Mokra wykładzina (woda) w bagażniku

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
021CLT
Posty: 205
Rejestracja: 15 cze 2012, 21:34
Auto: Toyota LC120
Kontakt:

Mokra wykładzina (woda) w bagażniku

Post autor: 021CLT »

Witam,
Kiedyś coś mi się rozlało w bagażniku i postanowiłem wyczyścić te plamy. Po zdjęciu gumowej maty oraz grubej dodatkowej gumy wyciętej na wymiar okazało się, że połowa bagażnika (wykładzina) jest mokra. Pomyślałem, że ta guma nie przepuszcza powietrza i zdjąłem. Wysuszyłem, wyczyściłem i git.
Wczoraj Toyka stała na deszczu całą noc. Przuchodzę i stwierdzam w bagażniku bagno :shock:
Cała wykładzina, oraz wygłuszenie przyklejone pod nią jest mokre. Oczywiście demontaż i suszenie.
Ale skoro mam gołą blachę w bagażniku to jadę na myjnie i zalewam, tylną szybe, reflektory, szyberdach. Szyberdach jest drożny, z resztą pewnie były by ślady na podsufitówce. Tam woda ładnie ścieka przez otwoty i widać jak zlatuję bokami.
Jest trochę wody na uszczelce tylnych drzwi, a właściwie wewnątrz tej uszczelki na dolnej krzwędzi drzwi. Ale to chyba tylko efekt mycia .
Nie mogę zlokalizować wycieku. Dodam, że posiadam wszystkie zaślepki te gumowe w podłodze i są w dobrym stanie, nie zmurszałe nie dziurawe.
Czy ktoś miał podobny problem, albo zetknął się z mokrą wykładziną w bagażniku Land cruiser 120-5 drzwi. :?

MichalKJP
Posty: 115
Rejestracja: 22 gru 2014, 00:41

Re: Mokra wykładzina (woda) w bagażniku

Post autor: MichalKJP »

021CLT pisze:jadę na myjnie i zalewam, tylną szybe, reflektory, szyberdach.
Boczne szyby z tyłu nie są otwierane? Wydaje mi się, że ja mam otwierane. Sprawdź czy ktoś nie otwierał, może się uszczelka przygięła i przecieka z boku.

Awatar użytkownika
021CLT
Posty: 205
Rejestracja: 15 cze 2012, 21:34
Auto: Toyota LC120
Kontakt:

Re: Mokra wykładzina (woda) w bagażniku

Post autor: 021CLT »

Sciągnąłem prawy boczek w bagażniku i podjechałem na myjnie. Solidny oprysk i żadnych przecieków z rejonu z którego się spodziewałem. Odprowadzenia szyberdachu ok.
Ale okazało się, że z drugiej strony - lewej- coś podcieka pod plastikową listwą na krawędzi dolnej. Zdjąłem boczek wszystko suche. Zdjąłem tylną lampę, bo w osobowych Toykach to częsta przyczyna przecieku, ale wszystko gra. Zostaje uszczelka tylnej klapy bagażnika, bo po zdjęciu i wywróceniu uszczelki na lewą stronę pełno tam wody. Hmm dziwna sytuacja, ale tylko tam widać wodę.

Awatar użytkownika
Matiw91
Posty: 27
Rejestracja: 21 sie 2019, 08:37

Re: Mokra wykładzina (woda) w bagażniku

Post autor: Matiw91 »

Nie chcę zakładać nowego tematu, a ten jest w sumie pokrewny - mam uszkodzoną uszczelkę klapy bagażnika w mojej 120, pewnie od wkładania dużych przedmiotów.
Chciałbym ją wymienić. Gdzieś na forum widziałem namiar na użytkownika, który pomagał z częściami nowymi - kto to był? Może jakiś namiar na używkę od forumowicza się znajdzie? :)

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3393
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Mokra wykładzina (woda) w bagażniku

Post autor: luk4s7 »


ODPOWIEDZ