Silnik padł?

Moderator: luk4s7

Darek...
Posty: 105
Rejestracja: 15 sie 2013, 10:58
Kontakt:

Re: Silnik padł?

Post autor: Darek... »

się naczytałem i... podjechałem do serwisu gdzie stwierdzili ,że wystarczy okresowo sprawdzić korekcję wtrysków ! Po tym badaniu będzie wiadomo czy w układzie dzieje się coś złego . W Szczecinie za 200PLN to zrobią . To jak to jest , nie chcieli znowu na mnie zarobić ???

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Silnik padł?

Post autor: MaxLux »

Darek... pisze:się naczytałem i... podjechałem do serwisu gdzie stwierdzili ,że wystarczy okresowo sprawdzić korekcję wtrysków ! Po tym badaniu będzie wiadomo czy w układzie dzieje się coś złego . W Szczecinie za 200PLN to zrobią . To jak to jest , nie chcieli znowu na mnie zarobić ???
Kupic kabelek za 100 i se samemu sprawdzac ;)

Awatar użytkownika
oskar
Posty: 437
Rejestracja: 06 lut 2010, 16:33
Auto: KDJ95'02
Kontakt:

Re: Silnik padł?

Post autor: oskar »

U mnie np. w D4D 2002r w J95 samo podłączenie do kompa niewiele pokazywało, a może inaczej, pokazywało idealnie, wręcz laboratoryjnie, co może potwierdzić Kylon bo sprawdzał po zmianie silnika, a i w Toyocie sprawdzałem. Dopiero po wymontowaniu wtryskiwaczy i przebadaniu ich za cieższe szelesty dostałem wydruki w jakim stanie faktycznie mam wtryskiwacze, na szczęście okej, niemniej było to latem 2013 i już myślę o powtórce, żeby uniknąć kolejnej dziury w tłoku i dalej wybuchu tłoka...

Darek...
Posty: 105
Rejestracja: 15 sie 2013, 10:58
Kontakt:

Re: Silnik padł?

Post autor: Darek... »

oskar pisze: pokazywało idealnie, wręcz laboratoryjnie, co może potwierdzić Kylon bo sprawdzał po zmianie silnika, a i w Toyocie sprawdzałem. Dopiero po wymontowaniu wtryskiwaczy i przebadaniu ich za cieższe szelesty dostałem wydruki w jakim stanie faktycznie mam wtryskiwacze, na szczęście okej
znaczy ,praktycznie potwierdzasz :roll:

Awatar użytkownika
oskar
Posty: 437
Rejestracja: 06 lut 2010, 16:33
Auto: KDJ95'02
Kontakt:

Re: Silnik padł?

Post autor: oskar »

Hmm można tak zrozumieć, ale odczyt z kompa miał się nijak do pomiarów na stole... komp pokazywał te same wartości niezależnie od obciążenia, zdziwiło mnie to, ale dało jasność że samo komp nic nie da...

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Silnik padł?

Post autor: kylon »

Przede wszystkim komputer nie pokazuje prawidłowości strumienia :wink:

holomouse
Posty: 37
Rejestracja: 04 maja 2014, 15:19

Re: Silnik padł?

Post autor: holomouse »

Witam po dluzszej przerwie. Ciąg dalszy mojej historii jest taki, że postanowiłem sprawdzić faktyczny stan wtryskiwaczy w warsztacie skoligaconym z Denso, gdzie stwierdzili ze dwa są do wymiany ale przy przebiegu 210 tys warto wymienić wszystkie 4, najtaniej na regenerowane, na co z bólem portfela przystałem. Dodatkowo został przejrzany cały układ paliwowy i panowie z warsztatu stwierdzili, ze mam w baku jakiegos gluta, prawdopodobnie pozostałość po zimowym dodatku do paliwa - co mogło być przyczyną całej awarii.
Generalnie od czasu awarii przejechalem juz prawie 8k km i wszystko gra, ale martwi mnie jedna rzecz: sprawdziłem jeszcze korekcję na "nowych" wtryskiwaczach, i na jednym (tym na wymienionym tłoku) wyszła wartość rzędu 1.6.
Coś z tym robić? Czy warto wymieniać go na gwarancji? Nie mierzyłem kompresji po wymianie tłoka - czy jest szansa, że coś pokaże?

marcinwol22
Posty: 5
Rejestracja: 30 sie 2009, 12:12
Auto: land cruiser 120

Re: Silnik padł?

Post autor: marcinwol22 »

Mam landa z 2005 przebieg 330 000 ale niestety 3 silnik objawy które opisujesz pasują do moich- prawdopodobnie wydmuchało podkładkę miedzianą pod wtryskiwaczem to by tłumaczyło spaliny pod deklem zaworowym
W tych modelach była akcja serwisowa, która polegała na wymianie tych podkładek- modele 2005 do 2007 166 kM
Jeżeli zdejmiesz miskę olejowa i zajrzysz do smoka pompy oleju napweno znajdzesz tam grudki, czarne grudki kóre zatkały smok. W zalerznosci jak mocno go zapchały to w takim stanie masz silnik
U mnie w pierwszym silniku wyszła korba bokiem , a w drugim zatarłem cylinder. W obu przypadkach przyczyną były podkładki pod wtryskami

Marcin
Ostatnio zmieniony 04 wrz 2014, 06:35 przez Addams, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Wpis ciekawy więc poprawiłem siedemdziesiąt literówek :-)

marcinwol22
Posty: 5
Rejestracja: 30 sie 2009, 12:12
Auto: land cruiser 120

Re: Silnik padł?

Post autor: marcinwol22 »

Co do korekcji w serwis każą wymieniać wtrysk jeżeli wartości jest wieksza od 1, 5

Marcin

ODPOWIEDZ