Reflektory przód

Moderator: luk4s7

górol
Klubowicz
Posty: 1094
Rejestracja: 06 maja 2011, 10:05
Kontakt:

Reflektory przód

Post autor: górol »

Denerwują mnie te latareczki udające reflektory i zastanawiam się co można poprawić.Z góry odrzucam wszystkie wynalazki bez homologacji,znalazłem coś takiego
http://www.vmaxzone.pl/index.php?cat_id ... =94827&p=2
Homologację posiada tylko czy to lepiej zaświeci niż oryginał?
Czy może zmiana żarówek na jakieś typu np.Philips Racing Vision czy inne 1000000% światła w świetle :lol:

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Reflektory przód

Post autor: luk4s7 »

Regeneracja? Odbłyśniki się starzeją a klosze plastikowe "zachodzą mgłą". Robiłem gdzieś w okolicach Poznania ze 2 lata temu. 250zł i efekt super!

Molu
Posty: 27
Rejestracja: 20 lis 2016, 17:47

Re: Reflektory przód

Post autor: Molu »

Pozwolę sobie odgrzać temat.
Czy jest jakikolwiek sensowny zamiennik oryginalnych reflektorów przednich ?
Moje niestety do regeneracji już się nie nadają, prawa jest pęknięta, lewą też już zalewa przy mocnym deszczu więc również są jakieś nieszczelności.
Nie do końca ufam zamiennikom za około 250zł, z 2 strony widzę oryginały za 550zł na allegro z miesięczną gwarancją. (Mówię o jednej sztuce w obydwu przypadkach)
Do jesieni obowiązkowo do wymiany.
Dzięki za poradę !

włodar
Posty: 59
Rejestracja: 26 lip 2010, 21:28
Auto: J120 + J150
Kontakt:

Re: Reflektory przód

Post autor: włodar »

Ja kupiłem komplet LED H4 i różnica kolosalna. Fajnie trzymają linie odcięcia, może nie do końca zgodne z przepisami ale śmigam już prawie rok i nie miałem problemów.
Link do tego zestawu : https://www.youtube.com/watch?v=M_n6k0PTkGs

Molu
Posty: 27
Rejestracja: 20 lis 2016, 17:47

Re: Reflektory przód

Post autor: Molu »

Nie szukam żarówek, szukam całych lamp przednich.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Reflektory przód

Post autor: luk4s7 »

To może szukaj oryginalnych używek choć plastikowe klosze zwykle są styrane. Można oddać do regeneracji ale nie wiem czy to się opłaca.
W Avensisie miałem ten sam dylemat. Lampy się skończyły tzn. przestały świecić. W nocy jazda była masakrą. Choć wizualnie z zewnątrz nic im nie dolegało. Po sprawdzeniu cen oryginałów nowych postanowiłem zaryzykować z Depo. Wiem że to średnia średniość ale cóż. Oba reflektory kosztowały niecałe 500zł i miały silniczki regulacji wysokości. O dziwo prezentowały jakość wizualnie nie gorszą od oryginałów. Świeciły jak się można domyślić genialnie w porównaniu ze starymi oryginałami.
Jeżdżą już 5 lat w tym aucie (zostało w rodzinie) i wciąż świecą dobrze. Jeśli więc nawet co 5 lat przyszłoby dać 500zł za nowy komplet to chyba i tak warto. Nowe oryginały miały kosztować ponad 3000zł (auto z 2003 roku). Czyli koszt zamienników na 30 lat...

Nie wiem jak się prezentują zamienniki do J12. W J9 oddałem oryginalne do regeneracji głównie dlatego że zamienniki nie miały regulacji wysokości (silniczkami).

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Reflektory przód

Post autor: rolkos »

Chyba Husky wstawił kilka miesięcy temu lampy Depo (zamienniki) zapytaj go jak świecą.

ODPOWIEDZ