Zapala się czerwony wykrzyknik!

Moderator: luk4s7

LC2015
Posty: 4
Rejestracja: 26 lut 2015, 10:45

Zapala się czerwony wykrzyknik!

Post autor: LC2015 »

Wiem ze powinienem stanąć i oddać auto do serwisu. Ale jestem na odludziu, do najbliższego serwisu toyoty jest ca 1000km
Problem jest taki. Zaczął mi się załamać czerwony wykrzyknik. Zauważyłem ze na zimnym cały czas się pali. Potem stopniowo si e wyłącza, a po przejechaniu ok 50km zapala się sporadycznie przy dodawaniu gazu.
Czy ktoś ma jakiś pomysł co to może być?
Silnik pracuje cały czas normalnie.

JACKJACKUSS
Posty: 11
Rejestracja: 23 lut 2017, 15:50
Auto: TOYOTA LAND CRUISER III J95 PRADO 3.0D-4D 163 KM

Re: Zapala się czerwony wykrzyknik!

Post autor: JACKJACKUSS »

Witam , nie jestem znawcą , ale to chyba problem z układem hamulcowym
jedną z przyczyn mogą być już zużyte klocki i poziom płynu spadł poniżej minimum

LC2015
Posty: 4
Rejestracja: 26 lut 2015, 10:45

Re: Zapala się czerwony wykrzyknik!

Post autor: LC2015 »

JACKJACKUSS pisze:Witam , nie jestem znawcą , ale to chyba problem z układem hamulcowym
jedną z przyczyn mogą być już zużyte klocki i poziom płynu spadł poniżej minimum
Dzieki za odpowiedź. Mi się też na początku wydawało że to kwestia hamulca ale ręcznego którego już właściwie nie ma.
Klocki są okej bo były wymienianie tył 11 tys km temu a przód ok 2 tyś.

Ja zupełnie nie wiem w jakich okolicznościach ten wykrzyknik ma się zapalać. I jak pisałem pali się cały czaś na zimnym silniku a potem jest już lepiej niemniej zaqwsze przy dodaniu gazu się zapala. Może pompa paliwa?

Awatar użytkownika
rmaster
Posty: 190
Rejestracja: 23 lis 2013, 14:43
Auto: KDJ 120
Rav4 3,5 v6
Kontakt:

Re: Zapala się czerwony wykrzyknik!

Post autor: rmaster »

Klocki nie mają nic wspólnego z hamulcem pomocniczym (ręcznym). W 120 są odpowiedzialne za to szczęki.
Jeśli wykrzyknij mruga sprawdz poziom płynu hamulcowego, styki czujnika.
Jak pedał twardy i poziom jest to śmiało do przodu.

ODPOWIEDZ