek w silniku. Pojechałem do serwisu i postawili trzy diagnozy:
Uszczelka pod deklem, uszczelnienie wałka rozrządu albo wymiana panewek... kwota jak przy tym zaśpiewali wola o pomstę do nieba. Poszukuje mechanika, który nie naciągnie i faktycznie powie co sie dzieje. Wyciek nie jest mega duży ale olejem mam zasmarkany cały przód silnika.

Z góry dzięki!!

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Warszawa okolice wawra potrzebny mechanik

Post autor: kylon »

Umyj silnik i obserwuj. Często w tym modelu pękała pokrywa zaworów. Druga przyczyna to wymiana wtryskiwaczy bez wymiany uszczelek i składanie na stare. No i z boku rurka turbo.

mwasowski
Posty: 27
Rejestracja: 19 sie 2016, 13:14

Re: Warszawa okolice wawra potrzebny mechanik

Post autor: mwasowski »

Silnik był umyty, niestety wyciek pojawił sie ponownie. Czytałem gdzieś na forum, że jak wtryskiwacze "walną" to wyczuwalny jest zapach ropy. U mnie tego nie ma, sam olej wycieka.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Warszawa okolice wawra potrzebny mechanik

Post autor: kylon »

Silnik się myje po to aby zaobserwować skąd dokładnie jest wyciek ale trzeba zaglądać pod maskę aby nie dopuścić do jego całkowitego zasyfienia bo wtedy to robota syzyfowa. No ale skoro czytałeś to już wiesz wszystko ;-)

mwasowski
Posty: 27
Rejestracja: 19 sie 2016, 13:14

Re: Warszawa okolice wawra potrzebny mechanik

Post autor: mwasowski »

Skorzystałem z usług serwisu. Okazało sie ze walnięta była uszczelka pod deklem. Wymienili uszczelkę, uszczelnienia wtryskiwaczy, i uszczelnienie półpanewki bo tez podobno pozostawiało wiele do życzenia. Dodatkowo okazalo sie ze pojawił sie wyciek przy uszczelnieniu walka rozrządu... Bede patrzył czy dalej nie cieknie. Dzieki Kylon za odzew i zainteresowanie.

Awatar użytkownika
021CLT
Posty: 205
Rejestracja: 15 cze 2012, 21:34
Auto: Toyota LC120
Kontakt:

Re: Warszawa okolice wawra potrzebny mechanik

Post autor: 021CLT »

Powiedz proszę w jakiej cenie wykonali ci tę uszczelnienia?
Zależy mi na wycenie wymiany uszczelki pod deklem. Dużo tam roboty? Jakieś trudności po drodze?

Dzięki.

mwasowski
Posty: 27
Rejestracja: 19 sie 2016, 13:14

Re: Warszawa okolice wawra potrzebny mechanik

Post autor: mwasowski »

Cześć,

1 450 zł (z częściami) uszczelnienie walka rozrządu, wymiana uszczelki pod deklem i uszczelnienie półpanewki.

ODPOWIEDZ