Fabryczny wzmacniacz wymiana

Moderator: luk4s7

KrzysiekWawa
Posty: 6
Rejestracja: 27 gru 2016, 13:18
Auto: 120 manual+grizzly700

Fabryczny wzmacniacz wymiana

Post autor: KrzysiekWawa »

Witam. Czy ktoś z Was wymieniał fabryczny wzmacniacz? Nie mogę znaleźć na all o takim numerze jak mi w moim ASO podali. Wszystkie wyglądają tak samo. Czy jest jakaś różnica?

Awatar użytkownika
maq
Posty: 80
Rejestracja: 02 lis 2014, 19:05

Re: Fabryczny wzmacniacz wymiana

Post autor: maq »

A który to wzmacniacz, bo się nie znam? Mam w garażu coś po wymianie audio na dużą niefabryczną nawigację Alpine.

raceready
Posty: 34
Rejestracja: 18 wrz 2017, 10:26
Kontakt:

Re: Fabryczny wzmacniacz wymiana

Post autor: raceready »

Dołączam się do pytania! Chodzi o wzmacniacz pod siedzeniem kierowcy. Były chyba oprócz standardowych JBL, ale czy pasuje p&p nie wiem...

stachu_l
Posty: 416
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:54
Auto: KDJ120 AT
Kontakt:

Re: Fabryczny wzmacniacz wymiana

Post autor: stachu_l »

Schematy j12 pokazują dwie wersje - wzmacniacz zintegrowany z radiem i oddzielny. Ten oddzielny to ten pod siedzeniem. Niestety na schemacie wprost nie znalazłem oznaczeń jakie ma taki wzmacniacz. Wersje z NAVI zawsze pracowały z oddzielnym wzmacniaczem (schemat nie przewiduje NAVI podłączonej do głośnika przy wersji wzmacniacz zintegrowany).
Wersja oddzielnego wzmacniacza zasila więcej głośników - dodatkowe wysoko-tonowe (Tweeter) i nisko-tonowe (Woofer). Do tego wzmacniacza przychodzi z radia sygnał lewy i prawy, szyna cyfrowa sterująca i sygnał o prędkości (+ oczywiście zasilania, masa). Menu Audio na ekranie tym od NAVI pozwala na podział głośności przód/tył czy korekcję pasma (podbicie/obniżenie bas/środek/sopran) więc myślę, że odpowiednia konfiguracja trafia do wzmacniacza po tej szynie cyfrowej.
Toyota opracowała coś co się nazywa TOYOTA AUDIO & VIDEO BUS (AVC-LAN) ale wiele na ten temat nie ma w sieci. Nawet jeżeli inny wzmacniacz ma takie same złącza i sygnały na nich to może identyfikować się innym kodem i radio go nie rozpozna.
Pozostaje wiedza praktyczna - może ktoś próbował podłączyć coś innego i zna odpowiedź
Albo badanie naukowe - własne próby z innym wzmacniaczem,
- podłączenie się pod AVC-LAN i odczytanie jakie informacje tam wędrują,
- symulowanie innego urządzenia na AVC-LAN i sprawdzenie co wykrywa system (takie coś kiedyś znalazłem - jak zrobić MP3 w Corolli http://www.softservice.com.pl/corolla/avc/avclan.php)

Awatar użytkownika
021CLT
Posty: 205
Rejestracja: 15 cze 2012, 21:34
Auto: Toyota LC120
Kontakt:

Re: Fabryczny wzmacniacz wymiana

Post autor: 021CLT »

Jeśli pod siedzeniem kierowcy , oddzielny to PIONNER.
Aczkolwiek bywały JBL.

Gniew
Posty: 138
Rejestracja: 28 lut 2017, 19:00
Auto: LC120 D4D

Re: Fabryczny wzmacniacz wymiana

Post autor: Gniew »

stachu_l pisze:
24 lis 2017, 11:22
Schematy j12 pokazują dwie wersje - wzmacniacz zintegrowany z radiem i oddzielny. Ten oddzielny to ten pod siedzeniem
Hej. Posiadasz moze schemat radia?
Chce podpiac kamere cofania pod navi. Mam to radio z navi, z duzym wyswietlaczem. Niektorzy maja kamere cofania, a u mnie akurat nie ma. Podobno sie da podpiac, tylko potrzebuje schemat radia

mechu
Posty: 90
Rejestracja: 19 gru 2020, 22:28
Auto: KDJ120
Kontakt:

Re: Fabryczny wzmacniacz wymiana

Post autor: mechu »

Zaloguj się na toyota-tech.eu
Dostęp chyba 3eur za godzine i sciagniesz sobie co się tylko da.

Fishu
Posty: 42
Rejestracja: 02 lut 2022, 23:27

Re: Fabryczny wzmacniacz wymiana

Post autor: Fishu »

Odkopuję temat szukam wzmacniacza Pioneer do mojej 120 bo mój wyzionął ducha:( Jakby miał ktoś na zbyciu takie urządzenie to Ja chętnie przygarnę.

ODPOWIEDZ