mapy do nawigacji

Moderator: luk4s7

Kuba45
Posty: 3
Rejestracja: 11 cze 2013, 19:10

mapy do nawigacji

Post autor: Kuba45 »

Mam wersje Sol Navi, ale mapy nie aktualizuje, bo chca potworne pieniadze i sami mówia ze jest kiepska. Czy ktos z forum wie, czy mozna tak te nawigacje dobrze przerobic, zeby czytala Auto Mape, ale zeby zachowywala wszystkie inne funkcje (sterowanie radiem, klimatyzacja, itp)? Wawa i okolice

wojfil
Posty: 134
Rejestracja: 20 lip 2011, 16:00
Auto: J121
Kontakt:

Re: mapy do nawigacji

Post autor: wojfil »

"Dobrze przerobić" oznacza w tym wypadku wymienić cały telewizor na inny.
Na forum kilka razy spotkałem opisy - poszukaj pewnie coś znajdziesz.
Inna opcja to atak na salon sprzedający takie kombajny - i dokładny wywiad, a jeszcze lepiej montaż.
Tak czy inaczej to kilka k.zł .

Powodzenia,
Wojtek

Radow
Posty: 11
Rejestracja: 05 cze 2013, 16:07
Auto: LC120 '08

Re: mapy do nawigacji

Post autor: Radow »

Aktualizacja do najnowszej wersji Q2 2013 kosztuje 670 pln brutto. Miałem zeszloroczną i była całkiem w miarę- zwłaszcza miasta ok w Polsce, zachód i południe eu tez ok wschód....tak sobie. Niestety poszła razem z poprzednim autem i właśnie zamówiłem najnowsza wersję....
Wierze, ze będzie lepsza:)

Awatar użytkownika
roso
Posty: 48
Rejestracja: 22 sty 2010, 17:03
Auto: LC120 3,0 183 KM power box
Kontakt:

Re: mapy do nawigacji

Post autor: roso »

Za 670 zł. masz dobrej jakości urządzenie GPS oraz Automapę w komplecie, której nie ma nawet co porównywać z tym co proponuje np. Toyota. Troszkę za ponad 700 zł masz dodatkowo z tuneren tv.

Radow
Posty: 11
Rejestracja: 05 cze 2013, 16:07
Auto: LC120 '08

Re: mapy do nawigacji

Post autor: Radow »

Jasne, pod warunkiem, ze mając nawigację fabryczą chcesz montować dodatkowe elementy na desce. Są ludzie, którym to przeszkadza i wtedy decydują sie na aktualizację:)... I małe sprostowanie-wersja 2012 kosztowała 670, nowa -2013 kosztuje 760 :(

lukk
Posty: 22
Rejestracja: 21 lis 2013, 22:04
Auto: Land Cruiser 120 oraz V8
Kontakt:

Re: mapy do nawigacji

Post autor: lukk »

Panowie w jaki sposób serwis aktualizuje te mapy. Przez złącze diagnostyczne??

wojfil
Posty: 134
Rejestracja: 20 lip 2011, 16:00
Auto: J121
Kontakt:

Re: mapy do nawigacji

Post autor: wojfil »

lukk pisze:Panowie w jaki sposób serwis aktualizuje te mapy. Przez złącze diagnostyczne??
Pod fotelem pasażera jest odtwarzacz z płytką na której są mapy.

Proces aktualizacji:
1. Znaleźć odtwarzacz
2. Jakoś wyszarpać płytkę
3. Wsadzić nową
4. Udawać, że zaktualizowane mapy są co najmniej tak dobre jak jakaś pierwsza wersja AM ;)

Jest jeszcze punkt startowy:
0. Kupić płytkę z aktualnymi mapami - finansowo wychodzi jak 7" urządzenie z licencją i AM na pokładzie i wystarcza jeszcze na zakup karty pozwalającej na łączenie się w systemie "auto traffic".
Myślę, że spokojnie wystarczy jeszcze na podwójne espresso i jakieś wypasione męskie ciacho z kremem ;).

mersk
Posty: 1
Rejestracja: 17 gru 2013, 20:34
Auto: Toyota KDJ125 (LC120) 3.0D 2005 kr?tki

Re: mapy do nawigacji

Post autor: mersk »

Ja kupiłem aktualną mapkę na oryginalnej płycie z allegro i widzę że nadal są dostępne np za 220zł
TOYOTA/LEXUS MAPA 2013/2014 E18 - EAST (POLSKA!), nie działa tak wspaniale jak np Garmin czy automapa, ale z podstawowym angielskim da się tego użyć. Bo niestety menu i wskazówki po polsku nie są dostępne w oryginalnym oprogramowaniu.

Jeśli byście mieli problem z wyjęciem płyty to można odłączyć na chwilę akumulatory i u mnie po tym zabiegu wychodziła po zdjęciu osłony i przesunięciu tej małej naciskanej klapeczki.

ODPOWIEDZ