Sprężyna gazowa/siłowniczek do maski j12

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Sprężyna gazowa/siłowniczek do maski j12

Post autor: rolkos »

Hej,

Poszukuję sprężyn gazowych do maski w J12. Znalazłem na forum informacje że do j95 pasują od Swifta III takie jak tu:
https://www.motointegrator.pl/produkty/ ... osno-31166" onclick="window.open(this.href);return false;

Czy ta sprężyna będzie pasowała do j12? Ewentualnie jakiś inny zamiennik/sklep gdzie można kupić to do J12?

Awatar użytkownika
Mesel
Klubowicz
Posty: 511
Rejestracja: 05 paź 2009, 14:38
Auto: V8/KDJ90
Kontakt:

Re: Sprężyna gazowa/siłowniczek do maski j12

Post autor: Mesel »

95 nie ma siłowników tylko klasyczny prosty i niepsujący się drut.

Ja takie siłowniki kupowałem używane na Allegro. Koszt znikomy a odpukać trzymały perfekcyjne. Co do zamiennieków to nie mam pojęcia. Oryginały drogie? Warto sprawdzić bo czasem można się pozytywnie zaskoczyc.

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Sprężyna gazowa/siłowniczek do maski j12

Post autor: rolkos »

Właśnie myślałem czy kupować używane z allegro (musiałbym podzwonić po sprzedawcach bo nie widziałem żeby sprzedawali). Czy może kupić zamiennik nowy 57zł to nie majątek, a nowy to nowy jeśli parametry identyczne to może dłużej posłuży. W sumie klapa jeszcze się otwiera tylko tak ospale i jakoś nie mam do niej zaufania czy nie opadnie ;).
Podobno są j9 które mają takowe sprężyny gazowe.

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Sprężyna gazowa/siłowniczek do maski j12

Post autor: rolkos »

Jak by ktoś potrzebował to znalazłem firmę która ma pasujące sprężyny gazowe nowe. Trochę musiałem podzwonić po firmach już miałem ściągać z Chin, ale udało się znaleźć w Krośnie. W przyszłym tygodniu będę je zakładał to napiszę czy są OK. Cena 36zł czyli jak za darmo (używane od j15 czy j9 kosztują 2x tyle, a nie wiadomo ile mają lat).
Tu namiary na sprzedawcę:
http://allegro.pl/my_page.php?uid=26960444" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18027
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Sprężyna gazowa/siłowniczek do maski j12

Post autor: kylon »

Potrzebne są razem z uchwytami kulowymi. Z oryginału nie wyjmiesz.

MichalKJP
Posty: 115
Rejestracja: 22 gru 2014, 00:41

Re: Sprężyna gazowa/siłowniczek do maski j12

Post autor: MichalKJP »

rolkos pisze: W przyszłym tygodniu będę je zakładał to napiszę czy są OK.
Napisz, bo u mnie też by się chyba przydało wymienić. Ostatnio musiałem maskę podpierać kawałkiem starej choinki...

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Sprężyna gazowa/siłowniczek do maski j12

Post autor: rolkos »

Sprężyny przyszły oczywiście bez mocowań kulowych. Zaryzykowałem i przy użyciu szlifierki kątowej rozciąłem i wyciągnąłem mocowania z oryginalnych sprężyn (oczywiście po zdemontowaniu z samochodu;) ).

Cała operacja zajęła mi około 20 min., a nie jestem mistrzem szlifierki kątowej.
Po rozcięciu ostatniego mocowania zauważyłem że w samym mocowaniu jest "zawleczka" która blokuje uchwyt. Podejrzewam że przy odrobinie cierpliwości dałoby radę to wyciągnąć i obyłoby się bez cięcia (zdjęcie poniżej).
sprezyna_gazowa_mocowanie.jpg
sprezyna_gazowa_mocowanie.jpg (41,47 KiB) Przejrzano 3701 razy
Teraz maska otwiera/zamyka się wtedy kiedy chcę ;) i nie opada na głowę.

Nr sprężyn które założyłem to Krosno FA 24368.00 (od Peugeota 3008). Koszt całej operacji wraz z przesyłką 87zł. Chyba warto.

Dodatkowo znalazłem (teraz) mocowania - trzeba by zmierzyć czy to dokładnie to samo co w LC ale tak na pierwszy rzut oka by pasowało - też śruba M8:
http://amortyzatorykrosno.pl/mocowania- ... 19,pl.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Sprężyna gazowa/siłowniczek do maski j12

Post autor: rolkos »

Tu inne rozmiary sworzni:
http://allegro.pl/sworzen-kulowy-do-moc ... 38480.html" onclick="window.open(this.href);return false;

carinus
Posty: 157
Rejestracja: 26 paź 2012, 20:48
Auto: LJ70,KZJ90
Kontakt:

Re: Sprężyna gazowa/siłowniczek do maski j12

Post autor: carinus »

Same kulki z mocowaniami można kupić za 15zł,w komplecie z małym siłownikiem,wszystko w Castoramie.Chyba też sobie założe taki siłownik do maski,bo nieraz w ciemnościach ciężko trafić kijem do dziury.

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Sprężyna gazowa/siłowniczek do maski j12

Post autor: rolkos »

Tylko czy ta sprężyna gazowa co kupisz w Casotramie ma około 400Nm i długość 45cm?

carinus
Posty: 157
Rejestracja: 26 paź 2012, 20:48
Auto: LJ70,KZJ90
Kontakt:

Re: Sprężyna gazowa/siłowniczek do maski j12

Post autor: carinus »

Gazówkę możesz wywalić,pisałem o możliwości dostania samych mocowań do sprężyn gazowych,jeżeli ktoś takowych nie posiada.

ODPOWIEDZ