cała elektryka z kluczykiem...

Moderator: luk4s7

Darek...
Posty: 105
Rejestracja: 15 sie 2013, 10:58
Kontakt:

cała elektryka z kluczykiem...

Post autor: Darek... »

Czy istnieje bezinwazyjna metoda włączenia radia (nawi) i zasilania w którymś gnieździe zapalniczki bez kluczyka w stacyjce ??

górol
Klubowicz
Posty: 1094
Rejestracja: 06 maja 2011, 10:05
Kontakt:

Re: cała elektryka z kluczykiem...

Post autor: górol »

Nie chce mi się już wyłazić do auta, ale na 99,9% przekręcasz stacyjkę tylko do do pierwszego delikatnego oporu zanim zapalą Ci się kontrolki powinno działać radio gniazda: zapalniczki, dodatkowe gniazdo na 120 W i gniazdo w bagażniku ,głowy nie dam ale cosik tak mi się kojarzy.Jak nie zapomnę :mrgreen: to jutro sprawdzę.

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: cała elektryka z kluczykiem...

Post autor: Kwieczor »

w większości samochodów (fiorino się nie liczy - to nie samochód) jest tak, jak prawi Górol

co do ominięcia kluczyka całkiem do zapalniczki to chyba jedyne wyjście to bezpośrednia magistrala z aku (jak tak mam wyprowadzone zasilanie przez osobny bezpiecznik i wyłącznik prądowy)

co do radia - powinno dać się w kostce tak je podłączyć, że działa bez kluczyka (tak miałem w pajero), ale nie mam pewności, czy tak można we współczesnych konstrukcjach

Darek...
Posty: 105
Rejestracja: 15 sie 2013, 10:58
Kontakt:

Re: cała elektryka z kluczykiem...

Post autor: Darek... »

no właśnie w większości aut , dodatkowe gniazda np. w bagażniku są pod napięciem bez kluczyka w stacyjce ... bo jak na wyprawie ma działać lodówka jak idę na pieszo coś zobaczyć ?? a już z radiem to w ogóle przegięcie , w audi kluczyk wyłączy fabryczne audio ale jest możliwość odpalenia bez - oczywiście dodatkowe systemy zabezpieczające aku czuwają i w odpowiednim momencie dezaktywują wszystko...

ODPOWIEDZ