Brak mocy...Pomocy

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
zachary
Posty: 214
Rejestracja: 24 mar 2009, 07:45
Auto: J15/Lalka/, U1234, Wolf GD300, 469B, Rolka'18, E250
Kontakt:

Re: Brak mocy...Pomocy

Post autor: zachary »

p_ozim pisze:...
Nie wiem z tym płukaniem ile to roboty i czy to ma sens...
Czysty zbiornik mieć, ma zawsze sens.

maar.adv
Posty: 33
Rejestracja: 22 sty 2016, 10:26

Re: Brak mocy...Pomocy

Post autor: maar.adv »

Panowie prośba o pomoc LC 150 2012r 190 kkm
Przy wyprzedzaniu pod górę wywalił się w tryb awaryjny swieci 4LO, engine check zielona ikona od crawl control. Brak mocy, ledwo jedzie. Po wstępnym sprawdzeniu na łączu diagnostycznym wykazał 3 błędy od turbo. Po wykasowaniu moc wróciła i po mocnym wciśnięciu znowu błędy wróciły.
Mechanik ma jutro sprawdzić prace samej turbiny i jakiegoś sterownika turbiny. Problem w tym ze stało się to przed Sibenikiem w Chorwacji a mam przyczepę kempingowa do zabrania do domu w piątek
Czy znacie jakaś przypadłość typowa dla przebiegu/rocznika która by wskazywała problem ?

Awatar użytkownika
szulbor
Posty: 392
Rejestracja: 25 sty 2014, 20:29
Auto: Toyota 4runner 3rd 5VZ-FE 3.4ccm Supercharged
Kontakt:

Re: Brak mocy...Pomocy

Post autor: szulbor »

Siema

nie wiem czy nie walne, jakieś totalnej głupoty, ale spróbujmy. Sprawdź wężyki podciśnienia. (od razu powiem że twojego silnika nie znam) ale objawy miałem identyczne w audi. Już sie szykowałem na wymianę turbiny a okazało sie ze skończyło się że wężyk puszczał...

maar.adv
Posty: 33
Rejestracja: 22 sty 2016, 10:26

Re: Brak mocy...Pomocy

Post autor: maar.adv »

Dzięki za odpowiedz. Będziemy szukać problemu tez w wężykach.

maar.adv
Posty: 33
Rejestracja: 22 sty 2016, 10:26

Re: Brak mocy...Pomocy

Post autor: maar.adv »

Mam kolejne pytanie. Potwierdzone jest ze padła turbina. Warszatatvod regeneracji so którego wysłaliśmy turbo mówi ze dopiero jak otrzyma paczkę będą mogli potwierdzić czy da się ja zregenerować czy nie. Podobno są dwa typy turbin pierwszy który mogą regenerować nie autoryzowane warsztaty i drugi taki do kotego regeneracji częścią maja tylko aso toyoty. Możliwe to ?

ODPOWIEDZ