Jakie zawieszenie wybrać?

Moderator: luk4s7

DJ Hil-Lj70
Posty: 537
Rejestracja: 09 paź 2017, 10:38
Auto: był Hillux 2007, był LJ 70 1989, aktualnie LJ 70 z 1986
Kontakt:

Re: Jakie zawieszenie wybrać?

Post autor: DJ Hil-Lj70 »

To pozostaje zamówienie sprężyn w specjalistycznym warsztacie, który zrobi sprężyny standardowej wysokości ale z grubszej i twardszej stali, która mniej będzie "siadać" przy większym ciężarze auta

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Jakie zawieszenie wybrać?

Post autor: luk4s7 »

Z Terrain Tamera bez problemu dobierzesz sprężyny bez liftu choć o niewiele większym dodatkowym obciążeniu niż fabryczne. W J9 tak właśnie mam zrobione. Przód i tył są po +50kg. Jeśli zaś chodzi o amortyzatory to są dwie opcje: tańsza to wzmocnione względem fabrycznych (grubsze, spawane dookoła a nie punktowo, większa siła tłumienia) ale bez regulacji i zewnętrzych zasobników.
Opcja droższa to te co widać w linku który podałeś czyli Pro Shocks czyli regulowane i z zewnętrznym zbiornikiem na olej. No o co najważniejsze - serwisowalne!
W J12 dochodzi kwestia pneumatyki na tyle. Jeśli jej nie masz to wymiana prosta. Jeśli masz to sprawa się komplikuje bo most nie ma mocowania sprężyn. Są na to jakieś rozwiązania ale szczegółów nie znam. Najlepiej zadzwoń do firmy do której oferty podałeś link wyżej i wszystko Ci wytłumaczą i dobiorą zawieszenie pod Twoje potrzeby i możliwości auta.

Awatar użytkownika
Ronin
Posty: 46
Rejestracja: 10 lis 2014, 17:36
Auto: only Toyota :)

Re: Jakie zawieszenie wybrać?

Post autor: Ronin »

krystusg pisze:...
Czy w ogóle pasuje do wszystkich 120 ? Bo to co kupiłem jakiś czas temu od nowszej rocznikowo 120 do mojej przednie sprężyny nie pasowały, więc zostały stare sprężyny a amory nowe. A znalazłem takie i nie wiem o co w nich kaman? :))
a to ciekawe, bo miałem podobnie - niby sprężyny pasujące po vin, do pneumatyka, mało tego miały być twardsze (więc myślałem że powinny być ciut dłuższe), a okazało się że były ....... krótkie :x
Czyżby były różne długości sprężyn? Serwis twierdzi że nie

Awatar użytkownika
krystusg
Posty: 246
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:11

Re: Jakie zawieszenie wybrać?

Post autor: krystusg »

Na 100 procent są inne!! nie wiem czy to o rocznik chodzi czy o model czy o rynek na jaki wypuścili samochód, ale są zupełnie inne. I też miałem wymianę zdań ze sprzedawcą który by wory dał sobie uciąć, że są takie same. A mechanik który to wymieniał powiedział, że inne zupełnie i nawet zapraszał sprzedawcę by zobaczył. :lol:

Awatar użytkownika
krystusg
Posty: 246
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:11

Re: Jakie zawieszenie wybrać?

Post autor: krystusg »

Z resztą mógł by to kylon pewnie wyjaśnić.?
:mrgreen:

ODPOWIEDZ