Przydusza przy około 2000 RPM

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Przydusza przy około 2000 RPM

Post autor: kylon »

No to trzeba jeszcze raz podłączyć. Najlepiej na zimno jak się to dzieje. Błąd powinien się pojawić.
Jeśli nie to zostaje diagnostyka na piechotę poszczególnych elementów.

Lisss1994
Posty: 15
Rejestracja: 04 lut 2019, 16:44
Auto: Land Cruiser J12
Kontakt:

Re: Przydusza przy około 2000 RPM

Post autor: Lisss1994 »

rolkos pisze:Od czasu do czasu (tylko na zimnym silniku) gdy przy około 2 tyś. obrotów wcisnę mocniej gaz samochód jak by miał dziurę lekko go przydusza, ale za chwilę wraca do normy i ciągnie. Nie zawsze udaje mi się to powtórzyć. Trochę to wygląda jak dziura turbo.

Co to może być?

Kolego mam pytanie czy znalazłeś przyczynę czemu się tak dzieje? Mojego LC j12 niestety też to dopadło. Zaworki wyczyszczone, elektryka sprawdzona(jedna masa była delikatnie skorodowana-poprawiono) i dalej to samo. A teraz na trasie zaczął o wiele więcej palić... Około 17l. Na kompie nie pokazywał żadnych błędów

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Przydusza przy około 2000 RPM

Post autor: rolkos »

U mnie pomogła wymiana zaworków SCV na nowe. Ale mi nigdy tak dużo nie palił, maks to 12l na oponach MT. Zainteresuj się wtryskami.

Lisss1994
Posty: 15
Rejestracja: 04 lut 2019, 16:44
Auto: Land Cruiser J12
Kontakt:

Re: Przydusza przy około 2000 RPM

Post autor: Lisss1994 »

Dzięki za odpowiedź. U mnie wcześniej palił tak około 10l na zwykłych oponach (163km, 4biegowy automat, opony 265/65r17). Odkąd zaczął się problem z nim to zaczął mi więcej palić.
Więc może zaworki się rozpadaja i wtryski przez to ucierpiały?

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Przydusza przy około 2000 RPM

Post autor: rolkos »

Jak bym robił dla siebie to bym wymienił zaworki (jeśli faktycznie były padnięte), czyszczenie wg wielu opinii działa na krótką metę, a i zaworki Denso nie są aż tak drogie.

Sprawdziłbym korekty na wtryskach, nie jest to 100% metoda ale daje jakiś ogląd sytuacji (jak korekty ponad 3 to wiadomo że jest źle, jak poniżej to nic nie wiadomo ;) ).

Lisss1994
Posty: 15
Rejestracja: 04 lut 2019, 16:44
Auto: Land Cruiser J12
Kontakt:

Re: Przydusza przy około 2000 RPM

Post autor: Lisss1994 »

Wiadomo że dla siebie. Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem LC i niby kupiony był od znajomych co jeździli nim ponad 12 lat więc mam większość dokumentów z przeglądów i co było robione. A z tego co widzę to te zaworki chyba każdy przerabiał w swoim LC, tylko dziwi mnie fakt, że oba były wymieniane około. 40 tys km temu. I teraz znowu by był problem z nimi?

ODPOWIEDZ