spalanie realne a wskazania komputera

Moderator: luk4s7

slednecks
Posty: 99
Rejestracja: 06 sie 2017, 00:20

Re: spalanie realne a wskazania komputera

Post autor: slednecks »

No jeżeli dla kogoś samochód to hobby... Dla mnie hobby to motor, skuter śnieżny, łódź... tam nie patrzę na spalanie. Toyota? Dla mnie to tylko środek transportu, narzędzie pracy, coś co ciągnie przyczepę. Interesuje mnie ile pali i np. dlaczego pali za dużo. Cóż zapisywać, robić pomiary, wyliczać średnie... tego mi się nie chce robić. Ale jak ktoś lubi i sobie liczy to co w tym złego? Komu to szkodzi?

Awatar użytkownika
krystusg
Posty: 246
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:11

Re: spalanie realne a wskazania komputera

Post autor: krystusg »

Dokładnie tak. Nie ma co się nakręcać i cwaniakować! Jeden liczy inny nie liczy, a cwaniaków to na każdym forum pełno! Nie maja co pisać to wiecznie w opozycji i nigdy na temat. Kogo to nie interere to niech omija wątek i nie przeszkadza!
To takie moje zdanie.

ar2r
Posty: 63
Rejestracja: 16 paź 2014, 05:18

Re: spalanie realne a wskazania komputera

Post autor: ar2r »

Ja licze nawet w motocyklu. Kazde tankowanie jest odnotowane. Do tego koszty wpisuje aby miec wiedze kiedy co i za ile robilem.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Troxil
Posty: 165
Rejestracja: 08 lut 2014, 13:00
Auto: GRJ 120
Jeep Cherokee
Kontakt:

Re: spalanie realne a wskazania komputera

Post autor: Troxil »

Fakty są takie, że niektórzy zginą na pewno gdyby skoczyli z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ...

Awatar użytkownika
wzb1929
Posty: 40
Rejestracja: 08 mar 2017, 12:22
Auto: KDJ 120
Kontakt:

Re: spalanie realne a wskazania komputera

Post autor: wzb1929 »

Odcinek Gdynia-Kołobrzeg-Gdynia, jadąc bardzo przepisowo i delikatnie, komputer pokazał 8,0. Przy dystrybutorze okazało się, że jest to prawie 9 litrów. Spalanie jeżdżąc po Trójmieście to około 11-12 litrów.

slednecks
Posty: 99
Rejestracja: 06 sie 2017, 00:20

Re: spalanie realne a wskazania komputera

Post autor: slednecks »

Piękna sprawa... :-)

Awatar użytkownika
KLOSZ
Posty: 214
Rejestracja: 19 sty 2010, 09:57
Auto: J120 + 1KD-FTV + 6MTM
Kontakt:

Re: spalanie realne a wskazania komputera

Post autor: KLOSZ »

wzb1929 pisze:Odcinek Gdynia-Kołobrzeg-Gdynia, jadąc bardzo przepisowo i delikatnie, komputer pokazał 8,0. Przy dystrybutorze okazało się, że jest to prawie 9 litrów. Spalanie jeżdżąc po Trójmieście to około 11-12 litrów.
Ano właśnie - wracając do tematu wątku - u mnie regularnie komputer zaniża spalanie o jakiś litr do półtora. Z tego co słyszę od kilkorga znajomych, którzy też jeżdzą 120-tkami z 1KD-FTV pod maską - mają tak samo.

Awatar użytkownika
krystusg
Posty: 246
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:11

Re: spalanie realne a wskazania komputera

Post autor: krystusg »

A mnie po mieście pokazuje 14 l i tyle samo przy dystrybutorze. A pływak dziwaczeje bo w momencie gdy jest na pierwszej kresce momentalnie spada na rezerwę lecz rezerwa się nie świeci. Po zatankowaniu za 100 zł wskakuje na ponad połowę.
:twisted: :twisted:

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3393
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: spalanie realne a wskazania komputera

Post autor: luk4s7 »

Komputery kłamią. To oczywista oczywistość. Nie mogą inaczej bo mają określoną dokładność i programują je ludzie.

