Jaki olej lejecie/polecacie do swoich D4D?

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
MłodyWilk
Posty: 192
Rejestracja: 07 maja 2012, 09:01
Auto: Lanc Cruiser J12 3.0 D4D 163KM
Kontakt:

Jaki olej lejecie/polecacie do swoich D4D?

Post autor: MłodyWilk »

Witam
Nadchodzi czas na wymianę oleju i w związku z tym pytanie. Jaki olej lejecie lub jaki polecacie do swoich 3.0 D4D?
Jak kupiłem swoją toyke, to z faktur wychodziło na to, że był zalany Castrolem 5W40.
Zdziwiło mnie to trochę bo w instrukcji jest mowa tylko i wyłącznie o 5W30. Ale do wymiany było wszystko OK.
Podczas wymiany zdecydowałem się na Castrole Edge 5W30 i filt oleju KNECHT. Po wymianie oleju na zimnym silniku zawsze po uruchomieniu silnika pali się jeszcze kontrolka oleju przez około 2s. A przed wymianą nie zauważyłem takiego zjawiska.
Z tego co czytałem na forum to nie jest to tylko mój przypadek po zalaniu castrol edge...
Oprócz tego zero skutków ubocznych i co dziwne mimo 200kkm przebiegu przez 15kkm nie wziął mi ani grama oleju. A do tej pory wszystkie moje TDI wsysały mi pomiędzy wymianami co nie co...

Także zastanawiam się teraz czy dłuższe palenie się kontrolki oleju to wina specyfiku castrol EDGE czy też parametrów 5W30...

Zastanawiam się nad Mobil Super™ 3000 X1 Formula FE 5W-30, ale może polecicie coś bardziej godnego zaufania.

Z góry wielkie dzięki.

Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Jaki olej lejecie/polecacie do swoich D4D?

Post autor: seburaj »

MłodyWilk pisze: Podczas wymiany zdecydowałem się na Castrole Edge 5W30 i filt oleju KNECHT. Po wymianie oleju na zimnym silniku zawsze po uruchomieniu silnika pali się jeszcze kontrolka oleju przez około 2s. A przed wymianą nie zauważyłem takiego zjawiska
jeżeli mogę Cię uspokoić, to naprawdę normalne :lol:

"a przed wymianą" po prostu nie zwracałeś na to uwagi... a castrol cieszy się opinią często podrabianego i w ogóle syficznego oleju, ja tam do wszystkich aut leje olej oplowski (GM) - ten z granatową nalepką (u mnie akurat 10w40) i jest zajeeeeeebiścieeeee :mrgreen:

ODPOWIEDZ