Brak mocy...Pomocy

Moderator: luk4s7

p_ozim
Posty: 112
Rejestracja: 31 maja 2010, 05:37
Auto: J 120
Kontakt:

Re: Brak mocy...Pomocy

Post autor: p_ozim »

Furke mam do odbioru...Dzisiaj przetestuję. Przepływomierz umyty, przepustnica umyta...
Na turbine nie stawiano...Zasyfiony mocno był egr..Zobaczymy...Jak pośmigam to zobacze jak się zachowuje...jak coś to napiszę....Pozdrowionka....

p_ozim
Posty: 112
Rejestracja: 31 maja 2010, 05:37
Auto: J 120
Kontakt:

Re: Brak mocy...Pomocy

Post autor: p_ozim »

Witam ponownie....Powiem w dwóch słowach....Musielismy wykluczać po kolei pewne elementy....Przez tydzień mam zaślepiony egr i autko narazie śmiga bez problemu...

p_ozim
Posty: 112
Rejestracja: 31 maja 2010, 05:37
Auto: J 120
Kontakt:

Re: Brak mocy...Pomocy

Post autor: p_ozim »

no i wreszcie....Maszyna straciła moc....Pozjawiły sie błędy p1228 DO TEGO DOŁĄCZYŁ P1115 ,P1670..Auto w warsztacie ..Stawiają na zawory SCV...

Awatar użytkownika
MłodyWilk
Posty: 192
Rejestracja: 07 maja 2012, 09:01
Auto: Lanc Cruiser J12 3.0 D4D 163KM
Kontakt:

Re: Brak mocy...Pomocy

Post autor: MłodyWilk »

Ja tylko wtrącę jedno od siebie...

Zaślepianie EGR w tym silniku to dorzucane sobie kolejnego kłopotu... i generowanie kolejnych błędów w kompie.

Ja też chciałem sobie zaślepić EGR u siebie jak w starym poczciwym 1.9 TDI gdzie super się to sprawdzało.
W landzie po zaślepieniu EGR niby jest wszystko OK, ale po dniu lub dwóch wywala błędy i przechodzi w tryb awaryjny. Bo coś się tam kompowi wtedy nie zgadza jak sumuje sobie ilość powietrza...

p_ozim
Posty: 112
Rejestracja: 31 maja 2010, 05:37
Auto: J 120
Kontakt:

Re: Brak mocy...Pomocy

Post autor: p_ozim »

Wiem ale wczesniej nie pokazywal bledów a teraz wrescie zglosil komunikat i na dlugo stracił moc.Narazie mam scv-y wymyte i wypłukane...Zobaczymy...Po odebraniu narazie chodzi ok....Jak problem bedzie sie powtarzał to niestety trza bedzie je wymienić....

p_ozim
Posty: 112
Rejestracja: 31 maja 2010, 05:37
Auto: J 120
Kontakt:

Re: Brak mocy...Pomocy

Post autor: p_ozim »

Zawory SCV dzisiaj wymienione...Przed wymianą podpięcie pod kompa i błąd P1228(czyli to) ..Narazie furka śmiga..Nie wiem tylko czy trza robić robić jakąś korektę wytrysków??? bo coś takiego usłyszałem w serwisie...Narazie auto zachowuje się dobrze...Pozdrawiam..

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18021
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Brak mocy...Pomocy

Post autor: kylon »

Nadmieniam nieśmiało iż miesiąc temu zasugerowałem :wink:. Korekta nie ma z zaworami nic wspólnego.

p_ozim
Posty: 112
Rejestracja: 31 maja 2010, 05:37
Auto: J 120
Kontakt:

Re: Brak mocy...Pomocy

Post autor: p_ozim »

Dziekuje wszystkim za porady...Pierwsza diagnoza Kylona na odległość sie sprawdziła...Myslałem że reanimacja coś pomoże ale okazało sie inaczej...Zawory denso czerwony i zielony kupiłem najtaniej za 365zł za sztukę....Troszke zabolało ale mam nadzieję że teraz będzie ok...nie wiem tylko co mogłobyć przyczyną zepsucia "paliwo???" zawsze leje na dobrych stacjach...Może przy przebiegu teraz 249tys. bedzie trza dolewać jakis smarowaczy typu stp do układu paliwowego,ale nigdy tego nie robiłem do tej pory...

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8345
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Brak mocy...Pomocy

Post autor: Rokfor32 »

Nic nie jest wieczne :wink: Te zaworki w czasie dotychczasowego życia auta wykonały kilkadziesiąt milionów cykli ... :wink:

p_ozim
Posty: 112
Rejestracja: 31 maja 2010, 05:37
Auto: J 120
Kontakt:

Re: Brak mocy...Pomocy

Post autor: p_ozim »

Wczoraj podczas spokojnej jazdy znowu pojawił się problem że samochód nie reaguje na pedał gazu.Wcisnąłem do dechy 2 razy i odpuściło...Kurde zawory wymienione na denso niby orginały..
Auto zrobiło 13 tyś i znowu ten problem..Zaczyna mnie to powoli denerwować.Ktoś mi powiedział że pompa ale ja wiem 259 tyś przejechane.Zawsze tankuje na dobrych stacjach.Wlałem preparat do czyszczenia wtrysków diesla...Zobaczymy..Może z Waszej strony jakieś sugestie???

p_ozim
Posty: 112
Rejestracja: 31 maja 2010, 05:37
Auto: J 120
Kontakt:

Re: Brak mocy...Pomocy

Post autor: p_ozim »

Czy to możliwe żeby zawory SCV wytrzymały 35 tysi???
Wymieniłem 1.5 roku temu i dzisiaj znowu diagnoza błąd SCV.
Przecież są jeszcze chyba na gwarancji...???
Jestem nieco zły że znowu najprawdopodobniej czeka mnie wydatek..

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18021
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Brak mocy...Pomocy

Post autor: kylon »

Możliwe. Mieliśmy już raz taki przypadek. Globalizacja przeciwnikoem jakości ;-)

p_ozim
Posty: 112
Rejestracja: 31 maja 2010, 05:37
Auto: J 120
Kontakt:

Re: Brak mocy...Pomocy

Post autor: p_ozim »

Na stronie denso piszą że częstą przyczyną może być pompa ...Ja tankuje paliwo na sprawdzonych stacjach i nigdy nie oszczędzam na jakości paliwa.Samochód znam od nowości .Apropo jak wygląda sprawa gwarancji na takie zawory???
Przecież innych niż orginały nie da się załatwić..Te które montowałem były denso aczkolwiek nie kupine w toyocie...

p_ozim
Posty: 112
Rejestracja: 31 maja 2010, 05:37
Auto: J 120
Kontakt:

Re: Brak mocy...Pomocy

Post autor: p_ozim »

Zawory wymyte ultra...Posmigały tydzień i lipa..Zaczeły blokować..Kolega podsunął mi pomysł zanim kupię i założę nowe ,płukanie zbiornika.Może syf na dnie powoduje że te nowe wytrzymały tylko 30tysi? roku.Auto mam od nowości i wiem co leję..a przecież po co zmienia sie regularnie filtr paliwa???
Nie wiem z tym płukaniem ile to roboty i czy to ma sens...

Tuco
Komisja Rewizyjna
Posty: 2165
Rejestracja: 18 gru 2008, 22:22
Auto: kdj95
Kontakt:

Re: Brak mocy...Pomocy

Post autor: Tuco »

Raczej obstawiam kończącą się pompę.

ODPOWIEDZ