Drży podczas przyspieszania

Moderator: luk4s7

bazmasta
Posty: 29
Rejestracja: 19 sie 2020, 22:08

Drży podczas przyspieszania

Post autor: bazmasta »

Dzień dobry Panowie.
Mam taki objaw.
Podczas przyspieszania samochód wchodzi w duże drgania niezależnie od prędkości. Na początk podróży (100km) nic nie sugerowało żeby coś mogło się poważnego dziać. W połowie drogi nawet zatrzymałem samochód żeby koła dopompować. Pod koniec podróży czułem się jakbym jechał w czołgu (od szumienia i drgań) a podczas zwalniania już coś dziewnego słyszałem.
Jak już byłem 5min od celu to po ruszeniu na skrzyżowaniu cały samochód zaczął drżeć.
Na biegu jałowym jak gazu dodaje to nic sie nie dzieje.
Jutro (jak ruszy) to jestem umówiony u kolegi na podnośnik.
Możecie mi pomóc z informacją gdzie szukać problemu. Zrobię checklistę i poszukam co może być powodem.
Dzięki za zainteresowanie.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18009
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Drży podczas przyspieszania

Post autor: kylon »

Odważnie. Może po prostu krzyżak w wale ale jeśli to faktycznie on to już rozwaliłeś wał a może i nawet łożyska w moście.

bazmasta
Posty: 29
Rejestracja: 19 sie 2020, 22:08

Re: Drży podczas przyspieszania

Post autor: bazmasta »

Nic nie wskazywało na to do czasu końca podróży.
Oczywiście jak drżał to nie jechałem nie wiadomo ile.
Teraz mnie zabij i napisz mnie ile orientacyjnie może taki remont kosztować :(
Nie wiem czy to może być istotna informacja ale zajrzałem pod spód i krzyżaki na miejscu. I tak miałem w niedalekich planach je wymienić no ale nie wiadomo teraz. Jeśli jest cos z wałem to jakiego objawu szukać?
Wykluczamy łożysko w kole?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18009
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Drży podczas przyspieszania

Post autor: kylon »

Ja nie potrafię naprawiać auta przez internet. Może łożysko, może koniec klocków i krzywa tarcza, a może i wtryskiwacz tylko ta równa praca na biegu jałowym teoretycznie wyklucza. A może reduktor, flansza czy nawet konwerter.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8299
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Drży podczas przyspieszania

Post autor: Rokfor32 »

Dokładnie. Takim autem musi przejechać sie ktoś - kto robi za "wykrywacz" :mrgreen: Opis niestety nie działa - trza takie tematy "poczuć" - i trza wiedzieć, co owo "czucie" oznacza. A potem i tak podejrzany element "ręcznie" zweryfikować.

Doświadczenie jednak pozwala zawęzić obszar poszukiwań - ale nie da się tego zrobić przez net.

bazmasta
Posty: 29
Rejestracja: 19 sie 2020, 22:08

Re: Drży podczas przyspieszania

Post autor: bazmasta »

Dziś spróbuję podjechać do warsztatu kolegi (nie jest specem od 4x4) podniesiemy i zobaczymy. Jak nie bedzie widać to poszukam jakiegoś fachmana 4x4. Tak czy siak auto zostanie w Gliwicach do czasu naprawy.
Dzięki za odpowiedzi.

stasik
Posty: 274
Rejestracja: 09 sty 2021, 21:42
Auto: KDJ95

Re: Drży podczas przyspieszania

Post autor: stasik »

Jedź do Rajmunda do Trachów. Naprawdę dobry spec od 4x4.

bazmasta
Posty: 29
Rejestracja: 19 sie 2020, 22:08

Re: Drży podczas przyspieszania

Post autor: bazmasta »

Dojechałem do znajomego warsztatu i co racja to racja. Poszedł krzyżak z tylnego wału. Wał pojdzie na sprawdzenie. W razie czego jakiej firmy/marki krzyże kupić? Wymienie od razu wszystkie w obu wałach.

bazmasta
Posty: 29
Rejestracja: 19 sie 2020, 22:08

Re: Drży podczas przyspieszania

Post autor: bazmasta »

Sprawa załatwiona.
Problemem był tylny wał. Krzyżak tam poszedł.
Postanowiłem że wał pojedzie na serwis. A że wały sa 2 to od razu oba zdjąłem i wysłałem do autocardan w Ożarowie.
Wały wyważone, wyczyszczone, nasmarowane i pomalowane.
Wszystko działa jak należy. Dziękuję za wsparcie w tym temacie. Pozdrawiam

ODPOWIEDZ