d4d spalanie raz jeszcze

Moderator: luk4s7

Gregor
Posty: 38
Rejestracja: 07 mar 2013, 19:40

Re: d4d spalanie raz jeszcze

Post autor: Gregor »

Dzięki Max.To w wawie ta zamiejska?
zrobiłem test.Po zatankowaniu do pełna przejechałem pół zbiornika po mieście i na pół zbiornika zrobiłem 252km.Po dotankowaniu weszło 42l a średnia na 100km wyszła 16.7litra.Cos musi być nie tak.
Dzisiaj szukałem wycieku ale nic nie widać? :(

mateus
Posty: 51
Rejestracja: 17 lut 2010, 21:27
Auto: TLC J120 d4d
Kontakt:

Re: d4d spalanie raz jeszcze

Post autor: mateus »

Podjedz kolego do Arka na ul Zamiejska - kontakt gdzies juz podawalem

ale termin oczekania tydzien dwa :?
Dzięki za namiar! Super gość, kompetentny i skory do pomocy.

Szymek
Posty: 69
Rejestracja: 02 gru 2008, 00:06
Auto: HDJ 100

Re: d4d spalanie raz jeszcze

Post autor: Szymek »

a moze ktos napisac jakie jest spalanie w wersji 3-drzwiowej? Duzo mniejsze?

Awatar użytkownika
raymund60
Posty: 79
Rejestracja: 08 mar 2013, 11:04
Auto: TLC 150 prado. R 1200 GS.
Kontakt:

Re: d4d spalanie raz jeszcze

Post autor: raymund60 »

moze z racji tego ze lzejsza jest wersja 3 drzwiowa spalanie jest niewiele mniejsze.

mateus
Posty: 51
Rejestracja: 17 lut 2010, 21:27
Auto: TLC J120 d4d
Kontakt:

Re: d4d spalanie raz jeszcze

Post autor: mateus »

Witam ponownie, niestety muszę wrócić do tematu spalania mojego landa.
Użytkuję go już ponad pół roku, mam zatem pełne rozeznanie co do spalania.
Na wstępie dodam, że samochód jeździ normalnie, nie dymi, nie szarpie itd, chamulce też ok.
Średnie spalanie z tego okresu to ok 14 litrów (*miasto/trasa/spokojnie). Minimalne 11 przy jeździe autostradą 90 km/h. Z tego co piszecie i z rozmów z innymi użytkownikami lc120 wynika , że to zbyt dużo.
Poradźcie, prosze gdzie szukać przyczyny.

górol
Klubowicz
Posty: 1094
Rejestracja: 06 maja 2011, 10:05
Kontakt:

Re: d4d spalanie raz jeszcze

Post autor: górol »

mateus pisze: Poradźcie, prosze gdzie szukać przyczyny.
U mnie przyczyna znalazła się sama,nadmiar paliwa wypłynął dziurą w tłoku.Też pięknie jeździł nie kopcił palił na dotyk,tylko zaczął żłopać ilości takie jak twój. Od nowości do dziury w tłoku (272000tys. km) serwisowany w ASO twierdzącym że wszystko miód cud malina :evil: Na twoim miejscu sprawdziłbym wtryski tylko nie daj boże na kompie w ASO :mrgreen: Jest na forum temat i opisane jak powinno być to zrobione,aby miało to sens.Obym się mylił.

Awatar użytkownika
staf
Posty: 69
Rejestracja: 18 mar 2015, 16:59
Auto: KDJ120-MY07
Kontakt:

Re: d4d spalanie raz jeszcze

Post autor: staf »

Nie da się ukryć, duże spalanie (mój 5d, AT w opisywanych warunkach spala ~10 l/100 km). Nie jestem mechanikiem, ale wydaje mi się że wyższe spalanie może wynikać ze zwiększonych oporów toczenia lub zmniejszonej sprawności silnika (albo jednego i drugiego łącznie...). W każdym razie - zacząłbym od wymiany filtrów i diagnostyki silnika (przy okazji sprawdzenie drożności katalizatora i wydechu). Dalej - kontrola stanu i specyfikacji oleju w skrzyni, mostach i reduktorze, sprawdzenie czy coś łożyskowanego się po jeździe nadmiernie nie zagrzało, przesmarowanie tego co potrzeba i przyjrzenie się oponom (ciśnienie i stan bieżnika).

mateus
Posty: 51
Rejestracja: 17 lut 2010, 21:27
Auto: TLC J120 d4d
Kontakt:

Re: d4d spalanie raz jeszcze

Post autor: mateus »