Wystarczy taki przykład: we wszystkich Toyotach które znam jest liczone wskazanie l/100km (w niektórych można zmienić na km/l ale to mało istotne) a nie l/h pracy. Stąd częste postoje z włączonym silnikiem to nieskończona liczba spalonych litrów (dzielenie przez 0 daje nieskończoność jeśli ktoś jeszcze pamięta matme ze szkoły średniej). Wobec tego faktu przyjęto założenie, że dane auto w ciągu 1h pali dajmy na to 6l. Czyli jak stoimy 10min to zużywamy 1l. A co jeśli stajemy np. 80 razy po 14,65s? Im częstsze zatrzymania tym większy błąd. Sprawdźcie to organoleptycznie czyli wypalając zbiornik w mieście i ten sam w trasie i odnosząc zatankowaną ilość do wskazań komputera.
Zrobiłem tak pare razy w Avensis T25. Wynik? - Zgodny z założeniem teoretycznym.

I chociaż moja teoria może być całkowicie błędna (bo skąd mam niby wiedzieć jak dokładnie zaprogramowano ten komputer i czy każdy tak samo?) to w praktyce działa. A jak coś jest głupie ale działa to nie jest głupie.

A jako MOD, odnosząc się do różnych opinii powyżej oświadczam, że to forum służy prowadzeniu dyskusji. Jeśli z grubsza na temat i bez obrażania innych jest OK. Jeśli któryś z warunków będzie drastycznie niespełniony - wiedzcie że ciąć mogę wszystko
Tymczasem peace, love and

slednecks
Posty: 99
Rejestracja: 06 sie 2017, 00:20

Re: spalanie realne a wskazania komputera

Post autor: slednecks »

Ja rozpocząłem ten temat, ponieważ bylem zdziwiony. W moim BMW ile pokazuje, tyle spala. Ale skoro w Toyocie wszyscy tak mają, to widocznie wszystko jest ok i tak ma być :)

Awatar użytkownika
vGreg
Posty: 944
Rejestracja: 01 gru 2011, 11:27
Auto: LJ70 z 92'
Kontakt:

Re: spalanie realne a wskazania komputera

Post autor: vGreg »

slednecks pisze:Ale skoro w Toyocie wszyscy tak mają, to widocznie wszystko jest ok i tak ma być :)
Nie wszyscy. Jeżdżę TLC i różnicy nie stwierdziłem bo nie mam z czego. A spali tyle ile wleję. Nigdy więcej. :mrgreen:

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: spalanie realne a wskazania komputera

Post autor: consigliero »

luk4s7 pisze:Komputery kłamią. To oczywista oczywistość. Nie mogą inaczej bo mają określoną dokładność i programują je ludzie.
Tymczasem peace, love and Obrazek Obrazek
To dla mnie nowość. Całe życie wiedziałem że telewizja kłamie , a teraz się dowiaduję że jeszcze komputery Obrazek

Zdrowia

Awatar użytkownika
KLOSZ
Posty: 214
Rejestracja: 19 sty 2010, 09:57
Auto: J120 + 1KD-FTV + 6MTM
Kontakt:

Re: spalanie realne a wskazania komputera

Post autor: KLOSZ »

vGreg pisze: Nie wszyscy. Jeżdżę TLC i różnicy nie stwierdziłem bo nie mam z czego. A spali tyle ile wleję. Nigdy więcej. :mrgreen:
No doobra, ale jesteśmy w dziale J12 ;) Jednakowoż muszę się zgodzić. Moja J12 pali dokladnie jak Twoja LJ70 - też tylko tyle ile jej wleje, ni kropli więcej :)

AbuAliHussain
Posty: 84
Rejestracja: 04 paź 2016, 00:31
Auto: J120
Kontakt:

Re: spalanie realne a wskazania komputera

Post autor: AbuAliHussain »

Tojka bierze stosunkowo sporo paliwa stojąc. Wedle mojego ustrojstwa jest to 2.7 dm3/h
Jeep brał 2.4 a płaszczak 1.4. Pomiar oczywiście bez włączonej klimy

Darek...
Posty: 105
Rejestracja: 15 sie 2013, 10:58
Kontakt:

Re: spalanie realne a wskazania komputera

Post autor: Darek... »

slednecks pisze:Ja rozpocząłem ten temat, ponieważ bylem zdziwiony. W moim BMW ile pokazuje, tyle spala. Ale skoro w Toyocie wszyscy tak mają, to widocznie wszystko jest ok i tak ma być :)
odzywają się tylko Ci z problemami :lol: moja, liczona od pięciu lat -max . przekłamanie kompa to 3..4 setki przy liczeniu całego baku.

ODPOWIEDZ