CB radio w J12? Gdzie najlepiej?

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
farellski
Posty: 81
Rejestracja: 31 sie 2014, 15:45
Auto: Obecnie - Hilux Revo. Wcze?niej Dyskoteka wypraw?wka, TLC J120 wypraw?wka.
Kontakt:

CB radio w J12? Gdzie najlepiej?

Post autor: farellski »

Witam Serdecznie,
gdzie montujecie cb radia w J12? Macie jakieś ciekawe patenty?

Awatar użytkownika
Mesel
Klubowicz
Posty: 511
Rejestracja: 05 paź 2009, 14:38
Auto: V8/KDJ90
Kontakt:

Re: CB radio w J12? Gdzie najlepiej?

Post autor: Mesel »

Też stoje przed tym problemem teraz i tak naprawdę jest kilka opcji.

-dokręcić z uchwytem to tunelu środkowego. Miałem nie pozwalało regulować fotela pasażera.

-w schowku przed pasażerem. Widziałem na forach w australii. Dociagasz zasilanie i anetene radio montujeasz na ten małej półeczce a gniazdo do mikrofonu możesz przenieść na konsole środkową. Podobnie jak mikrofon.

-montujesz w wschowku centralnym. Wciagasz zasilanie i antene. Mikrfon moze byc oryginlanie. kabel nie przeszkadza w zamykaniu schowka. Oryginalny głośnik również może zostać.

-wycinasz kawałek plastiku pod zapalniczką i tam montujesz radio nad sterowaniem grzania foteli. Mikrofon i głośnik zostają w oryginale.


Osobiście skłaniam się do dwóch ostatnich opcji. Myśle że jeżeli tylko miejsce pozwoli (president harry 3) to wpakuje radio pod popielniczkę. W innym wypadku schowek.


Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: CB radio w J12? Gdzie najlepiej?

Post autor: Kwieczor »

albo kupujesz coś takiego i umieszczasz gdzie chcesz :)
CB radio William ASC
william_1_.jpg
william_1_.jpg (55,89 KiB) Przejrzano 3744 razy

p_ozim
Posty: 112
Rejestracja: 31 maja 2010, 05:37
Auto: J 120
Kontakt:

Re: CB radio w J12? Gdzie najlepiej?

Post autor: p_ozim »

Ja mam przy prawej nodze przymocowane do tunelu środkowego...Owszem nieraz jak mi żonka przybliży fotel to leciutko dotknie ale powiem Ci że nie przeszkadza w jeżdzie i jest dobry dostęp do regulacj..
Załączniki
cb.jpg
cb.jpg (83,44 KiB) Przejrzano 3704 razy

Awatar użytkownika
farellski
Posty: 81
Rejestracja: 31 sie 2014, 15:45
Auto: Obecnie - Hilux Revo. Wcze?niej Dyskoteka wypraw?wka, TLC J120 wypraw?wka.
Kontakt:

Re: CB radio w J12? Gdzie najlepiej?

Post autor: farellski »

Twoje pomysły Mesel są ciekawe i oryginalne ale wymagają kilku modyfikacji czego nie chciałbym robić (cięcie plastiku itp) najchętniej kupiłbym górny tunel ale cena jest zaporowa. Zostanę chyba przy klasycznym rozwiązaniu, p_ozima. Wcześniej w landrowerze miałem między siedzeniami i sprawdzało się znakomicie w terenie, na wyprawach jak i na codzień (dostęp do gałek, mikrofonu i dobrze słyszalny głośnik).

Kwieczor: ten model to słabe radio, miałem kilka radii i ostatecznie zostałem przy president Walker - miły odsłuch i dobra słyszalność.

SławekHil
Posty: 12
Rejestracja: 14 paź 2011, 20:08

Re: CB radio w J12? Gdzie najlepiej?

Post autor: SławekHil »

A używa ktoś w j120 konsoli dachowych? :) Wg mnie fajne miejsce na CB

Awatar użytkownika
jjb
Posty: 258
Rejestracja: 08 sty 2009, 10:29
Auto: LC120
Kontakt:

Re: CB radio w J12? Gdzie najlepiej?

Post autor: jjb »

Już o tym pisałem w innym wątku kiedyś. Ja w 120 przykręciłem CB do dolnej osłony kierownicy nad nogami. Wygodnie się kręci gałkami, przez kierownicę widać wyświetlacz, nie widać CB z zewnątrz.

pozdrawiam

jjb

Awatar użytkownika
farellski
Posty: 81
Rejestracja: 31 sie 2014, 15:45
Auto: Obecnie - Hilux Revo. Wcze?niej Dyskoteka wypraw?wka, TLC J120 wypraw?wka.
Kontakt:

Re: CB radio w J12? Gdzie najlepiej?

Post autor: farellski »

Konsola jest bardzo dobrym rozwiązaniem, estetycznym i funkcjonalnym ale cena zabija (koło 1200zł). Chyba, że ktoś ma dojście do kupna po niższej cenie. Możemy zorganizować akcję zakupu hurtowego... na forum landrovera to częsty przypadek.

p_ozim
Posty: 112
Rejestracja: 31 maja 2010, 05:37
Auto: J 120
Kontakt:

Re: CB radio w J12? Gdzie najlepiej?

Post autor: p_ozim »

Moje CB pół roku leżało luzem między siedzeniami...Nie miałem pomysłu gdzie je zamontować...
W końcu wiosną podjąłem decyzję o zamontowaniu..Wrzucę jeszcze kilka fotek to sobie zobaczysz,ale powiem Ci że jestem naprawde zadowolony....Nawet gruszka ma swoje miejsce...Kable puszczasz po procu a z anteną wszedłem z tyłu...Rozkręciłem lekko tunel przy gałce zmiany biegów i podłączyłem na stałe po zasilanie....Zrobisz jak zechcesz ale w moim przypadku roziwązanie się sprwadziło...
Załączniki
tlc3.jpg
tlc3.jpg (85,37 KiB) Przejrzano 3610 razy
tlc 1.jpg
tlc 1.jpg (88,61 KiB) Przejrzano 3610 razy
tlc2.jpg
tlc2.jpg (102,96 KiB) Przejrzano 3610 razy

ODPOWIEDZ