OK. oleje też mi chodziły po głowie, ale aż tyle więcej spalania przez olej w np. dyfrze? Na wszelki wypadek wymienię wszystkie (dyfry, skrzynia, reduktor) i zobaczymy. Rozumiem , że jak nic to nie da , to trzeba diagnozować wtryski. NIe ukrywam,że to spalanie mnie silnie irytuje, ja lubię jeździć jednak bardziej dynamicznie i wtedy mój LC pali 15-16 l/100. Disco III przy takim traktowaniu paliło 13. Ludzi mi mówią o spalniu średnim w LC 120 rzędu 10- 11 litrów i ja niewiem czy sobie jaja robią czy coś nie tak z moim egzemplarzem. dzięki za wszyskie odpowiedzi.

bilans
Posty: 56
Rejestracja: 06 paź 2015, 08:45

Re: d4d spalanie raz jeszcze

Post autor: bilans »

mateus pisze:Witam ponownie, niestety muszę wrócić do tematu spalania mojego landa.
Użytkuję go już ponad pół roku, mam zatem pełne rozeznanie co do spalania.
Na wstępie dodam, że samochód jeździ normalnie, nie dymi, nie szarpie itd, chamulce też ok.
Średnie spalanie z tego okresu to ok 14 litrów (*miasto/trasa/spokojnie). Minimalne 11 przy jeździe autostradą 90 km/h. Z tego co piszecie i z rozmów z innymi użytkownikami lc120 wynika , że to zbyt dużo.
Poradźcie, prosze gdzie szukać przyczyny.
Wypisz wymaluj moje auto mam lc120 z 2008 r 5d przebieg 135,tys.
Odpala pięknie na cyk hamulce zrobione nic nie zapieczone , opony AT Yokohama 265/70/17
Spalanie miasto jazda dynamiczna 14.5 L !
Na Trasie 12 l. Jazda na tempomacie Max 120
Nowe filtry itp .
Wtryski sprawdzane niestety tylko w ASO dwa razy na zimnym aucie po nocy
0.2/ 0.4/ 0.7 /0.3 czyli niby ok ?
Płyn chłodniczy ok czysty , olej stan ok nie przybywa nie robi się rzadszy
Auto zrywne nie dymi ..
Jakieś propozycje ?

Awatar użytkownika
staf
Posty: 69
Rejestracja: 18 mar 2015, 16:59
Auto: KDJ120-MY07
Kontakt:

Re: d4d spalanie raz jeszcze

Post autor: staf »

Nikt tutaj sobie jaj nie robi, na letnich oponach (Bridgestone H/T 840 - 265/65/17) w trybie mieszanym spokojnie robiłem 800 km na zbiorniku (do zapalenia się kontrolki rezerwy). Nigdy nie próbowałem ile spali w dłuższej trasie (zakładam, że jeszcze mniej) ponieważ takie wolę pokonywać cichym i dynamicznym sedanem w benzynie. Wymieniając oleje nie zgrzeszysz (chyba, że faktycznie masz dziurę w tłoku i ON leje ci się do silnika) ale mimo wszystko lepiej zrobisz oddając auto w ręce fachowca.

górol
Klubowicz
Posty: 1094
Rejestracja: 06 maja 2011, 10:05
Kontakt:

Re: d4d spalanie raz jeszcze

Post autor: górol »

U mnie po wymianie silnika (prawie nówka z j150)
Autostrada 100 km ze średnią prędkością 167km/h 13,6 l. wg.wskazań komputera (zaniża zużycie o 0,2l )
więc realne zużycie13,8 l. 100 km. autostradą ze średnią 106 km/h max 120 9,4 realne. 50km drogą krajową zgodnie z przepisami realnie 7,6l co mi już na realne nie wyglądało,biorąc pod uwagę to co było wcześniej,czyli odpowiednio 16,9 l. 12,6l. 10,4

bilans
Posty: 56
Rejestracja: 06 paź 2015, 08:45

Re: d4d spalanie raz jeszcze

Post autor: bilans »

Coś zaczyna wychodzić, auto na zimnym silniku po nocy korekta wtryskiwaczy idealna ale po kilkunastu kilometrach z podłączonym komp.diagnostycznym wtrysk pierwszy zaczyna głupieć wykazuje -2.2 na zimnym miał 0.4 , przycina się i zaczyna lać tak sobie myślę ..

górol
Klubowicz
Posty: 1094
Rejestracja: 06 maja 2011, 10:05
Kontakt:

Re: d4d spalanie raz jeszcze

Post autor: górol »

U mnie też chyba był to 1-szy gar Kylon możesz to zweryfikować ?
I end efekt
Obrazek
Obrazek

bilans
Posty: 56
Rejestracja: 06 paź 2015, 08:45

Re: d4d spalanie raz jeszcze

Post autor: bilans »

Zmieniłem stację zawsze tankowałem na orlenie , zalałem z shella hmm zrobiło się ciszej spod maski
Zaczynam głupieć ..
Kylon przyłączam się do pytania ..

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: d4d spalanie raz jeszcze

Post autor: kylon »

Za godzinę będę w firmie to spojrzę na Góralowe resztki.

ODPOWIEDZ