problem z odpalaniem

Moderator: luk4s7

dandi
Posty: 3
Rejestracja: 14 sie 2014, 07:09
Auto: 2003 4,0 v6 J12

problem z odpalaniem

Post autor: dandi »

witam

Mam problem z odpalaniem mojej Tojki (4.0 V6, automat).
Czasami coś ją trzepnie i nie chce odpalić (nie kręci rozrusznik), trzeba się położyć kabel + do cewki bezpośrednio i później jakiś czas jest ok. Zauważyłem, że dzieje się tak w przypadku gdy ktoś pobawi się biegami na postoju (silnik zgaszony).
Czy to może byż jakiś czujnik w skrzyni, który widzi na którym biegu się zostawia auto ???? Czy może regulacja linek w skrzyni ???
Czy wasze Tojki odpalają po naciśnieciu hamulca czy bez też ???
Stacyjka jest ok.

Pozdrawiam
Daniel

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2134
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: problem z odpalaniem

Post autor: plum76 »

hej
- bez hamulca nie odpalisz automatu
- nie bawić sie skrzynia bez działającego silnika i problem masz z głowy
- sprawdzić obwody prądowe w okolicach rozrusznik- akumulator -alternator- stacyjka. Jak nie ma proądu to nie zapali.

a potem szukać głębiej.
pawel

Awatar użytkownika
Mesel
Klubowicz
Posty: 511
Rejestracja: 05 paź 2009, 14:38
Auto: V8/KDJ90
Kontakt:

Re: problem z odpalaniem

Post autor: Mesel »

Dziwna sprawa bo moj automat odpala bez hamulca i zawsze tak robie:) co prawda ropniak jednak idea chyba ta sama prawda?

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8420
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: problem z odpalaniem

Post autor: Rokfor32 »

U Pwała jest amerykaniec - bez hampla nie odpali :wink: Europejskie nie miały tego zabezpieczenia.

Bawienie się wybierakiem biegów nie powinno mieć znaczenia - auto ma palić na P lub N.

Może być, że zwyczajnie i prozaicznie kończą się styki na rozruszniku - są wymienne. Ale wtedy rozrusznik strzela, a nie kręci. Jeżeli jest cisza - to oznacza, że coś odcina start.

Auto nie ma aby jakiegoś aftermarketowego systemu antykradzieżowego?

dandi
Posty: 3
Rejestracja: 14 sie 2014, 07:09
Auto: 2003 4,0 v6 J12

Re: problem z odpalaniem

Post autor: dandi »

witam
nie mam żadnych "cudownych" zabezpieczeń. Naciągneliśmy linke od skrzyni i na razie jest ok. Zobaczymy co dalej. Rozrusznik, stacyjka = wykluczam. A tak dla ścisłości Mesel ma racje, można odpalać bez wciśniętego hamulca.
Pozdrawiam
Daniel

ODPOWIEDZ