Jakie zawieszenie wybrać?

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Jakie zawieszenie wybrać?

Post autor: kylon »

Zawsze jest na sprężynach przód. W J120 przód się nie podnosi. Jest tylko regulacja twardości amortyzatorów z przodu jak i z tyłu. Przy wymianie amortyzatorów na inne z zamiennika tracimy tą opcję. Chyba że idą jakieś amorki z wyższej półki z dodatkowym zbiornikiem i regulacją twardości.

Awatar użytkownika
Ronin
Posty: 46
Rejestracja: 10 lis 2014, 17:36
Auto: only Toyota :)

Re: Jakie zawieszenie wybrać?

Post autor: Ronin »

były tylko takie wersje :)

Awatar użytkownika
krystusg
Posty: 246
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:11

Re: Jakie zawieszenie wybrać?

Post autor: krystusg »

:oops: :lol:
A tego to ja nie wiedział.

Wilczysko
Posty: 25
Rejestracja: 09 paź 2016, 10:21
Auto: LC120
Kontakt:

Re: Jakie zawieszenie wybrać?

Post autor: Wilczysko »

witam, czytając bardzo uważnie ten wątek (jestem w trakcie podejmowania decyzji o lifcie) nie pisaliście nigdzie o ile podnieśliście Wasze auta - Ci, którzy to oczywiście zrobili. Czy standard 2 cale czy jakieś rozwiązania pośrednie? prosiłbym o informację kto co porobił. pozdrawiam,

Awatar użytkownika
krystusg
Posty: 246
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:11

Re: Jakie zawieszenie wybrać?

Post autor: krystusg »

W moim przypadku nie podnosiłem nic. No może do wysokości oryginalnej.
bo stary zestaw może lekko przysiadły był :)
Trochę mnie kylon nastraszył, ale po wymianie pojechałem na przegląd techniczny by zmienić przeznaczenie auta i przy okazji zweryfikowałem zawieszenie okazało się ok.
Czyli zamiana na oryginał. Z wersji która nie miała podnoszonego zawieszenia.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Jakie zawieszenie wybrać?

Post autor: kylon »

Ale ja nic nie straszyłem nikogo :shock:

Awatar użytkownika
krystusg
Posty: 246
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:11

Re: Jakie zawieszenie wybrać?

Post autor: krystusg »

Może trochę.
Z czasem pewnie będę wymieniał lecz dalej nie wiedział bym na co. Ciekawy jestem ile kosztuje nowe oryginalne Toyoty zawieszenie.
Nie chcę liftu bo w garaż nie wejdzie, a zimą skrobać się nie chce.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Jakie zawieszenie wybrać?

Post autor: kylon »

Zwykłe bez TEMS to taniocha. Czasem amorki Toyotowe są tańsze niż z zamienników.

Awatar użytkownika
krystusg
Posty: 246
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:11

Re: Jakie zawieszenie wybrać?

Post autor: krystusg »

Co to takiego TEMS?
To właściwie bez sensu zrobiłem kupując zestaw zawieszenia używany od zaprzyjaźnionego handlarza.
Nie pomyślałem o tak prostym rozwiązaniu jak podejść do TOYOTY i zapytać bądź zadzwonić.
Zły jestem na siebie, dobrze, że na przeglądzie wyszło wszystko ok. Bo jak by wyszło źle to w ogóle załamka!!!
A właściwie to moje sprężyny przednie zostały ponieważ przysłał mi nie pasujące!!!
Czyli dwie sprężyny i cztery amory plus gniazda do osadzenia sprężyn. :cry: Załamka.
Tanio to znaczy?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Jakie zawieszenie wybrać?

Post autor: kylon »

TEMS to zawieszenie z miechami i regulowaną twardością - Toyota Electronic Modulated Suspension

Awatar użytkownika
krystusg
Posty: 246
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:11

Re: Jakie zawieszenie wybrać?

Post autor: krystusg »

To właśnie tego się pozbyłem.?!
Ustrojstwo straszne.(jak stare i nie sprawne)

Awatar użytkownika
Seba33
Posty: 17
Rejestracja: 05 maja 2015, 21:19
Auto: KDJ120

Re: Jakie zawieszenie wybrać?

Post autor: Seba33 »

Jedną z pierwszych rzeczy jakie ujawniły się już po założeniu stalowego zderzaka z bull-barem była słabość oryginalnego zawieszenia. Wyraźnie widać to było w czasie wyprawy na Bałkany gdzie najniższym punktem pojazdu był zbiornik paliwa a sama Toyka dość mocno się obniżyła. Gdy założyłem na dachu kabinę sypialną masa samochodu znów nieznacznie wzrosła ale razem z zabudową bagażnika i całym ekwipunkiem na wyjazd stanowiły już zbyt duże obciążenie. W związku z tym postanowiłem zmienić zawieszenie – wybrałem sprężyny australijskiej firmy Dobinson na przód założyłem sprężyny + 120kg. Natomiast tył + 200 - 300kg zawieszenie to podnosi pojazd o dodatkowe 2 cale w stosunku do oryginału. Amortyzatory założyłem firmy AmadaExtrem z serii Nitropower są to amortyzatory gazowo-olejowe opisane przez producenta jako uniwersalne ale według importera pracujące bardziej w standardzie komfort. Przetestowałem ten zestaw w czasie ostatniej Wyprawy do Włoch i jestem z niego zadowolony. Mimo zwiększenia masy Toyki pracowały komfortowo zarówno na asfalcie jak i w terenie. Więcej na temat samego montażu zawieszenia;
http://wyprawaoffroad.pl/2017/10/27/mod ... wieszenia/
i wyprawy
http://wyprawaoffroad.pl/2017/08/30/wyprawa-do-wloch/

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
krystusg
Posty: 246
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:11

Re: Jakie zawieszenie wybrać?

Post autor: krystusg »

Takie zawieszenie zobaczyłem u Pewnej Firmy na sprzedaż.:

http://www.wyprawa4x4.pl/zestaw-zawiesz ... uiser.html

Zna ktoś to? Czy po założeniu będzie podniesiona o dwa cale, czy pozostaje w wersji oryginalnej?
Czy w ogóle pasuje do wszystkich 120 ? Bo to co kupiłem jakiś czas temu od nowszej rocznikowo 120 do mojej przednie sprężyny nie pasowały, więc zostały stare sprężyny a amory nowe. A znalazłem takie i nie wiem o co w nich kaman? :))

DJ Hil-Lj70
Posty: 537
Rejestracja: 09 paź 2017, 10:38
Auto: był Hillux 2007, był LJ 70 1989, aktualnie LJ 70 z 1986
Kontakt:

Re: Jakie zawieszenie wybrać?

Post autor: DJ Hil-Lj70 »

Dobinsons ma różne twardości sprężyn, można dobrac do własnych potrzeb i gustu.
Ja wiele lat temu w mojej pierwszej terenówce "znanej marki angielskiej" założyłem najtwardsze, bo sądziłem wtedy że najtwardsze jest najlepsze :-).
Efekt był taki, że jeździło się jak taczką, chyba ze naładowałem 300 kg na pake, wtedy było OK.

Awatar użytkownika
krystusg
Posty: 246
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:11

Re: Jakie zawieszenie wybrać?

Post autor: krystusg »

Tak tylko większość zestawów podnosi samochód, a ja chcę tego uniknąć.

ODPOWIEDZ